А. Мирошниченко: 2018 - год весомых изменений в школе

На пороге украинских школ стоит поколение родителей, свободное от советско-рабского прошлого

А. Мирошниченко: 2018 - год весомых изменений в школе

Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.

2018 рік стане роком докорінних змін в українській школі.

Не думайте, що я ідіот, який видає бажане за дійсне. Скажу вам, що всілякі нові закони до цих докорінних змін мають досить опосередковане відношення. Тут не в уряді справа. І не в Президенті. І навіть не в прогресивних вчителях. Річ зовсім в іншому.

На це чомусь не звертають уваги. А дарма. Отже, трохи математики. 1991 рік. Початок Незалежності України. Нове покоління дітей, які народились в іншій країні, ніж їхні батьки. У 2012 році ці діти досягли повноліття. Їм виповнився 21 рік. Себто у якоїсь частини цього покоління почали народжуватись діти. Не у всіх, звичайно. Додаємо ще 6 років і маємо 2018 рік.

Себто саме в 2018 році перші діти батьків цього покоління прийдуть до школи. Поки ще це не буде масово. Але за найближчі 5 років їх ставатиме все більше і більше. Отже, до 2023 року діти з батьками з цього покоління становитимуть більшість.

Що це змінить? Дуже багато. Ці батьки не мають ностальгії до СРСР і всякої радянської маячні типу шкільної форми чи шкільних лінійок. Вони слухали іншу музику, дивились інші фільми, їли іншу їжу. Панове педагоги, з нами, батьками, які жили при СРСР, ви ще можете спробувати домовитись. Нове покоління батьків існує за іншими правилами.

Звичайно, як і серед кожного покоління, там є і розумні, і тупі, і порядні, і негідники. Тут все, як у всіх.

Але це кардинально інше покоління. Вони в інші ігри грались. Для них комп’ютер не екзотика, а частина життя, знайома з дитинства. Покоління не краще і не гірше. Просто інше. І от з цим іншим поколінням вже не вдасться гратись в усі ці псевдопедагогічні ігри.

Я не залякую вчителів. У жодному разі. Це просто факт. І готуватись до цього факту потрібно заздалегідь.

Це вам зараз здаються батьки скандальними та вимогливими до вчителів. Повірте, що ви будете з ностальгією згадувати сьогоднішні вимоги батьків. Приходить нове покоління. І з цим нічого не поробиш.

Річ не в моєму оптимізмі. І не варто скептично хмикати. Я далеко не впевнений, що зміни принесуть суттєве покращання. Не про це річ. Річ про те, що зміни будуть.

Не вірите, панове вчителі? Подивимось, що ви скажете після перших батьківських зборів в 2018 році, коли ніхто не буде сперечатись з вами про шкільну форму, а просто покаже закон і пошле подалі. І замість збору грошей на потреби школи отримаєте розмову з адвокатом. Це таке покоління. Вільне від радянсько-рабського минулого. І воно вже на порозі шкіл.

Оригинал

Освіта.ua
05.12.2017

Популярные блоги
Е. Кравченко: неужели только экзамен гарантирует знания? Надо создавать не экзамены, а систему нормального патриотического воспитания в школах
Я. Абрамейцева: в чем цель обязательной математики? Выпускники 2023 важнейшие годы почти не имеют возможности овладевать предметами вообще
Игорь Ликарчук: хайп вокруг оценивания учеников Оценка давно утратила дидактическую значимость и превратилась в холодную формальность для отчета
Е. Козолуп: почему учитель должен работать на 150%? «Менеджеры» довели образование до такого состояния, что учитель должен делать свою работу на 150% при любых условиях
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Вчителі теж прийдуть інші, без " рабської" психології і так само пошлють батьків. Так і будуть посилати одне одного - і буде вам щастя. Хіба проблема в формі?