Игорь Ликарчук: реформа образования - не новое шоу

Супер повышение зарплаты педагогам и супер новое оборудование учебных заведений реформу не обеспечат

Игорь Ликарчук: реформа образования - не новое шоу

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Хто про що, а я про те саме. Про реформу освіти. Кілька думок.

1. За всі роки Незалежності було прийнято 4 великих державних програми реформування освіти. Програми були прийняті, але реформування не було. Зате помилок наробили величезну кількість. Реформи реально розпочалися лише два роки тому. І лише політично сліпий цього може не бачити.

2. Реформа освіти - не нове шоу. Бо вона не робиться за день, за місяць чи за рік. Потрібні кілька років, щоб люди могли сказати: так реформа відбулася.

3. Справжня реформа освіти ніколи не буде подобатися всім. Бо сутність реформи саме у докорінному зламі існуючої моделі та запровадженні нової. Якщо такого зламу не буде, то про реформу можна не говорити: макіяж трупа не означає його оживлення. А реформа всім подобатися не може, бо порушує усталений комфорт і спосіб життя. Тим більше, якщо мова йде про освіту, яка апріорі є та повинна бути достатньо консервативною системою.

4. Маю безліч аргументованих прикладів, що реформуючи освіту, допускаємо суттєві помилки. Про них писав, пишу, кажу чи не щодня. Інколи чують, а частіше - ні. Та не помиляється той, хто не працює. Це труднощі росту. Як у малих дітей та підлітків. Якщо будуть хороші вихователі та розумні батьки, то ці труднощі здолаються.

5. Не думаю, що серед думаючих (наголошую – «думаючих») освітян є багато тих, хто перших кроків реформи в освітній галузі не бачить. Починаючи від зарплат, змісту, формування сучасного освітнього простору. Реальні, а не міфічні гроші, йдуть в освіту. Тобто, зміни є. Мені, як і величезній кількості освітян, хочеться, щоб їх було набагато більше і негайно. Але дивіться п.п.2.3.

6. Знаю дуже добре і можу підтвердити численними фактами з досвіду нашої країни та інших країн: у реформі освіти, яка розпочалася, зупинятися не можна. Як і не можна тими ж рельсами пускати новий поїзд. Бо буде катастрофа. А от чи не відбудеться її (катастрофи) у найближчий час - сьогодні ніхто сказати не може. Бо програмних засад освітньої політики від переможця першого туру президентських виборів ніхто не бачив і не чув. І, мабуть, не зайвим буде сказати, що лише супер підвищення зарплати педагогам і супер нове обладнання закладів освіти реформу не забезпечать.

Також не потрібно мене переконувати, що освіта - не питання Президента. Освіта - питання національної безпеки. І якби в нашій країні це розуміли раніше, то, можливо, і сьогоднішньої ситуації не було б.

Оригинал

Освіта.ua
04.04.2019

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев