Н. Пипа: в бюджете-2022 снова и победа, и предательство

Бюджет образования – раунд 2, или что изменилось в образовательном бюджете-2022 ко второму чтению?

Н. Пипа: в бюджете-2022 снова и победа, и предательство

Автор: Наталья Пипа, народный депутат Украины от фракции «Голос», секретарь Комитета Верховной Рады по вопросам образования, науки и инноваций.

Бюджет освіти – раунд 2. Що змінилося в освітньому бюджеті–2022 до другого читання?

Знову перемога й зрада разом...

Перемоги:

  • Нова українська школа (НУШ) – додали 150 млн грн (я пропонувала додати 256 млн: на навчання вчителів і безбар'єрний простір).
  • Загальнодержавні заходи у сфері освіти – додали 517 млн грн.

Зради:

  • Прибрали субвенцію на обладнання харчоблоків у школах – 1,5 млрд грн. Хоча насправді не зовсім прибрали, а перекинули на Міністерство розвитку громад та територій. Але чому питанням харчоблоків у школах має займатися Мінрегіон, а не освітяни?
  • На «Президентський університет» – до 100 млн грн додали ще 400 млн.

Я за те, щоб в Україні були якісні університети світового рівня. Але:

1. Замість того щоб витрачати кошти на ще одну будівлю університету, Президенту і МОН варто подумати, як оптимізувати існуючі університети, яких у нас більше 200. Давайте краще підтримувати ті університети, які дають високий рівень освіти, а не «вигадувати велосипед».

2. Там, де великі гроші, там великі корупційні ризики. Ми й до першого читання не розуміли, хто і як буде використовувати ті «університетські» 100 млн грн, не кажучи вже про 500 млн.

3. Загалом на проект «Президентський університет» піде 4,6 млрд грн. Ви уявляєте, що можна було б зробити на ці кошти? Для порівняння: річний бюджет розвитку Львова (міста – майже мільйонника) у 2021 році складає 3,7 млрд грн. На що можна використати такі кошти? На об'єкти інфраструктури: оновлення доріг, лікарень, садочків, шкіл, будівництво та оновлення об'єктів тощо.

А ми будуємо черговий університет...

Це наче купити на останні гроші крутий смартфон, а потім їсти «мівіну».

Оригинал

Освіта.ua
01.12.2021

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев