Олег Охредько: коррупционное образование Крыма

Основная задача оккупантов Крыма - уничтожение системы образования, в первую очередь высшего

Олег Охредько: коррупционное образование Крыма

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

Чи є корупція в освітньому полі окупованого Криму? Із стовідсотковою гарантією можливо стверджувати, що є. Звідки така інформація? Від так званого Міністерства освіти, науки і молоді республіки Крим.

Нещодавно на сайті окупаційного Міністерства освіти з’явилася інформація із позначкою «Увага! Важлива інформація». Про що ж йшла мова, до чого привертали увагу колабораційні чиновники? А все дуже просто, вони закликали не користуватися послугами та обіцянками щодо Державної підсумкової атестації (рос. Государственная Итоговая Аттестация (ГИА): «Министерство образования, науки и молодёжи Республики Крым обращает внимание крымских выпускников и их родителей на то, что в последнее время отмечены случаи дезинформирования по вопросам, связанным с государственной итоговой аттестацией и поступлением в образовательные организации высшего образования.

В частности, лица, представляющиеся сотрудниками Крымского аналитического центра мониторинга абитуриентов, студентов и выпускников вузов РФ, выступали в школах перед выпускниками и предлагали содействие в гарантированном поступлении в вузы на бюджет вне зависимости от результатов ЕГЭ и вступительных экзаменов. В дальнейшем выпускники, обратившиеся в данный центр, были проинформированы о том, что эта услуга платная».

Про що це говорить? А тільки про одне, що в системі як складання підсумкової атестації (тобто в школах), так і у вищих навчальних закладах діє розгалужена мережа, яка «вирішує» всі проблеми із отриманням документів про освіту та вступом. І, що найцікавіше, не зважаючи на протизаконний статус за російськими законами, цією справою займаються не каральні органи країни-агресора, а колабораційне Міністерство освіти.

Діти із шкіл окупованого Криму все більше змінюють погляди на російську освіту, і це підтверджують факти, які неодноразово висвітлювало видання «Голос Криму». Ось тільки деякі з них:

  • Кількість випускників у кримських школах тільки за останній навчальний рік зменшилась на понад 10% - на 1200 учнів.
  • Кількість вступників до російських вищих навчальних закладів за минулий рік зменшилась в 2 рази – понад 50% - з 2500 до 1300.
  • Не зважаючи на те, що кількість «бажаючих» складати Єдиний Державний Екзамен (російський аналог ЗНО) збільшилась в три рази, кількість вступників, які використали ЄДЕ до кримських окупованих вишів, склало всього 6,5% від загальної кількості абітурієнтів.
  • До професійно-технічних закладів анексованого Криму в цьому навчальному був недобір (і це після ажіотажу, який був минулого року).
  • У минулому році, за словами так званої міністерши освіти, до півострову з російських вишів повернулося біля 4 тисяч кримчан.
  • Росія відмінила квоти для кримчан (раніше щорічно виділялося біля 16 тисяч бюджетних місць).

Підводячи підсумки, потрібно зазначити, що в окупованому Криму корупція отримує державну підтримку. Основним завданням окупантів і є знищення системи освіти (у першу чергу вищої). Недарма ще в Стародавній Греції окупанти в першу чергу зачиняли школи.

Освіта.ua
31.01.2017

Популярные блоги
В. Круглов: ценностям должна учить детей семья Школа – это не холодильник, куда сдают ребенка на содержание и обучение наукам и нравственным ценностям
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев