Р. Костогрыз: во время игры правила не меняют

Почему возможность пересдать еще раз не применяется к школьному ЗНО для поступления на бакалавриат?

Р. Костогрыз: во время игры правила не меняют

Автор: Руслан Костогрыз, студент.

«Під час гри правила не змінюють», - та, схоже, такий девіз обходить стороною вступну кампанію.

Йдеться про ЄВІ (єдиний вступний іспит) з іноземної мови для вступу в магістратуру. 16 липня 2019 року, якраз після оголошення результатів ЄВІ, пані Гриневич підписала наказ №985 «Щодо проведення у 2019 році спеціально організованої сесії єдиного вступного іспиту». Як виходить з того наказу, ЄВІ можна скласти повторно в листопаді, точніше перескласти, і, причому, цей результат можна використати для вступу в 2019 році, правда, лише на контракт.

Як відомо, вступна кампанія в нас проводиться на засадах конкурсу, що на бюджет, що на контракт. Тому на думку приходить наступна аналогія.

Уявімо таку ситуацію. Проводяться змагання з легкої атлетики, точніше із забігу на 100 метрів. Учасник, що посів перше місце показав результат 15 секунд, той що посів друге місце, скажімо, 16 секунд, третє місце – 17,5 секунд. А потім іншим учасникам кажуть наступне: «Ви не засмучуйтесь, ми вам дамо шанс покращити ваш результат. У вас буде друга спроба в листопаді. Якщо подолаєте дистанцію швидше ніж за 17,5 секунд, ми вам вручимо диплом третього ступеня, правда, за певну суму коштів». Ну і як ви вважаєте, це буде справедливо стосовно інших спортсменів?

Таких аналогій можна провести чимало. Але повернімося до нашої ситуації. Невже це справедливо щодо до тих учасників ЄВІ, які склали його з першого разу? Чому, цікаво, така «акція», як можливість перескласти ще раз, не застосовується до шкільного ЗНО для вступу на бакалаврат. Чим магістри кращі бакалаврів?

А відповідь проста. Якщо проаналізувати результати шкільного ЗНО з різних дисциплін, то можна побачити, що в середньому пороговий бал не долають 10-20% учасників, порогові бали просто такі підбирають, аби склали тест не менше 80%. А тут комісія, яка визначала поріг, трішки промахнулась, і вийшло так, що ЄВІ не склали близько 32%. І тут у міністерства освіти і науки невеликий шок, мовляв, це ж виходить, що буде значний недобір у магістратуру, а відповідно, значна частина «доцентів» і «професорів» залишаться без роботи. Та Лілія Михайлівна – молодець, не розгубилась, саме у день оголошення результатів підписала наказ щодо можливості повторно перескласти ЄВІ.

Таким чином, за гучні заяви МОНу, на кшталт «практика проведення вступного іспиту для навчання у магістратурі є позитивною і такою, що підвищує рівень володіння іноземною мовою випускниками бакалаврату», чи «здобути сучасну освіту магістерського рівня без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо» є всього лише маскою, за якою ховається справжня картина, яку я описав вище.

А як вважаєте ви: чи доцільно змінювати правила гри під час самої гри?

Освіта.ua
15.08.2019

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев