В. Громовой: топ цитат из сочинений участников ЗНО

Цитаты из сочинений участников ЗНО-2018 от экспертов, которые проверяли собственные высказывания

В. Громовой: топ цитат из сочинений участников ЗНО

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Топ-10 цитат із творів учасників ЗНО-2018 від Людмила Радьо.

1. Прикладом може слугувати поема Т.Шевченка «Катерина», яка завагітніла без підтримки батьків.

2. Продавець побіг за Майком, а Майк забіг в тупік і зрозумів, що влип по самі помідори.

3. Яскравим прикладом з літератури є Колобок - головний герой однойменної казки, який втік від діда, баби та інших мешканців лісу, бо повірив у власні сили, і через це його з‘їла лиcá.

4. Якби дід розраховував на власні сили, не вирвав би ріпку, а так йому вся родина помагала.

5. У вірші І.Нечуя-Левицького «Енеїда», незважаючи на антагоніста Юнону, Еней добився до свого.

6. Коханки допомагали Степану Радченку розпізнати його велике призначення.

7. Після скасування кріпацтва Шевченко воював на Кавказі, про що написав у поемі «Кавказ», яку присвятив своєму другові Прометею.

8. Щоб бути успішною людиною, я не тільки вчуся на власних помилках, а ще й постійно повторюю вивчене.

9. На мою думку, головне - це віра в себе: от сиджу я на ЗНО, нічого не знаю, - і де ті друзі? Але навіщо мені їхня підтримка, якщо вони знають не більше, ніж я.

10. Найкращими аргументами до ції тези є приклади, і перший з них - я.

Оля Лаба доповнює «перлами» з перевірки власного висловлення у Львові:

 • Катерина кинула дитину під поїзд, що їхав на Москву, а сама втопитилася в криниці.
 • Мартин Боруля хотів отримати землю від свого нащадка.
 • Коли Шевченко був на засланні, до нього писали Іван Франко та Леся Українка, підтримували його.
 • «Хіба ревуть воли, як вітер стогне?»
 • Степан Радченко - прибулець зі села.
 • Степан Радченко не зміг покорити столицю Київ, але я вірю, що він залишиться у наших серцях.
 • Головний герой Чіпка, втративши віру в добро і в самого себе, заручився підтримкою розбійників та віднайшов себе у злочинстві.
 • Мати хоче видати заміж дочку Наталку Полтавку не з власної волі.
 • Боротьбу з фашистами під час ІІ Світової війни пропагував Т.Шевченко у «Гайдамаках».
 • Сама віра людей в когось мотивує людину до великих вчинків та не дає їй думати, що вона нездара.
 • Матуся Чурай щиро кохала Петра, але той залишив іі наодинці з хворою мамою.
 • Прикладом з твору є Маруся з однойменної повісті «Маруся Чурай», коли її підтримувало усе село.
 • Прикладом з твору є герой повісті «Мартин Боруля», цей герой доказував своїй сім`ї, що українська мова-це не пусті слова, а наша любима квітуча країна зі своєю пестливою мовою.
 • Прикладом з літератури є вірш Івана Франка «Мойсей», завдяки допомозі друзів він довів людей до найкращого життя.

Ольга Несенюк доповнює із цьогорічного:

 • Єврейці зневірилися у своєму пророці, а потім він і сам це зробив.
 • Кожна людина ділиться на два типи людей.
 • Цей висновок розгортає моє уявлення.
 • Промочила очі цілющою водою.
 • Яков Дебельман (замість Яків де Бальмен).
 • Вірш "Хрущ під вишнею".
 • Добився сам - добий і другого.

