Алгоритм расчета рейтингового балла

Алгоритм расчета рейтингового балла в рейтингах по результатам вступительной кампании 2022 года

Алгоритм расчета рейтингового балла

У рейтингу закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2022 року заклади ранжовано за рейтинговим балом, який розрахований на основі середнього значення балів національного мультипредметного тесту вступників.

Середній бал сертифікатів національного мультипредметного тесту для закладів вищої освіти розрахований серед усіх осіб, які зараховані на навчання на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання.

Середнє значення балів національного мультипредметного тесту для закладів вищої освіти розраховано як середнє арифметичне результатів усіх тестів вступників, зарахованих на навчання.

Оскільки кількість вступників до закладів вищої освіти значно відрізняється в різних закладах освіти, для розрахунку рейтингового бала та ранжування закладів у рейтингу застосовано коефіцієнт довіри до середнього бала НМТ (15% рейтингового бала).

Коефіцієнт довіри до середнього бала розрахований для рейтингу таким чином: «К» = кількість вступників закладу освіти / максимальна кількість вступників.

Рейтинговий бал для рейтингу Найбільший бал НМТ на контракт розраховано за формулою:

  • Рейтинговий бал = Середній бал НМТ × 0,85 + Середній бал НМТ × 0,15 × К,
  • де «К» = кількість вступників закладу вищої освіти / 3178 (3178 – максимальна кількість вступників на контракт у Національному університеті «Львівська політехніка»).

Рейтинговий бал для рейтингу Найбільший бал НМТ на бюджет розраховано за формулою:

  • Рейтинговий бал = Середній бал НМТ × 0,85 + Середній бал НМТ × 0,15 × К,
  • де «К» = кількість вступників закладу вищої освіти / 3645 (3645 – максимальна кількість вступників на бюджет у НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»).

У рейтингу використані дані 2022 року, отримані інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» з Єдиної державної бази з питань освіти за договором з ДП «Інфоресурс».

Таблиці рейтингу:

Освіта.ua
16.02.2023

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев