И. Ликарчук: многие учителя не способны быть педагогами

Заявления «мы ничего не можем сделать» фактически свидетельствуют о профессиональной импотенции

И. Ликарчук: многие учителя не способны быть педагогами

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Укотре читаю, що іще в одній школі педагоги з найвищою педагогічною освітою не можуть дати ладу 12-річному «агресору». Читаю та й думаю, що сьогодні багатьом директорам шкіл і учителям легше й простіше заявити про власну педагогічну неспроможність, аніж довести протилежне.

Бо для другого потрібні знання та уміння, яких немає. А для першого - навіть сорому набиратися не потрібно. Хоч, насправді, мало було б бути зовсім інакше.

Бо заяви, що «ми нічого не можемо зробити», «треба кликати на допомогу поліцію», «в усьому винуваті батьки», на мою думку, свідчать лише про одне: люди фактично заявляють про свою фахову імпотенцію.

Адже водія, який заявить, що він не може кермувати машиною, за кермо не посадять; лікаря, який скаже, що він не може лікувати якогось хворого, потягнуть до криміналу; безграмотного інженера не допустять до роботи на вартісному обладнанні.

А педагога, який не може дати ради другокласникам чи п’ятикласникам, ще й пожаліють, говорячи про те, які складні діти сьогодні.

А мені здається, що не діти складні, а багато педагогів професійно не спроможні бути педагогами. І диплом про їхню педагогічну освіту є фільчиним, й працювати над собою не хочуть, й горе від них системі освіти. Інколи здається, що в освіті наступило засилля «ґвалтівників дитячих душ». Та, очевидно, це нікого не хвилює. Бо якби хвилювало, то кожна публічна заява про те, що «не можемо», мала б означати одне - дискваліфікацію. Це було б жорстоко, але справедливо.

Оригинал

Освіта.ua
04.12.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
Так, Ігоре Лікарчуку, здивували своєю вчительсько фобською позицією. Ви навіть не уявляєте наскільки безправний вчитель перед свавіллям окремих діточок та їх "дуже обізнаних про права з таких джерел як ваші, батьків" радує що хоч їх не так багато... Прикро... Особливо коли це чуєш з вуст людини яку в певній мірі поважав...
Оксана Федоровна
Шановный Ликарчук. Вот просто поясните такой момент - Вы впервые знакомитесь с новым учеником - перевили из другой школы пятиклассника. Вас представляют друг другу. Мама уходит, а Вы проводите его знакомить с классом. Ничего не предвещает беды. И просто на пол пути к классу он бьет Вас ногой в "пятую точку", цепляется в волосы и с диким смехом убегает. Какая "правильная" реакция у педагога должна быть, и как он мог предотвратить данную ситуацию, если абсолютно ничего не предсказывало такое поведение ребенка? Вы, наверно, теоретик, который с реальными "трудными" не работал?
Alexira
Пропоную усім таким маестро-лікарчукам провести бодай один урок... та ні, бодай одну лекцію, для мене, недолугого вчителя - гвалтівника душ дитячих. Обіцяю, я цьому маестрові таке шоу влаштую, що язик у задній прохід запхне і забуде, як повчати учителів, які змушені працювати з подібними горе-учнями. А з усіма коментарями, що нижче, погоджуюся на всі 100!!!
Вчитель
Недолугі приклади. Більш реально так. Лікарю кажуть: Ось тобі хворий, лікуй. Але ліків немає, обладнання немає, є бинти, йод, вата. Та ще й пацієнт "з горла" приймає прямо на ліжку в лікарні. Він волає: Та якже я буду лікувати, це неможливо! - А ти лікуй, ти ж клятву Гіпократа давав. А коли людина помре, всі накидаються на лікаря: Не вилікував, злочинець, вбивця! Ось так ближче до реальності школи.
практик
Двадцать пять лет стажа работи в школе и ни единий методист не показал на поимере как надо работать а говорить красиво наше проф умение.не слишала чтоби ктото рванул от корита в школу.извините за ошибки украинский шрифт.
Олекса Позняк
Вот он звериный оскал морального урода -методиста. Как он рубаху рвал в защиту учителей пока был не возле корыта. Быдло
Уставший
И еще. Назовите конкретные шаги вашего учебно-методического центра, которые он сделал или делает, чтобы исправить описанную Вами ситуацию. На мой взгляд ,тогда у вас будет моральное право сеять в обществе подобные идеи.
Уставший
Как же надоело это нытье. Сколько уже можно пинать тех учителей, методистов и всех, кого видишь. Идите в школу, поработайте, обучите и воспитайте легион детей с психическими расстройствами и отклонениями, заполонивший наши школы, пообщайтесь с их родителями, которые начитались ваших и подобных статеек, а потом кого-то клеймите. Сидеть всю жизнь на проперженном стуле и обзывать людей,которые работают, гвалтивниками - это уже даже не смешно.