И. Ликарчук: об изменении локаций проведения ЗНО

Считаю, что наиболее оптимальный вариант решения проблемы проведения ЗНО - изменение локаций

И. Ликарчук: об изменении локаций проведения ЗНО

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Я вже писав про те, що одним із небагатьох варіантів врятування цьогорічного ЗНО може стати суттєва зміна локацій його проведення. Хочу дещо деталізувати цю думку.

Як відомо, однією із засадничих технологічних норм українського ЗНО є його проведення у аудиторіях для груп із невеликою кількістю людей. Запроваджуючи таку норму, орієнтувалися на те, що у школах, які, в основному, є пунктами тестування, можна знайти кілька десятків аудиторій/класних кімнат, де можна розмістити групу абітурієнтів із розрахунку - один за столом. І так було до цього року.

Цьогорічна карантинна ситуація не дозволяє збирати в одному місці більше 10 осіб тим більше, якщо вони не зможуть витримувати необхідну дистанцію віддалення один від одного. Думаю, що ця вимога збережеться і в посткарантинний період. Такий висновок роблю, аналізуючи ситуацію, котра складається в інших країнах.

У шкільних класних кімнатах українських шкіл та в аудиторіях більшості українських ЗВО такі вимоги забезпечити неможливо. І не думаю, що навіть через місяць чи два хтось візьме на себе відповідальність дозволити проведення ЗНО по-старому, у невеликих кімнатах. Бо це буде реальна загроза здоров’ю його учасників.

Крім того, необхідно зважити й на те, що чим далі в літо будуть затягуватися терміни проведення ЗНО, то проблема непридатності для цього шкільних чи вузівських аудиторій стоятиме іще гостріше. Адже в умовах літньої спеки у переважній більшості із них знаходитися упродовж кількох годин неможливо через відсутність кондиціювання і вентиляції.

Таким чином, проблема проведення ЗНО постає дуже серйозно в цілому. І не здивуюся, якщо влада буде вимушена прийняти рішення про його відміну взагалі. Я б дуже не хотів, щоб це сталося, тому що у майбутньому навряд чи буде можливим повернення до нього.

Зважаючи на це, вважаю, що найбільш оптимальним варіантом вирішення проблеми є зміна локацій для проведення ЗНО. Тобто йдеться про те, що його потрібно проводити не у класних кімнатах чи аудиторіях, а на великій площі і бажано на свіжому повітрі: на стадіонах, у парках, виставкових центрах, на аренах Палаців спорту тощо. Тобто там, де можна одночасно поставити величезну кількість одномісних столів і стільців на відстані 1,5 м один від одного, тимчасово обмеживши доступ сторонніх на цю територію і водночас забезпечуючи повний контроль ситуації.

Вважаю, що в умовах карантину чи посткарантинної ситуації формування таких аудиторій на свіжому повітрі буде найбільш оптимальним. Між іншим, у багатьох країнах такі аудиторії стадіонного типу використовують часто і ефективніше, ніж невеликі класні кімнати. Пропозиція проведення ЗНО в таких локаціях не вимагатиме дуже суттєвих змін в усталеній технології ЗНО. Вони, звичайно, будуть, але не надто складні й суттєві та цілком реальні для запровадження в дуже стислі терміни.

Зміна локацій не вимагатиме додаткового бюджетного фінансування. Можливо, навіть будуть зменшені витрати на доставку екзаменаційних матеріалів до пунктів тестуванну та їхню охорону. У таких локаціях суттєво спрощується контроль за доброчесністю учасників ЗНО. Нові локації дозволять суттєво скоротити кількість залучених до проведення ЗНО, що також позитивно вплине на бюджетні та інші питання...

Можу перераховувати іще й інші «плюси» проведення ЗНО в інших, аніж традиційні, локаціях.

Перехід до проведення ЗНО у нових локаціях зумовить появу й певних проблем, або «мінусів», цієї пропозиції. Їх знаю, але перераховувати не хочу. Противники цієї ідеї зроблять це краще від мене. Їм відразу скажу: «Хто хоче зробити, той шукає як. Хто не хоче - шукатиме причину».

Я хочу, щоб ЗНО цього року відбулося. Відбулося успішно й без шкоди для здоров’я його учасників. Тому, власне, й висловлюю цю пропозицію. Про неї сьогодні повідомив заступника Міністра освіти і науки України, який займається цими питаннями. Але рішення прийматиму не я.

На світлині - екзамен у КНР. Дерева бачите?

