В. Громовой: настоящие реформы - это непопулярно

Министра, который реформирует образование, будут проклинать современники и прославлять потомки

В. Громовой: настоящие реформы - это непопулярно

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Іноді буває боляче розкривати очі...

Міністра, який візьметься за системне реформування освіти, проклинатимуть сучасники й... 20 років потому прославлятимуть нащадки.

Бо справжні реформи ніколи не бувають популярними.

Вони зачіпатимуть інтереси сильних світу цього.

Вони змушуватимуть наступати на горло власній пісні, бо доведеться відмовитись від начальникоцентрованості вітчизняної освіти, зокрема, від всевладдя вертикалі та від власної звички бути в центрі уваги.

Вони руйнуватимуть основний принцип організації та функціонування освіти в нашій країні: принцип взаємної амністії (ми вибачаємо вам патологічне здирництво, плагіат і фактичну відсутність освітнього процесу, а ви нам - п'ятирічне байдикування).

Вони призводитимуть до вкрай болісного «розриву шаблону» у батьків і вчителів.

Вони викличуть дикий спротив нинішніх псевдостудентів, псевдовикладачів, псевдонауковців, псевдоноваторів і псевдореформаторів...

Іноді буває боляче розкривати очі, якщо, після тривалого перебування у суцільному мороку, зненацька засвітись яскраве сонце.

У нинішній ситуації в Україні не просто треба буде «різати по-живому» і без наркозу пострадянську Систему. Потрібно буде «вигризати вовком» (і не тільки бюрократизм), випалювати напалмом звичні корупційні практики, труїти «нервово-паралітичними газами» (закрелено) чистим повітрям освітянських «священних корів», виводити на чисту воду імітаторів освіти всіх рівнів і ґатунків...

Міністру, який візьметься за системне реформування освіти, потрібен буде не тільки пістолет. Потрібен буде танк і полк «вартових освітянської революції» навколо будівлі МОН та «штурмові групи» на місцях!

Бо, якщо почнуться справжні реформи в освіті, в країні буде дуже «весело». Будуть страйки й голодування, демонстрації й відставки урядів, тріумфи й трагедії. Доведеться відчути смак перемоги й біль... Так, саме біль як індикатор того, що зачіпаються чутливі сфери хронічно і майже безнадійно хворої системи освіти.

Усе це буде...але згодом, після болісної операції й довгої санації, ми матимемо нову освіту України та нову європейську Україну.

Оригинал

Освіта.ua
03.07.2017

Популярные блоги
В. Круглов: ценностям должна учить детей семья Школа – это не холодильник, куда сдают ребенка на содержание и обучение наукам и нравственным ценностям
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Прохожий
Гросман получил сначала диплом колледжа МАУП и потом заочно закончил выс. по праву- и вот это правительство хочет запретить поступать средним и слабым абитуриентам? В этой стране народ почувствовал сладострастный вкус революции. Сможем добиться своих прав! Будем требовать и стоять до последнего! Украина -это не чиновники, а Украина -это мы с вами и мы имеем право на доступно образование!
анна
Справжні реформи в освіті повинні відбуватися відповідно до законів Конституції України, не порушуючи їх! І тільки тоді ми матимемо нову освіту України та нову європейську Україну!
Юля
Для анна: От побороли б усі разом корупцію і дотримуючись Конституції не обходили б законів, тоді й була б нова європейська Україна. а так одні звинувачення .
Комментировать