Игорь Ликарчук: о буллинге учителей на каникулах

Учителя, который не придет на методические посиделки, обязательно будут травить, требуя объяснений

Игорь Ликарчук: о буллинге учителей на каникулах

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директор Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Мені у приваті надіслали план методичної роботи на осінні канікули з учителями однієї школи. Його укладачі в 5 днів канікул зуміли запихнути 16 методичних заходів.

Я спочатку це назвав хворобливим виявленням своєрідної фобії місцевих освітніх керманичів, які чомусь вирішили, що без їхніх методичних научувань учителі школи аж ніяк не зможуть працювати краще.

Але думаю, що такі дії можна охарактеризувати і як своєрідний вид булінгу керівників закладу стосовно вчителів. Адже в чинному законодавстві булінг - «(цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

А тепер про докази того, що це булінг. Учителя, який не прийде на ці методичні витребеньки обов’язково будуть цькувати, вимагаючи пояснення, довідки, погрожуючи усіма можливими карами. Або влаштують обструкцію. На це в багатьох школах – мастаки.

Хоч насправді будь-яка методична робота є професійним навчанням працівників. А стаття 18 Закону України «Про освіту» гарантує, що людина має право на ВІЛЬНИЙ вибір видів, форм, темпу такої професійної освіти. Тобто, ніякого обов’язкового професійного навчання (методичної роботи) немає. Але цькувати будуть.

Немає сумнівів і в тому, що необхідність бути присутнім щодня на одному-двох методичних заходах - насилля. Як фізичне, так я психологічне.

А якщо це насилля відбувається в приміщенні, котре належним чином не опалюється?

А якщо інформація, котру страждаючі фобією керівники, намагаються під час таких заходів донести до вчителя, є, відверто кажучи, не першої свіжості?

Більше того, психологічним насиллям є власне і концепція такого професійного навчання. Адже навчити можна лише того, хто хоче навчитися. Якщо вчитель хоче, то він це успішно зробить і без страдників на фобію. Можливостей для цього в сьогоднішньому світі - сила-силенна. А якщо вчитель не хоче, то можна проводити і десятки заходів щодня. Толку не буде.

Пошук ознак булінгу у сучасній системі методичної роботи можна продовжувати. Жаль лише, що ніхто із його організаторів не думає про шкоду фізичному та психічному здоров’ю вчителя, який завдається подібними діями.

Але ще більше жаль, що величезна кількість наших учителів живе за принципом, добре описаним Тарасом Шевченком: «Німі на панщину ідуть...»

Оригинал

Освіта.ua
29.10.2019

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
МаразмНеУмирает
А в гимназии НПУ имени Драгоманова директор Балаба Светлана Александровна во время осенних каникул в 08:30 ганяла учитетей спортмайданчик на физзарядку на сыром воздухе! Вот такие в наших учебных заведения инновации и новые методы, семинары, модули, и педсоветы... Может пора сидеть на пенсии ?!!
123
Для МаразмНеУмирает: молодець директорка. Переживає за фізичний стан своїх педагогів. А якщо педагогам не подобається, то дійсно можна й на пенсії сидіти.
124
может это директрисе надо на пенсии сидеть ?
123
Для 124: чому це? Вона якраз, вочевидь, слідкує за власним фізичним станом і пам’ятає що "в здоровому тілі здоровий дух".
Комментировать
Олександр
Дякую Вам за піклування та захист викладачів. Ще один приклад: у нашому коледжі в м. Дніпро вводять рейтингову систему оцінки роботи працівників освіти, в якій по балам прирівняли виступ на урочистому заході(зрозуміло, що керівники виступають, а не викладачі) до балів за викладання в групі на протязі року! Як вам така "оцінка" роботи викладача? Або ще - зняття балів за відсутність літератури по дисципліні у бібліотеці! МОНУ досі не переймається, що зі спецдисциплін їх немає взагалі!