І, увага, вишенька на торт до теми «Надкушені яблука або Топ-10 цитат із творів учасників ЗНО-2018».
"Виконуючи завдання треба розраховувати тільки на себе, тому що не завжди поряд будуть люди які можуть допомогти. Але не завжди поряд будуть друзі і знайомі які з радістью тобі допоможуть. Ось здаючи ЗНО тобі ніхто не допоможе ти повинен сам сидіти і думати як тобі висидіти 4 години! А особливо коли тобі нафіг не потрібно це ЗНО і ти написав все за 15 хв. тобі потрібно чимось займатися, а ще потрібно написати твір а у тебе в голові в думках тільки «Цвет настроения синий, в нутрі мартіні а в руках бікіні» і ти сидиш і думаєш яка це «жопа» коли в тебе ЗНО а ти о мартіні думаєш. 
А ще я вам хочу написати яке у нас міністерство освіти, вони Дибіли! Тому що ми зараз сидим 4 год. а потім коли будемо поступать кудись треба буде теж сидіти посиділиби вони! 
А ще я вам хочу розповісти трохи про себе читайте: Я жила довгий час в …… цій залупенівці а потім познайомилася з хлопцем своїм і переїхала в місто Д… 
Це чудове місто! я в нього закохалася мені там подобається! А ще я літом їду на море працювати і відпочивати. 
Більше мені нічого вам розповісти всім допобаченя. Я думаю що ви прочитали мій твір хоч він і не в тему але я старалася. Виконуючи важкі завдання.
Мене звати Катюшка(я люблю коли мене так називають), я старалася писати для вас у мене аж рука відвалюється. Всім пока!".

P.S. А головне, Катюшко, шоб ти була здорова. Тож жилаю тобі щастя в лічной жізні і хай у тебе все складається в городі і на морі. А, якшо тут в коментарях, якісь учілки будуть писать всякі гадості тіпа "не та пішла тепер молодьож", не зважай на це. Вони тобі просто завідують. Як анегдоті про вчительку, яка перевіряла твори і плакала: тепер вона знала, як провести літо, але роки вже не ті.
«Цвет настроения синий, внутрі мартіні а в руках бікіні

Оригинал

Освіта.ua
07.06.2018

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Cookie
Ніхто і не думав виставляти дітей на посміховисько, чи щось в цьому роді. Просто ці цитати справді смішні, та й авторів цих "геніальних" висловлювань ніхто не називав. Всі такими серйозними в останній час стали, триндець.
Елена
Не выдержу, напишу! Конечно, не всем понравятся мои мысли и чувства, которые я получила от ТОП-10. Но спасибо, Виктор, за информацию. Настроение поднялось на 100℅ , умнички детки, которые не потеряли чувство юмора в наши дни!!! Особенно √9!!!! Высказывание этого ребенка вспоминаю каждый день, поднимается настроение, появляется улыбка, не перестаю его циьировать, а главное- честность и открытость написанного. Не каждуй ученик готов открыто написать и описать свои мысли и чувства. А если онона не допустил ошибок при написании этого высказывания, на месте проверяющих- высший балл бы поставила. С "вишенкой", конечно перебор... А остальные творения вызвали улыбку, интересно ж, что у деток в голове, даже спутанные и запутанные мысли узнать. Главное во время поправить и напорвить, чем потом лечить... .И это ж наши детки, НАШИ!
Анна
Я чуть не заплакала, как душевно! Полностью согласна с автором! Если бы у меня было много бабла, и пофиг было на учёбу - написала бы так же. И ещё послала бы в конце)) ну вот правда - среднее образование в Украине ужас, старые и глухие училки, постоянно школы не греют, приходится сидеть дома в целях экономии, а потом учителям лишь бы что поставить и хоть бы как закрыть оценку. И при этом ты должен перепрыгнуть пороговый бал, чтобы хоть как нибудь поступить в высшее учебное заведение. А потом ещё дофига платить, больше 12-15 тысяч гривен на учёбу, чтобы устроиться на хорошую работу, а не дворы подметать. И не факт, что работа будет хорошая. Лично для меня это дорого, и чтобы хоть немного подзаработать, ушла после 9 класса, для стипендии. Увы, такова реальность. И я не нытик))) просто тяжело)
Учитель
А ще я вам хочу написати яке у нас міністерство освіти, вони Дибіли! Ну че - по сути правильно написали - давно пора ткнуть носом в то, что кто не собирается поступать в вузы не обязан сдавать это ЗНО. Зачем оно? Задолбали этой порговщиной.
Лариса
Як соромно за свою країну! Соромно за тих недовчителів заслужених. У автора цієї статейки мабуть було тяжке дитинство! І мати не навчила його з повагою відноситися до людей, тим паче ДО ДІТЕЙ! СОРОМ!
Анна
Боже, скільки моралістів набігло. А те, які дурниці оце понаписували, нікого не хвилює? От знайде дитина тут свій перл, і що? Все одно все анонімно, ніхто автора не знає. А сам недописьменник запам’ятає помилку і більше не повторить, я так сподіваюсь. Бо читати це і смішно, і сумно. P.S. Ні, мені не соромно, я сама цього року ЗНО здавала, до того ж без репетиторів. Хто хотів, той вивчив.
Нина
Для Анна: кроме нарушенных общепринятых норм морали. Есть еще одна деталь. И конечно же вопрос к автору. По какой причине он продемонстрировал недостатки в изучении предмета и ничего не сказал о достоинствах детей? Где примеры прекрасного изложения материала ? Он что хотел добиться ? Какова цель его письма. И к слову в данном случае нарушен принцип конфедециальности информации, что к примеру случись в той же Америке стало предметом судебного иска
Комментировать
Вероніка
Заслужений вчитель України глузує з дітей! Яке неподобство! Якже нам далеко ще до Європи!
anin-nina
Ликарчук и Вы, В. Громовой, говорите о том, к чему общество еще не готово. Достойны уважения от порядочных людей, но есть и другие...Всех благ Вам.
Лиза
Какой ужас! Куда смотрит министр образования и вся его свита? Так издеваться над детьми? Как не стыдно такое публиковать! Это все равно, что грязное белье вываливать! Вы же педагоги( некоторые из вас высшей категории). Чему научить могут такие "педагоги"? А вы не подумали, что у детей такого возраста еще не устойчивая психика. А если ребенок найдет здесь свое высказывание? И что за мысли у него возникнут потом в голове? После таких событий хочется любой ценой детей отправить подальше с этого государства. Какое неуважение, какая невоспитанность! Какой позор таким педагогам!
TAMARA
вчителю заборонено глузувати з неповнолітних дітей! Той факт, що діти пишуть такі твори ще раз доказує неспроможність шкільних закладів до їх самостійної підготовки. Проаналізуйте будь-ласка кількість по рокам дітей, які склали цей іспит на 200 балів. Крапля у морі! А це - рідна мова !!! соромно. дуже соромно. І як може людина з педагогічною освітою так поводитися. це не смішно! Хочеться ридати від людської бездушності та жорстокості. Для мене це теж саме як здорова людина глузує з хворої. І я згодна що на все потрібні гроші. вважаю шо по звичайним шкільним книжкам неможливо підготуватися до такого суворого іспиту як ЗНО. А відповіні посібники коштують чималих грошів.
Нина
Тем более давно ни для кого не секрет, что высокие баллы детей на ЗНО это исключительно заслуга родителей, которые могут позволить нанять репетиторов .
Нина
Как не стыдно так поступать с детьми. Похоже на публикацию личной переписки. Это написал ребёнок в состоянии сильного стресса. И такие сочинения показатель депресивности детей. Почему бы этим горе учителям не выложить свои недостатки на всеобщее посмешище
Лариса
Как не стыдно такое выкладывать? Это же личное детей! Грош-ціна таким перевіральникам горе-підагогам! Діти не їдять, не сплять, ждут результатов. А они посмеяться уже решили. Это минимум как не корректно!
Учілка:)
Сучасна дитина:), яких дуже багато. Не обтяжена інтелектом, але щира дуже дитина. Ну, не подобається їй це ЗНО!:) І я з нею згодна!
Ulitta Marcovna
Такі "перлини" свідчать, на жаль, про бідний словниковий запас учнів, нерозвинене зв"язне мовлення - як наслідок неконтрольованого використання гаджетів, недостатнє читання...