Оригинал

Освіта.ua
21.04.2020

Популярные блоги
Д. Коптило: реформаторы не виноваты, что изменений нет Далеко не Клопотенко, Супрун или Гриневич виноваты в том, что перемен к лучшему не происходит
В. Онацкий: репетиторство как альтернатива школе Бороться с репетиторством не стоит, но нужно улучшать образовательный процесс в школах
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Albinos
Ликарчука уже отстранили от кормушки. Интересно, чем будет рассчитываться за, наперед взятые "обязательства", поставить хорошие оценки в тестах ЗНО "хорошим людям"? Впрочем, это его проблемы. Вопрос: кто будет теперь обогащаться на ЗНО?
Kostik
В МОН уже отказались от "замечательной" идеи г-на Ликарчука провести ЗНО на "стадионе". Интересно, какую новую мыслю выдаст наш "великий реформатор"? Сколько бабла хочет поиметь в этом году Ликарчук на ЗНО?
правдолюб
Это не фейк, а статья в Vlasti.net (23.04.2020). "Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн" Семья экс-директора Украинского центра оценивания качества образования Игоря Ликарчука, подозреваемого в фальсификации результатов ВНО в 2014-2015 годах, потратила по меньшей мере $1,5 млн на затягивание рассмотрения уголовного дела в судах. Прочитайте статью и станет понятным, почему с такой яростью г-н Ликарчук пропихивает ВНО. Все до банальности просто - БАБЛО ускользает ... .
Gosha
Интересная высля. На природе отдыхали, сочиняли стихи, мечтали, признавались в любви, занимались сексом. Но сдавать серьезные экзамены? Какому умнику такое пришло в голову?
Александр Васильевич
Зачем показываете картинку не этого года? Сейчас в Китае все ходят в масках. Такого скопления людей в одном месте, даже на открытом воздухе, нет и быть не может. Вы, не очень уважаемый, занимаетесь, мягко говоря, подтасовкой. Ваше предложение с родни "успешно подготовленной" учебы дистанционно. Мало вам того, что абитуриенты "не в своей тарелке" от нынешних условий нахождения в карантине. Мало и того, что они естественно испытывают сильный стресс во время самого экзамена. Вы хотите добавить им не обычную обстановку? Это облегчит сдачу ВНО? Вы, что издеваетесь? А если дождь или сильный ветер начнутся в середине экзамена или в начале? Как тогда быть? Вы это учли? Кроме того, известно ли Вам, что в южных областях Украины, особенно в степных, районах днем находится несколько часов на открытом воздухе не только физически тяжело, но и опасно. Даже тень не спасает от инфракрасного излучение. Ожоги кожи, тепловые удары, потеря сознания и т. д., - "радости" летнего дня на юге. Если это Вам не известно - поинтересуйтесь у НАСТОЯЩИХ врачей. Скорее всего - Юг Украины Вы знаете только по отдыху на пляже. К чему такие сложности? Не проще ли отказаться от проведения ВНО, хотя бы в этом году. "...проблема проведення ЗНО постає дуже серйозно в цілому. І не здивуюся, якщо влада буде вимушена прийняти рішення про його відміну взагалі. Я б дуже не хотів, щоб це сталося, тому що у майбутньому навряд чи буде можливим повернення до нього." Мне понятна Ваша личная заинтересованность в маниакальном стремлении провести ВНО во что бы то ни стало. Вам плевать на здоровье чужих детей, на их будущее. Вы прекрасно осознаете не нужность, и даже вред от ВНО. Чего же боитесь? Уплывт ДЕНЕЖКИ, или "добродетельные кураторы" осерчают, лишат своего покровительства, если не проведете ВНО?
Людмила
Цікаво, але більш реально провести ЗНО у форматі онлайн з дому. На проходження тесту - доступ в особистому кабінеті, час на проходження тесту обмежений.... Тому можна впоратися тільки за умовою якісної підготовки. Можна чимось скористатися і знайти 1-2 відповіді або у підручнику, або в інтернеті, але це не вплине суттєво на загальний результат. Звісно, це моя особиста думка. І я вважаю, що саме в ситуації, яка склалася через пандемію, це реальний вихід для проведення ЗНО у звичайний термін.
Павел
Для Людмилы: Зачем вообще усложнять детям жизнь? Им и так не просто. А что делать тем абитуриентам, у которых нет интернета? Вы думаете таких мало? Я не говорю даже об абитуриентах-близнецах у которых один комп на двоих (троих). Это вы называете равными условиями? Даже если абитуриенты не будут поступать в украинские ВУЗы, просто заканчивают школу, им не выдадут документ о полном среднем образовании без ГИА в форме ЗНО. Это справедливо?
Комментировать