В. Громовой: как "честно" залезать в карман родителей

Даже в такой богатой стране как Германия школа не может обойтись без родительской помощи

В. Громовой: как "честно" залезать в карман родителей

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Як «порівняно чесно», красиво і законно залазити до кишені батьків?!

Практика, яка працює у Neues Gymnasium Bochum у Німеччині.

Навіть у такій багатій країн як Німеччина школа не може обійтись без батьківської допомоги. Тому, наприклад, коли повідомляють батьків про будь-яке свято, у запрошенні запитують: чим ви можете допомогти у його організації. Хтось може спекти пиріг, хтось поволонтерити на грилі, хтось попрацювати продавцем у кафе…

Але гроші напряму не беруть, щоб придбати сосиску чи тістечко, треба спочатку купити ось такі жетони (як у нас у метро). Звісно, кошти, які сплачені за жетони, відразу ж облікують.

Випускники теж заробляють свою копійчину (точніше, єврик) на таких заходах. Печуть вафлі й продають їх батькам та дітям.

А ще однією зі статей заробітку є продаж тенісок із символікою гімназії.

«Принесла торт вартістю мінімум 10 євро, та ще понад 10 євро потратила», - каже одна із мам. Вона не обурюється, вона лише констатує факт здійснення особистого внеску у загальну справу.

P.S. На мій погляд, не продуктивно лише піднімати ті чи інші проблеми (караул, «побори»!), приховувати проблему («я нічого не знаю, то все батьки») чи прикривати свою дупу від можливих наслідків, які може спричинити проблема (видам «для проформи» наказ про заборону «поборів»).

Треба по всьому світові вишукувати та представляти громаді можливі варіанти рішення.

Великий Комбінатор Остап Бендер знав 400 порівняно чесних способів відбирання грошей. Ми ж лише один і не дуже чесний, - добровільно-примусові псевдоблагодійні внески.

Оригинал

Освіта.ua
06.10.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев