В. Громовой: конкурсомания парализует образование

Люди доведены до такого состояния, что вот-вот будут бить того, кто заикнется про какой-то конкурс

В. Громовой: конкурсомания парализует образование

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Це треба припинити раз і назавжди! Конкурсоманія і ювілейоманія є однією зі складових того паперового колапсу, який паралізував шкільну освіту.

Особисто просив Павла Хобзея: не підписуй жодного листа про будь-які конкурси та ювілеї і ти відразу ж побачиш реальне покращення шкільного життя вже сьогодні.

Щойно проаналізував вхідну документацію за жовтень в одній зі шкіл міста: 18 листів про конкурси за не повних три тижні!!! Люди запитують: а коли працювати, як не конкурс, то якийсь ювілей, як не ювілей, то, прости Господи, флешмоб…

Ось останній шедевр «домашньої колекції» маразмів в освіті – лист про святкування та відзначення Всесвітнього дня заощаджень 31 жовтня й участь у Всеукраїнському просвітницькому заході «Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017», який відбудеться з 06 до 15 листопада 2017 року http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/57811/.

Всеукраїнське громадське об’єднання «Асоціація нової економічної освіти» хай проводить що завгодно, але без використання адміністративного ресурсу й ось таких фраз у Додатку до листа МОН України від 24.10.2017 № 1/9-562: «Звіт про проведення заходів (фото, презентація, текстова інформація, тощо) та кількість залучених учасників необхідно надіслати на адресу: tantsuz@gmail.com та 2975027@ukr.net, контактна особа: керівник проекту Тетяна Цуз тел. (050) 189-08-98, e-mail: tantsuz@gmail.com».

Люди вже доведені цим божевіллям до такого стану, що ось-ось будуть квасити писок будь-кому, хто просто заїкнеться про якийсь конкурс чи флешмоб!

Потрібне просте роз’яснення (а краще наказ МОН) по всій освітянській вертикалі з трьома тезами:

1. Участь у будь-якому конкурсі - це особистий вільний вибір людини! Перемога в конкурсі є особистим досягненням учня, яке не повинно ставати одним із показників за якими визначаються рейтинги шкіл (їх теж треба негайно заборонити).

2. Школа чи будь-яка управлінська структура системи освіти не повинна втручатись(інформувати, організовувати, а тим паче – звітувати) у цей процес.

3. Підписання листів на кшталт, процитованого вище, має трактуватись як перевищення службових повноважень (сприяння поширенню недобросовісної реклами різноманітних організацій та установ, а, у випадку з «платними» конкурсами, ще і лобіювання комерційних проектів з ознаками корупційних дій) з відповідними наслідками для чиновника, який це зробив (мінімум догана!).

P.S. З огляду на те, що має бути і масовий спротив знизу консуроманіакальному божевіллю, добавляємо п.4: будь-які вхідні листи про конкурс позначаються як спам («сміття»), не реєструються, не поширюються і автоматично видаляються.

Накладаємо табу на добровільно-примусові конкурси! Негайно!

«Вишенька на торт»:) Margarita Yatsun, із останнього:

«Шановні колеги! Просимо вас долучитися до Міжнародного тижня дій проти отруєння свинцем, який пройде в період 22 - 28 жовтня 2017 р. Після тижня прошу надати короткий звіт з фотокартками (лише в електронному варіанті) на мою електронну скриньку».

Й, П, Р, С, Т…

Оригінал

Освіта.ua
28.10.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Даааа, из последнего.."100 летие украинской революции"- предоставить план мероприятий, а потом отчитываться о его выполнении....
Галина
Однозначно підтримую все вищесказане! Ще забули написати, що при атестації ці рейтинги конкурсів впливають на встановлення, підтвердження або підвищення категорії вчителя
Учитель
Такое ощущение, что нами руководят идиоты. Да разогните к чертовой бабушке этих дармоедов-чиновников от образования. Просто задрали своими конкурсами и рейтингами. Еще и отмороженные директора подпрягаются, тоже школьные рейтинги придумуют! Да придумуют ставить ежегодную премию в зависимость от своего рейтинга, что вообще не на что не натянешь. Ау, там сверху, отцепитесь от учителей и детей! Дайте детям спокойно учиться на уроках!!!!