А. Равчев: новая украинская школа оказалась фикцией

МОН таки додавило Минюст и получило официальное утверждение порядка о «школьной прописке»

А. Равчев: новая украинская школа оказалась фикцией

Автор: Александр Равчев, PR-менеджер в «Громадяни в дії».

Отже, Міносвіти таки додавило Мін’юст і отримало офіційне затвердження порядку про «шкільну прописку». Можна вважати цей день початком кінця української школи. Ключові позиції:

1. Дитина має вчитись в школі, до якої вона прописана, ВСІ шкільні роки. Тобто ніяких історій про те, що це лише для початкової школи. МОН знищив гімназії та ліцеї, які мали початкові класи. Слава «совєцкой уравніловкє»!

2. Є чотири групи дітей, які мають більші права, ніж інші діти: ті, хто живуть біля шкіл, діти співробітників школи, діти, чиї брати/сестри вчаться в цій школі, і діти, які закінчили садочок при цій школі (!!!).

3. Як підтвердити проживання на території прописки школи? Подати документ про це. Який? Невідомо. У порядку прибрали всі переліки, лишили просто «документ». Хто ухвалює рішення, чи є ваш документ документом? Невідомо.

4. Що буде, якщо ви прописані до школи, але там все одно немає місця? Районо переведе вас в іншу школу. Яку? Ну як домовитесь.

5. Жеребкування лишили «живе». Тобто барабан, з якого витягають кульки з номерами. Право на державну освіту дитини - тепер лотерея. Я можу уявити собі, які скандали будуть під час нього. Півтори сотні батьків в одному приміщенні, де вирішується доля їх дитини...

Нагадаю: повну відповідальність за всі проблеми з цими нововведеннями несе Міністерство освіти і науки України та міністр Лілія Гриневич.

Вони проігнорували всі застереження про недоліки та ризики цієї моделі.

Нова українська школа виявилась фікцією.

Оригинал

Освіта.ua
07.05.2018

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
валентина
А як бути тим дітям . які живуть з батьками на квартирах, які винаймають, а прописані в селі?????
учитель
МОН все зробило правильно. Бо деякі ліцеї за 10 000 євро або доларів вибирає вихованих дітей успішних батьків, а інші школи підбирають тих дітей, якими не займаються батьки. Тепер всі в рівних умовах. Проблеми будуть вирішені. Аплодую МОНу стоячи!