Osvita.ua Высшее образование Рефераты Всемирная история Формування влади штатів. Реферат
Загрузка...

Формування влади штатів. Реферат

Поряд з діяльністю Континентального конгресу важливим етапом на шляху становлення нової державної влади було обрання місцевих асамблей і конвентів замість розпущених раніше колоніальних адміністрацій

Багато чого в цей час зважувалося з ініціативи масових демократичних організацій "Синів волі", чи Комітетів зв'язку безпеки, що придбали особливий вплив до середини 70-х рр. Цього впливу вони не втратили і після проголошення незалежності. Діяльність асамблей протікала у відомій мері під контролем Комітетів зв'язку і безпеки. Поступово асамблеї здобувають самостійність. Одна з головних цілей імущих груп полягала в тім, щоб в ім'я ствердження власної влади обробитися від Комітетів зв'язку.

Відповідно до знову прийнятих Конституцій, кожна з колоній розробила свою систему керування, що мало чим відрізнялася від колишньої по своїй структурі. Склад людей змінився. Майже у всіх штатах глава виконавчої влади - губернатор, а не королівський ставленик, що підзвітний його законодавчим асамблеям, що обрали, або (Нью-Йорк і Массачусетс) обрані прямим голосуванням, у цьому випадку губернатор менш залежний від асамблеї. В усіх штатах (крім Нью-Йорка, Делавера і Південної Кароліни) губернатор обирається на 1 рік. Як відзначає Г. Вуд: "сама по собі "ідея" губернаторської влади багатьом представникам лівого крила вігів показалася "занадто монархічної". Тому були прийняті міри до обмеження влади губернаторів.

Найвищою мірою показова для умов становлення нової державної влади картина склалася в Меріленді. 21 травня 1776 року місцева законодавча асамблея прийняла резолюцію, відповідно до якої її делегатам на Континентальному конгресі рекомендувалося голосувати проти проголошення незалежності. Хоча всупереч цій інструкції делегати Меріленда підтримали Декларацію незалежності, більшість політичних лідерів цієї колонії були набудовані проти незалежності, побоюючись, що відділення від Англії серйозно ускладнить внутрішнє становище і приведе до безладу. У результаті роботи мерілендського конвенту в серпні - вересні 1776 року була прийнята Конституція, доповнена потім у листопаді декларацією прав.

Віргінія - перша з американських колоній прийняла конституцію, ставши самостійним штатом ще до проголошення Декларації незалежності США. 18 червня 1775 року Віргінський конвент схвалив Декларацію, що проголосила право на життя, волю і власність. Декларація штату установила, що основою нової влади є принцип народного суверенітету, що закони можуть прийматися і скасовуватися тільки "представниками народу", обраними в асамблею. Вона проголосила волю печатки, віросповідання і право рішення споровши в суді присяжних. Проект Декларації був запропонований багатим Віргінським плантатором і суспільним діячем Джорджем Мейсоном.

29 червня 1776 року схвалена Віргінські конституція. Вона носила помірний характер, відбиваючи настрою учасників конвенту, більшість з який були плантаторами, що не мали "ні найменшого бажання вести справу до політичної і соціальної революції" (по словам Малоне).

За Віргінією схвалила Декларацію прав і конституцію Пенсільванія.

Усього лише 4 штати проголосили в 1776 році Декларацію прав, інші обмежилися прийняттям конституцій, уключивши, щоправда, у них положення про права людини.

Пенсільванська Декларація прав і конституція були, мабуть, самими демократичними з усіх Декларацій прав і конституцій того часу. "Саме в Пенсільванії самі радикальні ідеї у відношенні політики і конституційної влади, проголошені революцією нашили своє відображення". Це порозумівалося значною мірою тим, що обраний для вироблення конституції пенсільванський конвент по своєму складі був набагато більш демократичним, чим у Віргінії й інших штатах. У ньому були досить широко представлені дрібні і середні власники "внутрішньої країни". Принцип "не порушити прав приватної власності" дотримувався свято. Але в рамках буржуазно-демократичних норм пенсільванська конституція виявилася самою радикальною конституцією революційної ери.

     

Пенсільванська Декларація прав повторювала багато положень Віргінської Декларації прав, укладачі, безсумнівно, запозичали деякі положення, але Пенсільванська Декларація прав пішла набагато далі. Це стосувалося таких питань, як: воля релігійного віросповідання, право збір і волю слова, право подачі петицій зі скаргою на дії влади.

Після провалу в 1778 році конституції було прийняте рішення про скликання нового конвенту, що ухвалив у вересні 1779 року виробити новий документ, поклавши цю місію на знову сформовану комісію. Вирішальна роль у підготовці проекту належала Дж. Адамсові, що представляв помірне крило вігів і дотримував філософії "збалансованого правління", що визнавала суверенітет народу за умови, що "безпосередньо" влада повинна знаходитися в руках "еліти".

Новий проект конституції Массачусетса не був більш демократичним, чим проект 1778 року. Майновий ценз на право вибирати і бути обраним залишався досить високим. І хоча нова конституція містила поступки жителям західних районів, збільшивши їхнє представництво в Асамблеї, вона в той же час затвердила прерогативи сенату і зміцнила права виконавчої влади. Правда, на відміну від проекту 1778 року, конституція 1780 року містила Декларацію прав, що проголосила основні цивільні волі. Конституція була ратифікована і набрала сили.

Література

  1. Всесвітня історія. Посібник. – К., 2003.
  2. Історія США. – М., 2000.
  3. Словник-довідник з всесвітньої історії. – К., 2001.


08.09.2012

Загрузка...

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!