В. Белый: «все гениальное просто» в период пандемии

ЗНО намного важнее, чем возможные 10% влияния «среднего балла», который никогда не был объективным

В. Белый: «все гениальное просто» в период пандемии

Автор: Владимир Белый, экс-заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

Буде дуже дивним і далеким від здорового глузду, якщо:

  • по-перше, одинадцятикласники не вийдуть з масовим запитом до МОН на рішення про відміну цього року «середнього балу»;
  • по-друге, якщо МОН не піде їм назустріч.

Попри пріоритетність декларації «Головне - це здоров'я наших дітей» психосоматичне перевантаження домашніми завданнями від «онлайн» освітнього процесу у наших випускників з 25-ма «обов'язковими» предметами зашкалює, чим повністю перекреслюються як турбота про здоров'я, так і принцип планування навчальних зусиль, де ЗНО, на які орієнтуються випускники, є визначальними.

Крім того, саме ЗНО є набагато важливішим, чим можливі 10% впливу «середнього балу», який фактично ніколи не був дійсно об'єктивним показником.

Ще раз підкреслю, що мова про випускників, результати ЗНО яких завжди були мірилом не лише кожного з них, а й опосередкованим індикатором ефективності діяльності закладу та державної системи освіти загалом.

Не менш наївним буде впевненість МОН у тім, що їхнє прохання не перевантажувати учнів стане більш вагомим, ніж позиція окремого вчителя, що його предмет є «найзначимішим для формування особистості всіх його учнів».

Це таке ж невідворотне, як і формула – «Тут на автотрасі / вулиці / у дворі Я, сержант, є головним і все вирішую саме Я!»

Освіта.ua
21.04.2020

Популярные блоги
О. Калинич: выводы о дистанционном обучении Из понятия «дистанционное обучение» надо убрать слово «обучение», заменив на «имитация»
И. Ликарчук: образовательный процесс теряет смысл Результаты экзаменов не должны быть основанием для оценки работы учителя, это оценка работы учеников
Н. Глюз: снова старые схемы и двойные стандарты На ЗНО живет страшный вирус, его не берут ни маска, ни антисептик, а выпускной будут гулять без масок
А. Мирошниченко: советы учителям от киноактера Даже примитивная камера увеличивает все эмоции и раскрывает большие и маленькие секреты
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Белый
Я ніколи не був прихильником "середнього балу". Завжди писав про його недоречність, але ж хто я і хто пан Табачник та його послідовники.
Павел
С вашим мнением, высказанным в этой статье, соглашусь на 99%. А взгляды Ваши кардинально меняются от "места сидения"?