Е. Стадный: кредит для высшего образования

Льготный кредит – это победа, потому что это инвестиции, на которые обычно никогда нет финансирования

Е. Стадный: кредит для высшего образования

Автор: Егор Стадный, эксзамминистра образования и науки, вице-президент по бакалаврским программам KSE.

Парламент прийняв бюджет на 2022 рік. Це був останній крок у формальній процедурі залучення кредиту на 200 млн доларів від Світового банку для розвитку вищої освіти.

Відтепер це повноцінно вже стадія реалізації проекту. Ці кошти підуть на реновації на кампусах, оновлення навчального та дослідницького обладнання, цифрової інфраструктури та комп'ютерного тестування, на підтримку реформ тощо.

Це перемога, бо це інвестиції, на які зазвичай ніколи немає фінансування. Це перемога, бо сам кредит шалено пільговий, особливо порівнюючи його ставки та термін повернення з тими умовами, під які зараз Україна позичає гроші.

І у цієї перемоги є кілька батьків. Лілія Гриневич, яка розпочала цей процес ще у 2016 році та повернула довіру Світового банку до системи української освіти, а вона, повірте, була серйозно підірвана після відверто проваленого проекту у 2010 році.

Aнна Новосад, яка ще керівницею міжнародного напрямку МОН, а потім і на посаді міністерки, віддала частинку душі цьому проекту, ставлячи його за пріоритет.

Олександра Гусак та Катерина Супрун ретельно супроводжували перемовини при усіх міністрах.

Мені випала доля супроводжувати проект аналітично ще з 2018 року, а під час роботи в МОН структурувати його нинішні компоненти.

Це був довгий шлях, на якому часом були важкі перемовини, та ще довший шлях попереду.

Я дуже вболіваю за те, щоб ці кошти принесли справжню користь українським викладачам та студентам.

А за лінком сторінка проекту в базі Світового банку, де можна дізнатись усі деталі та моніторити хід проекту.

Оригинал

Освіта.ua
03.12.2021

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев