В. Мисан: государственное репетиторство - классная идея

Если государственные мужи планируют внедрить официально репетиторство, то учителей ждет "рай"

В. Мисан: государственное репетиторство - классная идея

Автор: Виктор Мисан, кандидат педагогических наук, доцент, заслуженный учитель Украины.

На Громадському обговорювали ініціативу міністерки, чи то може вже рішення (у нашій країні і при таких фахівцях важко окремі речі називати своїми іменами) стосовно впровадження коштом держави індивідуальної допомоги тим учням, які цього вкрай потребують.

Журналістка у розмові з черговим освітнім експертом намагалася розставити всі крапки над «і», щоб народ допетрав, що то має бути за репетиторство за рахунок державних грошей. Останнім часом освітніх експертів розплодилося стільки, що вже і я почав мріяти про цю «прохвесію».

А чому б і ні? Поговорили. Пофілософували. Дали декілька порад. Висунули ряд припущень. Від чогось застерегли, а щось навпаки – порекомендували. І ти – експерт. А? Як гарно, солідно, стверджувально ЕКСПЕРТ! Але я не про це.

Взагалі державне репетиторство то дуже класна ініціатива. Я так собі прикинув на хлопський розум, що тепер за цими годинами вишикується черга в закладах освіти. Тому застерігаю і попереджаю, що «Я - перший!»

Щоб набрати ставку годин, потрібно брати години з основного навантаження. Виконання таких годин передбачає роботу з учнями всього класу. От викладаю я зараз в 11 класі (2,5 год. на рік). Кожен тиждень готуюся до занять, спілкуюся більш ніж 30 учнями, укладаю практичні, готую самостійні, підбираю тестові завдання, документи, перевіряю і оцінюю написане і т. д. І це все потрібно помножити на 7, щоб мати повне навантаження, або на 4, щоб виконувати лише ½ ставки.

Якщо державні мужі планують упровадити офіційно репетиторство, то нас чекає «рай». Тепер на ½ ставки можу взяти лише два класи + 4 години індивідуальних. Уявляєте? «Пресую» окремих батьків, переконую, що їх дітям репетиторство потрібне, як повітря, що без нього – «Гітлєр – капут!». Батьки пишуть заяви. Вимагають. Наполягають. І в результаті – всі в «шоколаді»!

Батьки упевнені, що індивідуальна форма роботи допоможе дитині побачити «світло в кінці тунелі». Учитель зітхне з полегшенням. Одна справа провести 4 уроки у класі і зовсім інша – індивідуально: тихенько, спокійно, мирно… з кавою, чаєм, а може й бутербродом (при всіх цього не дозволиш, а індивідуально – можна).

Лише одне у цій «ідилії» тривожить. Де держава набере грошей на репетиторство? Якщо сьогодні вона не може вчасно сплатити зарплатню, то де відшукає додаткові кошти завтра? У межах країни це, як казав покійний Райкін, - «сумасшедшие деньги!»

І ще одне тривожне запитаннячко, яке пролунало у ранковій розмові: «А хто затягуватиме на репетиторство тих, кому було все пофіг на уроці?» Може, у МОН запровадять ще одну посаду – «заштовхувач до репетитора». Ось тут і знадобляться фахівці без педагогічної освіти.

Що не кажіть, а теперішнє МОН мислить прогресивно і на випередження.

Оригинал

Освіта.ua
27.01.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій
Вікторе, в сільських школах з наповнюваністю 3-5-7учнів де-факто уже репетиторство.Не виключено, що переобтяжена власною бідністю міністерка має на увазі репетиторство від дієслова-репетувати? Адже є про що.Якби Новосад проварити у шкільному казані пекла то пропозиції по реформі НУШів та ВоШів набули б змісту не відірваного від реалій сьогоденння. Петицію президенту на присудження випробувального терміну, для міністерки, строком на один місяць в класі з 35 учнями, або ж 3-учні, перший клас в Павлівські зош (село) де її за урок тричі назвуть сук..ю та кілька раз пошлють на Хер..сон за крейдою.Учителька витримала 15 днів і подала на звільнення. В дані школі директорка Синюченко Н.І. за підтримки нач.від.освіти Бутенко З.М. тирить гроші з чоловіком-педофілом десятками тисяч. Мінтозаври на чолі з майором ВП Гавришем В В. в долі. Дирехтотараторка в компі повний "дванулі", а тбличку "дележу" знає. Репетиторство стане ще одним золотим клондайком у руках продажних освітян! Погребищенський р-н, Вінницька обл.