И. Примаченко: мы сами создаем языковое гетто

Когда чего-то не знаешь - боишься этого, а когда чего-то боишься - пропаганде легко навязать ненависть

И. Примаченко: мы сами создаем языковое гетто

Автор: Иван Примаченко, основатель платформы Prometheus.

 «Угорщина хоче перегляду угоди Україна-ЄС через закон про освіту»,- кожен раз, коли ви читаєте чергову, але щоразу більш гучну, мовно-освітню істерику наших західних сусідів, згадайте, що про цю ситуацію достатньо знати лише два факти.

Перший: цього року 54% дітей, що навчаються в школах з румунською мовою навчання, не склали ЗНО з української мови, тобто не подолали поріг склав/не склав.

Другий: минулого року 75% випускників Берегівського району, де компактно проживає угорська громада, отримали від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою на ЗНО з української мови.

Що це означає на практиці? Більшість українських громадян у таких школах не можуть вступати до українських ВНЗ, не мають шансів зайняти державні посаді чи навіть нормально працювати в бізнесі, бо просто не можуть спілкуватися зі своїми клієнтами по всій країні.

Таке собі, після якого одні українські громадяни не можуть вільно спілкуватися з іншими українськими громадянами - бо їх цьому просто не навчили. Таким чином, ми за свої власні гроші створюємо умови, коли українські громадяни змушені їхати навчатися та працювати у сусідні країни.

Завдяки новому закону «Про освіту» відтепер у всіх державних школах з 5 класу навчатимуться українською. Таким чином діти будуть знати як свою рідну мову, так і вільно володіти державною.

Деякі «аналітики» і «лідери думок» ФБ на повному серйозі розповідають, що ми «на рівному місці посварилися з західними партнерами» і маємо піти їм на поступки в такому «другорядному» питанні.

У дитинстві я жив у Донецьку, тож добре пам'ятаю, як Росія гостро непокоїлася «ущемлєнієм прав російськомовних». У результаті серіал «Друзі» українською, який тоді транслювали по телебаченню, зіграв більшу роль в популяризації української на Донбасі, ніж місцеві державні школи.

Колись чогось не знаєш - боїшся цього, а коли чогось боїшся - пропаганді легко нав'язати ненависть. Ми всі знаємо, чим це закінчилося на Донбасі. Ми всі знаємо з нашої історії, чим завершується, коли дозволяєш іншим державам втручатися у твої внутрішні справи. Давайте не повторювати помилок вдруге. Бо як відомо, «обдурив мене одного разу - ганьба тобі, обдурив двічі - ганьба мені».

Оригинал

Освіта.ua
11.10.2017

Популярные блоги
В. Круглов: ценностям должна учить детей семья Школа – это не холодильник, куда сдают ребенка на содержание и обучение наукам и нравственным ценностям
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Вопрос
Один из принципов демократии гласит, что "Демократия основана на принципах волеизъявления большинства в сочетании с правами личности и меньшинств. Все государства с демократической формой правления, уважая волю большинства, ревностно защищают основные права отдельных людей и групп, составляющих меньшинство". Вы же, уважаемый автор, называете истерией отстаивание тех самых демократических ценностей. Венгры, как и другие коренные народы Украины, проживающие на территории нынешней Украины сотни лет, вправе сами выбирать свою судьбу и приоритеты. И государство не вправе им в этом препятствовать. Не так ли?
мысль
Сколько в Финляндии государственных языков , господин эксперт?Ведь опыт в образовании этой страны нам приводят в пример