Osvita.ua Высшее образование Рефераты Всемирная история Декларація незалежності США. Реферат

Декларація незалежності США. Реферат

У рефераті подано відомості про Декларацію Незалежності США

Декларація Незалежності говорить: "Усі люди створені рівними, усі вони обдаровані своїм творцем деякими невід'ємними правами, до числа яких відносяться право на життя, волю, прагнення на щастя. Для того, щоб гарантувати людям ці права, створюється уряд... Усякий раз, коли форма правління починає суперечити цим цілям, право народу - змінити її, або зовсім знищити і заснувати новий уряд".

1 липня 1776 року Континентальний конгрес, відповідно до прийнятої раніше резолюції, приступив до обговорення питання про проголошення незалежності.

Погляди Джефферсона, що знайшли вираження в Декларації, відбивали досвід самих американських колоній, їхні власні демократичні традиції, що склалися за півтори сотні років з часів підстави перших американських поселень.

Д. Джефферсон, за словами D. Malone: "бачив не мету, а засіб, і був набагато більш зацікавлений у тім, що повинно піти за формальним відділенням, чим у самій по собі акції відділення".

Багато положень декларації незалежності не утратили свого значення і зараз. Вони усе ще актуальні, тому що очікують свого рішення. Саме в цьому змісті можна говорити про Декларацію як про "хартію американської демократії".

Можна без перебільшення сказати, що для Америки це була віха, за якої починався новий етап у розвитку країни.

Література

  1. Всесвітня історія. Посібник. – К., 2003.
  2. Історія США. – М., 2000.
  3. Словник-довідник з всесвітньої історії. – К., 2001.


08.09.2012

Загрузка...

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!