Osvita.ua Высшее образование Рефераты Всемирная история Наполеон І (Наполеон Бонапарт) і його політика. Реферат

Наполеон І (Наполеон Бонапарт) і його політика. Реферат

Усьому світові відоме ім'я Наполеона Бонапарта. Це був один з найзнаменитіших французьких імператорів, який займав престол у 1808-1814 р. і в березні-червні 1815 р.

Наполеон - уродженець Корсики. Народився 15 серпня 1769 р. в небагатій корсиканській дворянській родині. Його батьками були Шарль і Летиція Бонапарте. Наполеон був не єдиною дитиною в родині. Крім нього, було ще 7 дітей 4 сини та 3 дочки.

Навчався юний Наполеон спочатку в королівській військовій школі в Брієнні. Потім у 1779 р його прийняли до Паризької військової школи, яку він успішно закінчив у 1785 р. в чині лейтенанта. Судячи з історичних джерел; Наполеон свого часу перейнявся якобінськими настроями. Тоді ж ним були написані такі публіцистичні роботи: «Діалог любові» (1791 p.), «Вечеря в Бокере» (1793 р ).

Його військова кар'єра почалася в Тулоні. Начальник артилерії призначив Наполеона, який був тоді в чині молодшого лейтенанта артилерії, в армію, що осаджувала Тулон, який був тоді «пристановищем» англійців. І тоді ж Бонапартом була проведена блискуча воєнна операція. Французам удалося взяти Тулон, за що Наполеон був визнаний гідним звання бригадного генерала. Для амбіційної молодої людини одержати такий чин у віці 24 років було великим досягненням. Запопадливість Наполеона посилюється.

Проходить термідоріанський переворот. Після нього підняли голову роялісти Щоб утихомирити заколотників (1795 р.), Бонапарт докладає максимум зусиль і в такий спосіб чимраз ширше «відчиняє» собі двері до кар'єрного росту. Новий чин не змусив себе довго чекати. Директорія призначає Бонапарта командуючим Італійською армією.

Наполеон намагається виправдати надії свого командування: він проводить блискучу військову кампанію, італійський похід (1796-1797 p.) ще раз довів талановитість Наполеона як полководця. Бонапарт розумів, що французька армія не зможе протистояти австрійській, забезпеченій добрими боєприпасами та прекрасно обмундированій. Однак завдяки вмілому командуванню Наполеона Французи, які були погано екіпіровані, але натхненні революційними ідеями, вибивали супротивника з Монтенотто, Лоді, Мілана, Кастильйоне, Арколс, Ріволі. Італійці вітали французьку армію, яка несла їм звільнення від австрійського ярма. У результаті втрати Австрією всіх своїх земель у Північній Італії створюється союзна із Францією Цизальпійська республіка. Наполеон Бонапарт став відомий усій Європі.

Відразу проявилася амбіційна вдача Наполеона - він прагнув стати самостійним будь-якими засобами. Тому уряд Директорії відсилає його від себе подалі - у єгипетську експедицію, що тривала з 1798 р. по 1799 р. Уряд Франції прагне утвердити свій вплив у Єгипті, щоб мати можливість конкурувати з розвинутими країнами. Але цей план зазнав краху, тому що єгиптяни не підтримали французьку армію у війні з турками.

У цей час у Парижі відбуваються важливі події. Директорія, будучи сильно корумпованою, уже не в змозі втримувати завоювання Революції. Російсько-австрійські війська, якими командував О. В. Суворов, вибили з Італії французькі війська. І навіть виникла загроза вторгнення російських військ у Францію. 9 листопада 1799 р. в країну повертається популярний генерал Наполеон Бонапарт і за допомогою відданої йому армії розганяє Директорію, проголошуючи режим консульства.

Була проголошена нова Конституція. Відповідно до Конституції Державна рада, Трибунал, Законодавчий корпус і Сенат поділяли між собою законодавчу владу, що не давало їй можливості швидко приймати рішення. Виконавча влада належала повністю Бонапарту, який виконував обов'язки першого консула. Другий і третій консули не мали можливості впливати на рішення, тому що виконували функції тільки дорадчих голосів. На плебісциті була схвалена нова Конституція (3 мільйони голосів проти 1,5 тисяч). Ця подія відбулася в 1800 р.

     

У 1802 р. Наполеону вдалося провести через Сенат декрет про те, що повноваження першого консула є довічними, а вже в 1804 р. Бонапарт одноосібно оголосив себе імператором.

Коли Наполеон прийшов до влади, Франція вела війни з Англією й Австрією. Бонапарт починає новий італійський похід. Багато в чому він схожий на його перший похід до Італії. Наполеон переходить з армією Альпи, переправляючись у Північну Італію. Його армію радісно вітають місцеві жителі. У 1800 р. відбувається відома битва під Маренго. Ця битва стає вирішальною подією й надовго відводить від французьких кордонів можливого ворога.

Наполеон прагнув усіма силами втримати владу, виправдуючи свої дії прагненням зберегти результати революції. Він обіцяв народу зберегти проголошені громадські права, права селян на землю, а також права тих, хто придбав під час революції національне майно. У 1804 р. Наполеоном був прийнятий Цивільний кодекс, згодом так і названий на його честь. Він офіційно закріплював усі завоювання Революції.

Бонапарту хотілося повністю контролювати всі державні інститути, тому він у 1800 р. проводить державну реформу. У результаті цієї реформи виникають залежні від уряду департаменти й округи, якими керують префектами й су-префектами. Мери управляли містами й селами. Для збереження золотого запасу й емісії паперових грошей Наполеон вирішив заснувати державний Французький банк. Система збирання податків була нейтралізована.

Фактично всі нововведення Наполеона, що стосувалися адміністративного й правового управління, стали основою сучасної французької держави. Бонапарту належить і право назвати себе творцем системи середніх шкіл, названих ліцеями, і вищих навчальних закладів, що мають назви Нормальних Політехнічних шкіл, які й у сучасній Франції вважаються найпрестижнішими.

Наполеон був далекоглядним політиком і передбачив можливість негативного для своєї політики впливу преси, тому й запропонував закрити 160 такт я і 73, що залишилися під суворим контролем цензури уряду.

Бонапарту належить і першість у створенні розгалуженої таємної служби у Франції. У 1801 р. імператор укладає з Папою Римським конкордат. Відтепер католицизм стає загальноприйнятою у Франції релігією, а Рим офіційно визнає нову французьку владу, але водночас воля віросповідання залишається. Діяльність церкви тепер повністю залежить від реформ і правління нової французької влади,


06.08.2012

Загрузка...

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!