О. Пасечник: НУШ - это свободный осознанный выбор

Возьмите максимум из ресурсов, которые предлагаются, и создайте образовательный процесс для детей

О. Пасечник: НУШ - это свободный осознанный выбор

Автор: Оксана Пасечник, учитель информатики, лицей «Сихівський», г. Львов.

Хочу про НУШ сказати. Останні тижні 2, мабуть, особливо гостро: «та хто то придумав таке дурне», «нема місця на 7 зон», «де купити лепбук», «нічо, прийде нова влада, верне назад», «ми вже три рази на 12-річку переходили, і нікуди не дійшли», «нічого немає, матеріалів немає, як вчити - не знаю, всезабулащозналаівмілапопередні20років». Я навіть не почну про кожну з тез говорити, бо то буде довго.

Але цей дурний калейдоскоп, насправді, з більшої відстані - навіть тішить. бо то і є НУШ.

От те все, що кажете - все так, ВИ праві, ВАМ видніше, а не комусь-там іншому. У ВАШОМУ класі ВИ вирішуєте, як буде краще. І якщо ВИ не маєте з чого зробити лепбук чи енну зону - то НЕ робіть. І якщо у ВАС не поміщаються парти - ставте так, як зручно ВАМ. Бо в цьому теж НУШ.

Одне-єдине, однакове, найкраще для всіх - забудьте! Його не існує, ніколи не існувало і існувати не може (кому цікаво по цій тезі - почитайте https://kniga.biz.ua/pdf/7135-Doloj-srednee!-1.pdf). Тільки ВИ знаєте, які перед Вами учні, який у Вас клас, які у Вас можливості.

Візьміть по максимуму з тих ресурсів, які пропонуються: парти, матеріали, підручники в ста варіантах, доступних онлайн, глобуси з гербаріями і що там ще купується, і з того всього створіть СВІЙ освітній процес для СВОЇХ учнів.

УЧИТЕЛЮ ВИДНІШЕ - у цьому і полягає НУШ (крім всього іншого, про що іншим разом якось).

Якщо ВИ вважаєте, що ВАШІ учні краще вчаться певним способом чи за певної розстановки парт - будь ласка, навчайте САМЕ ТАК.

НУШ - це вільний свідомий відповідальний вибір і дія.

І коли хтось каже «не буде ніякої НУШ», я чудово знаю, що буде. Бо вже є. А от яка саме НУШ буде - така, яку ВИ собі зробите. НУШ - це ВИ, це МИ, такі, які є. І може, трішки, такі, якими хотіли би стати.

П.С. Чисто про всяк випадок, коли кажу ВАМ, то маю на увазі ВАС і Ваших УЧНІВ. Вони теж люди, хоч і кращі.

П.П.С. У мене продовжується асоціація освіти та їжі. Цікаво - це лікується?

Оригинал

Освіта.ua
11.09.2018

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!