В УЦОКО сообщили, почему отменить ЗНО невозможно

Украина не может отменить выпускные и, соответственно, вступительные экзамены, как это сделали в Британии

В УЦОКО сообщили, почему отменить ЗНО невозможно

Україна не може скасувати випускні, і відповідно, вступні іспити, як це вирішили зробити у Британії через поширення коронавірусу Covid-19, адже британська система модель освіти з її Key Level абсолютно відрізняється від української. Про це у коментарі ZN.UA повідомила заступниця директора Українського центра оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вона зазначила, що якщо дозволити вступ лише за шкільним атестатом, то до вишів вступлять не ті абітурієнти, які краще підготовані.

«У наших школах оцінювання доволі суб'єктивне, оскільки вчитель спілкується тільки зі своїми учнями і часто не бачить учнів інших шкіл. Учителі гімназій і ліцеїв мають дуже високі вимоги, водночас сільські вчителі, на жаль, часто мало вимагають від свої учнів. Тому оцінювання, яке пропонувалося вчителями упродовж навчання не може бути критерієм вступу, воно поставить випускників у нерівні умови, а заручниками цієї ситуації стануть учні з найкращих шкіл», - зазначила Вакуленко.

Вона вказала на те, що окрім випускних іспитів у формі ЗНО та ДПА в українській середній освіті немає єдиного інструменту підсумкового оцінювання із адекватними процедурами. Єдиний інструмент – це завдання, які розробляються централізовано, а не самою школою, пояснила Вакуленко.

«Тому середній бал шкільного атестата не завжди відображає реальний рівень випускника школи на фоні всієї країни. У будь-якому класі є ті, хто отримують високі оцінки, як і ті, хто отримує низькі оцінки, але чи відмінники всіх шкіл однаково добре знають математику, українську мову чи фізику? Не думаю. Отже, якщо запровадити вступ лише за атестатом, може статися так, що до вишів вступлять зовсім не ті, хто дійсно краще підготовлений», - додала заступниця директора УЦОЯО.

Водночас у Британії є система іспитів, у яких використовують завдання, розроблені централізовано, а не кожним закладом освіти. Такі іспити є обов'язковими на кожному ключовому етапі шкільного навчання. Вони добре показують реальну успішність учнів. Окрім того, перед вступом до університету, британські учні навчаються за спеціальними програмами – А-level. Для вступу до цих курсів учні також складають іспит.

«Тобто Британія цього року дозволила без екзаменів вступити тим, хто уже пройшов серйозні випробування і довів свою спроможність навчатися у вишах. А схвалити таке рішення держава змогла тому, що багато років тому вона створила умови для об'єктивного оцінювання учнів під час здобуття ними освіти, а також для фіксації навчального поступу кожного учня в електронній базі даних. В Україні подібний підхід можна буде використовувати, коли повною мірою запрацює Стратегія освітніх оцінювань до 2030 року, тобто за оптимістичного сценарію у 2027 році», - додала Вакуленко.

Вона повідомила, що Міністерство освіти і науки спільно з УЦОЯО працюють над адаптацією окремих складових процедури проведення ЗНО до непростої ситуації, що склалася.

«Одне ми можемо і маємо гарантувати - ЗНО-2020 відбудеться!», - заявила Вакуленко.

Освіта.ua
24.03.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасия
Как, я смогу сдать ЗНО если я тупая как сибирский валянок, даже ту же самую литературу, это неереальноооо. Бляяяяяяяя
Вика
Те кто придумал ЗНО его не сдавали ублюдки , на какой хер сделали зно для магистратуры обязательно Англ язык !! Вот когда мы войдём в ЕС тогда сделайте обязательным , а сейчас зачем твари
Соня
Не уважаемые г-да чиновники от МОН, а что вы будете делать если эпидемия продлится до осени? Будете и дальше долдонить про ВНО? Вам плевать на абитуриентов. Вы больны маразмом. Только безумцу и дураку нельзя доказать что-либо, даже то, что они безумцы и дураки, в силу того, что они - дураки и безумцы.
Вика
Для Соня: пидарасы они все , Кличко , он бандитом в время Авдышева был какое образование у него !!тупой 1 слова сказать не может купил Диплом , зато сейчас кричит что зно 100% будет
Комментировать
Остап
ВНО - это прежде всего "БАБЛО", которое чинуши ни в коем случае не хотят упустить из своих рук.
Нина
"Кто хочет что-то сделать - ищет возможности, кто не хочет - ищет оправдания". Если Вы, Вакуленко, не знаете, как провести аттестацию школьников, обратитесь к умудренным опытом педагогам. Корона не упадет. Только думаю, что амбиции у Вас зашкаливают. Только мудрый и сильный человек не боится обратиться за советом и помощью. Но это не о Вас, Вакуленко.