В. Громовой: в украинском образовании идет борьба 2 сил

Люди с прогрессивными идеями покидают школы и вузы, поскольку нет возможностей для самореализации

В. Громовой: в украинском образовании идет борьба 2 сил

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Абстрактне...

Що мене дуже втішає?! У найближче десятиліття поглибиться криза сенсів шкільної освіти і, як наслідок, зникне професія вчитель у її сучасному розумінні як організатора масового навчання дітей в рамках класно-урочної системи.

Натомість з'явиться й уже з'явився суспільний запит на фахівців з індивідуального педагогічного супроводу руху дітей за індивідуальними освітніми траєкторіями (тьюторів, фасилітаторів, онлайн-консультантів, коучів тощо). А значить, зникнуть «як роса на сонці» і ті освітні структури, які продовжуватимуть рухатись за інерцією і виявлять свою повну неспроможність докорінно змінитися.

Уже зараз в українській освіті йде боротьба двох сил. З одного боку «лупають сю скалу» ті, хто за розвиток (на жаль, більшість з них за розвиток лише на словах). З іншого боку тим, хто хоче «звернути гори», звертають шиї ті, хто хоче зберегти все, як є.

Звісно, у демотивованому та абсолютно невільному освітянському соціумі домінує друга категорія.

Люди з творчим мисленням і прогресивними ідеями змушені залишати школи та ВНЗ, бо не знаходять там анінайменших можливостей для самореалізації.

Через десять років у них з'явиться маса несистемних варіантів для застосування своїх талантів.

Оригинал

Освіта.ua
29.06.2017

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев