И. Совсун: Шкарлет в отставку уходить не собирается

В Украине так и не работает механизм привлечения к ответственности за академическую недобропорядочность

И. Совсун: Шкарлет в отставку уходить не собирается

Автор: Инна Совсун, народный депутат Украины от фракции «Голос», заместитель главы партии «Голос». Первый заместитель министра образования и науки Украины (2014-2016).

Коли обговорювали мій законопроект про заборону плагіаторам займати певні посади, критики комітету казали: «Нащо нам законопроект? Треба, щоб як в Європі - плагіатори самі мають йти з посади, якщо плагіат буде підтверджено».

Сьогодні ми переконались, що до Європи нам треба ще трішки рости. Бо попри висновок Етичного комітету НАЗЯВО - Шкарлет у відставку йти не збирається. Що ж сталось?

На питання, чи не збирається він покинути посаду т. в. о. міністра освіти і науки, пан Шкарлет відповів, що у нього є два заключення професійних органів, які спростовують звинувачення у плагіаті.

Нагадаю, що одне зі «спростувань» - це висновок Комісії з академічної доброчесності Національного університету «Чернігівська політехніка», який до призначення в Уряд очолював Шкарлет. Інше надала експертка із захисту авторського права Національної академії правових наук, висновок якої замовив пан Шкарлет і яка при його написанні спиралася на матеріали, надані тою ж таки Комісією з академічної доброчесності Чернігівського політеху.

Ці висновки потім окремо досліджувались іншими науковцями.

Загалом перипетії антиплагіатних розслідувань настільки ж захоплюючі, як публікації з Бігус.інфо - чого вартує лиш знахідка, що у одній з робіт, співавтором якої є пан Шкарлет, він з колегами запозичив без посилання (або власноруч, або опосередковано, через «запозичення» зі статті іншої авторки) шматок тексту з - увага! - Методических рекомендаций субъектам Российской Федерации по оценке качества управления муниципальными финансами» від 16.08.2010.

Але у кінцевому підсумку ми маємо рішення Комітету з етики НАЗЯВО, яке законом уповноважено надавати офіційний висновок щодо наявності чи відсутності академічного плагіату. На цьому можна було би поставити крапку, якби не те, що в Україні досі не працює механізм притягнення до академічної відповідальності за академічну недоброчесність.

Підсумовуючи: я була б рада, щоб у нас плагіатори самі йшли з посад. Але сьогодні ми переконалися, що в Україні це поки що не працює, принаймні, пан Шкарлет за свою посаду тримається міцно.

Тож я зроблю все можливе, аби Верховна Рада проголосувала за мій проєкт і нарешті закрила плагіаторам і псевдовченим шлях у владу.

Оригинал

Освіта.ua
18.09.2020

Популярные блоги
С. Новикова: абитуриенты-медики и ЗНО по математике При поступлении на специальности отрасли знаний «Здравоохранение» второй предмет - математика
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Челендж
Совсун є пуста вискочка , недалека ,нестримана істеричка,ангажована на західних грантах. Просто НАДОІЛА!

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!