В. Громовой: образование в школе с позиции экспертов

Не деньги, а свобода - волшебник №1 в образовании: только свободные делают прорывы в образовании

В. Громовой: образование в школе с позиции экспертов

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

І нарешті дійшла черга до погляду на шкільну освіту з позиції експертів:

1. Забувають, що слід не тільки критикувати, а й знаходити щось, що добре працює, що варто зберегти та розвивати.

2. Уміють наводити цитати (чи видавати їх за власні одкровення) з міжнародних навчальних документів та студій, але часто не знають, як поєднати загальноєвропейський дух свободи, довіри та гідності з національним духом, не спроможні генерувати нову філософію сучасної української загальноосвітньої школи, побачити, поряд з глобальними, національні завдання освіти тощо.

3. Не завжди розуміють, що не гроші, а свобода – чарівник №1 в освіті, бо лише вільні, розкріпачені та окрилені роблять фантастичні речі та прориви в освіті.

4. Очікують, що серед майже півмільйонної «армії» педагогів всі будуть суперпрофі. Але… «у нас немає інших вчителів» і замінити тих, що є, ніким.

5. Забувають, що освіта не існує окремо від соціуму.

6. Ті справжні професіонали, які є в освітньому середовищі, згідно з ефектом Даннінга-Крюгера, часто не впевнені у своїй спроможності збагнути суперскладну освітню реальність, тому їх легко витісняють некомпетентні, але впевнені в собі експерти «з усіх питань».

7. Вони б щиро хотіли чесно і відверто аналізувати дії можновладців у освітній сфері, але багато хто з них боїться втратити привілеї «прокормлених» експертів, які добре розуміють мораль байки «Ворона і лисиця»: тільки втративши шматок сира, можна здобути свободу слова.

8. Проблема навіть не в тому, що той чи інший «експерт» може тенденційно висвітлювати ту чи іншу тему, а в тому, що він апелює до наймерзенніших обивательських інстинктів, які спрацьовують на «гарячих» темах так званих «поборів» чи прийманні до першого класу винятково за мікрорайоном.

9. .................... ?!

The Expert: я можу абсолютно все, я ж експерт.

Оригинал

Освіта.ua
04.02.2019

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев