В. Белый: сертификация педработников - о чем речь?

По своей сути Положение компромиссно с прежней авторитарно-тоталитарной практикой

В. Белый: сертификация педработников - о чем речь?

Автор: Владимир Белый, заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

У проекті Положення, що винесене на остаточне обговорення, кидається у вічі його компромісна з колишньою авторитарно-тоталітарною практикою сутність. Плюс повне ігнорування реального проектування засобів та методів досягнення цілей, як і чіткість визначення останніх.

Маємо черговий приклад, коли віз ставлять попереду коня, бо у серцевині системної потреби забезпечення високої якості освіти мільйонів громадян держави має бути ОЦІНЮВАННЯ КВАЛІФІКОВАНОСТІ педагога, а сертифікат тут є не більш ніж тому формальним свідченням.

Влада прогавила момент, коли мимохідь розкрила свій потаємний задум, що головним для неї є не вище зазначене, а розширення плацдарму робочих місць та рівня значимості для себе любої.

На стратегічно успішну та адекватну щодо бюджетних витрат сертифікацію як процедуру, яка замінить існуючу псевдоатестаційну процедуру, можна буде сподіватися лише після здійснення наступних двох державно-інституційних кроків.

По-перше, кардинально підняти оклад вчителя-початківця.

По-друге, що має йти відразу разом з першим, - впровадити вступний до університетів, які надають право після їх закінчення працювати вчителем, кардинально вищий, ніж зараз, прохідний поріг, а по їх закінченню видавати диплом лише тим, хто успішно здасть вже вихідне з університету ЗНО.

Вчительські категорії визначати виключно як категорії рівня особистої професійної кваліфікації, а не «оцінювати досвід» роботи та старанність вчителя. Останнє має область прояву, якою керують керівник закладу та його батьківсько-учнівська громада.

Визначати рівень професійної КВАЛІФІКАЦІЇ педпрацівника лише через процедуру незалежної атестації, але не у форматі рішення від комісії.

Таких некомісійних, незалежних за форматом моделей існує безліч. Найбільш поширеним варіантом є той, коли працівник інституційно має можливість чи не будь-коли приїхати до обласного центру і здати через незалежний і від працівників регіонального центру УЦОЯО, іспит в електронній формі під супроводом камер спостереження і т. ін. засобів забезпечення чистоти тестування (не обов'язково лише з питаннями під варіанти відповіді). Як на іспитах на право водіння автомобілем, де розглядається безліч конкретних щодо профільної діяльності ситуацій.

Результати такого тестування відразу приймаються сервером у Києві та автоматично там же й обробляються.

Категорія за результатами сертифікації присвоюється назавжди і її не треба підтверджувати, окрім випадків офіційної вимоги на переатестацію працівника з боку керівника/батьків учнів закладу, де той працює.

Третім, десь за 3 - 5 років опісля становлення такої системної практики, інституційним кроком має бути запровадження відкритого для всіх бажаючих загально національного конкурсу на всі вакантні у країні педагогічні посади, але знову ж не у форматі рішення комісії, що голосує «руками».

Оригинал

Освіта.ua
26.11.2018

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев