![]() |
Люди доведены до такого состояния, что вот-вот будут бить того, кто заикнется про какой-то конкурс |
В. Громовой: конкурсомания парализует образование
Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.
Це треба припинити раз і назавжди! Конкурсоманія і ювілейоманія є однією зі складових того паперового колапсу, який паралізував шкільну освіту.
Особисто просив Павла Хобзея: не підписуй жодного листа про будь-які конкурси та ювілеї і ти відразу ж побачиш реальне покращення шкільного життя вже сьогодні.
Щойно проаналізував вхідну документацію за жовтень в одній зі шкіл міста: 18 листів про конкурси за не повних три тижні!!! Люди запитують: а коли працювати, як не конкурс, то якийсь ювілей, як не ювілей, то, прости Господи, флешмоб…
Ось останній шедевр «домашньої колекції» маразмів в освіті – лист про святкування та відзначення Всесвітнього дня заощаджень 31 жовтня й участь у Всеукраїнському просвітницькому заході «Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017», який відбудеться з 06 до 15 листопада 2017 року http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/57811/.
Всеукраїнське громадське об’єднання «Асоціація нової економічної освіти» хай проводить що завгодно, але без використання адміністративного ресурсу й ось таких фраз у Додатку до листа МОН України від 24.10.2017 № 1/9-562: «Звіт про проведення заходів (фото, презентація, текстова інформація, тощо) та кількість залучених учасників необхідно надіслати на адресу: tantsuz@gmail.com та 2975027@ukr.net, контактна особа: керівник проекту Тетяна Цуз тел. (050) 189-08-98, e-mail: tantsuz@gmail.com».
Люди вже доведені цим божевіллям до такого стану, що ось-ось будуть квасити писок будь-кому, хто просто заїкнеться про якийсь конкурс чи флешмоб!
Потрібне просте роз’яснення (а краще наказ МОН) по всій освітянській вертикалі з трьома тезами:
1. Участь у будь-якому конкурсі - це особистий вільний вибір людини! Перемога в конкурсі є особистим досягненням учня, яке не повинно ставати одним із показників за якими визначаються рейтинги шкіл (їх теж треба негайно заборонити).
2. Школа чи будь-яка управлінська структура системи освіти не повинна втручатись(інформувати, організовувати, а тим паче – звітувати) у цей процес.
3. Підписання листів на кшталт, процитованого вище, має трактуватись як перевищення службових повноважень (сприяння поширенню недобросовісної реклами різноманітних організацій та установ, а, у випадку з «платними» конкурсами, ще і лобіювання комерційних проектів з ознаками корупційних дій) з відповідними наслідками для чиновника, який це зробив (мінімум догана!).
P.S. З огляду на те, що має бути і масовий спротив знизу консуроманіакальному божевіллю, добавляємо п.4: будь-які вхідні листи про конкурс позначаються як спам («сміття»), не реєструються, не поширюються і автоматично видаляються.
Накладаємо табу на добровільно-примусові конкурси! Негайно!
«Вишенька на торт»:) Margarita Yatsun, із останнього:
«Шановні колеги! Просимо вас долучитися до Міжнародного тижня дій проти отруєння свинцем, який пройде в період 22 - 28 жовтня 2017 р. Після тижня прошу надати короткий звіт з фотокартками (лише в електронному варіанті) на мою електронну скриньку».
Й, П, Р, С, Т…
Освіта.ua
28.10.2017