Р. Костогрыз: как учителю бороться с прогулами

Если родителей ударить по кошельку, может быть, в сознании родителей, а затем и их детей что-то изменится

Р. Костогрыз: как учителю бороться с прогулами

Автор: Руслан Костогрыз, студент.

Гадаю, що кожен класний керівник стикався із такою проблемою, як прогули учнів. Як правило, такі проблеми виникають із учнями старших класів чи учнями професійно-технічних навчальних закладів.

Чудово, якщо така проблема вирішується простим діалогом із їх батьками, але таке буває не завжди. Іноді батьки встають на бік своєї дитини, вважаючи прогули нормою. Як же тоді з цим боротись? Ви думаєте, що я зараз пораджу вам звернутись до адміністрації навчального закладу? Та ні, навіть адміністрація буде безсила проти впертих батьків. Тому хочу запропонувати вам більш радикальний метод.

Давайте звернемось до нормативно-правової бази. Сімейним кодексом України, стаття 150, передбачено, що батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Стаття 29 Закону України «Про загальну середню освіту» передбачає, що батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання. Таким чином, якщо батьки допускають прогули своїх дітей, то вони не створюють їм належні умови для здобуття повної загальної середньої освіти, а відповідно, не виконують деякі обов’язки щодо виховання дітей, зокрема, обов’язки, передбачені статтею 150 Сімейного кодексу України та статтею 29 Закону України «Про загальну середню освіту»

Вищенаведені висновки вказують на те, що батьки вчиняють адміністративне правопорушення, передбачене статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Санкція даної статті передбачає адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1700 гривень. У відповідності до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 184, складають уповноважені особи органів внутрішніх справ України, тобто Національної поліції.

Тому алгоритм дій має бути наступним:

1) Класний керівник помічає, що деякий учень прогуляв значну частину уроків.

2) Класний керівник дзвонить за телефоном 102 і повідомляє про це (головне не треба боятись, адже поліція – це не вороги, поліція покликана допомагати людям).

3) До навчального закладу приїжджає поліція і на основі записів у класному журналі в розділі «Облік відвідування» складає адміністративний протокол на батьків того учня за статтею 184 КУпАП.

4) Поліція передає цей протокол до загального місцевого суду.

5) Загальний місцевий суд на основі протоколу призначає адміністративне стягнення батькам у вигляді накладення штрафу в розмірі 1700 гривень.

Запропонований мною алгоритм дозволить класним керівникам вирішити цю проблему всього лише одним дзвінком за номером 102, і їм не доведеться псувати свою нервову систему, постійно переконуючи батьків у чомусь.

А якщо батьків це вдарить по гаманцю, все-таки 1700 - це немала сума, то, можливо, у свідомості батьків, а потім і їх дітей щось зміниться.

А як вважаєте ви: чи можливо кардинально змінити обсяг прогулів, якщо діяти таким радикальним методом?

Освіта.ua
21.08.2019

Популярные блоги
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
И. Ликарчук: шароварщина и отчеты вместо воспитания Воспитательной работы как системы формирования человека уже давно нет, а есть гам, шум, трескотня
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Тичер со стажем
Мальчик, уймись и не пиши сюда чушь. Сперва закончи институт и поработай в школе, посмотри детям в глаза, пообщайся с родителями, выпусти класс. Пойми, в жизни не все белое и чёрное, очень часто оно серое.
Учитель методист
Для Тичер со стажем: Много хороших советов в юридическом поле содержит статья. А про бело, серое это ваша демагогия и трусость действовать)
Комментировать