Владимир Белый: НУШ или потеряют ли учителя работу?

Сопротивление обновлениям некоторых педагогов - игнорирование норм профессиональной этики

Владимир Белый: НУШ или потеряют ли учителя работу?

Автор: Владимир Белый, заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

Теза, що з реформою освіти за концепцією НУШ тисячі українських вчителів втратять роботу, не сходить з вуст противників змін.

Які ж підстави для цього?

А ніяких. Навіть за побіжного, але неупередженого аналізу.

Початкова школа

Дітей шкільного віку в Україні з року в рік стає все більше і новий 2017/2018 навчальний рік тому підтвердження – 408 тис. першачків на тлі попередніх 250 – 300 тисяч. Відтак у країні з’являться додаткові вакансії на посади вчителів початкової школи та з часом ще кращі, ніж зараз, матеріально-фінансові умови для їхньої роботи.

Основна школа

У цьому сегменті освіти так само буде потрібно більше вчителів, бо кількість 5 – 9-х класів лише зростатиме, а з переліку предметів навчальних планів нічого вилучатися не буде. Аналогічно й матеріально-фінансові умови праці ставатимуть кращими.

Старша ланка

Та специфіка цієї ланки, що загальна кількість окремих предметів на окремого учня буде зменшена, отримає наступні два компенсатори:

  • по-перше, буде у рази більша кількість годин для кожного з існуючих зараз предметів у профільних класах;
  • по-друге, буде трирічний замість дворічного цикл навчання.

Чи означає це, що жоден вчитель-предметник не втратить своєї посади з причини запровадження ліцейської профільної освіти старшокласників, так, як це буде у початковій та основній школі? Якщо по-чесному?

Зрозуміло, що не означає. Але хто саме втратить роботу у системі загальної середньої освіти?

Це буде лише з тими, хто намагатиметься зберегти себе у такій якості, до якої він звик.

Чи має влада позбавляти мільйони молодих людей сучасного освітнього простору тільки тому, що певна частина працівників не хоче працювати у тій новій якості, котра стала актуальною?

Не будемо закривати очі на те, що спротив новому від деяких педагогів відбувається у той час, коли їхні учні успішно справляються з вивченням не одного десятка складних для себе наукових дисциплін.

Натомість вчителю, який отримав грунтовну загальнонаукову підготовку у вищому навчальному закладі, засвоїв педагогічну методологію, психологію та етику з естетикою, тільки й треба, щоб у сегменті своєї «улюбленої» освітньої галузі перейти до нового формату професійної діяльності.

А для чого?

А для того, щоб його власна професійна, скажемо так – корпорація, і у його особі відповідала своїй місії: бути на службі пріоритетних інтересів учнів та студентів, бо народні кошти передбачаються виключно для того, щоб навчальні заклади функціонували саме для учнів/батьків, а не учні/батьки ходять до школи для того, щоб педагоги мали роботу, хай би який застарілий формат вона не мала.

Основа спротиву оновленням з боку деяких педагогічних кіл, які, щоправда, зараз сягають декількох десятків тисяч, в ігноруванн норм професійної етики та академічної доброчесності. Тому учнівській та батьківський спільноті не доведеться сумувати за тими, до кого підходить визначення: «Якщо Ви можете, але не хочете, або хочете, але не можете, вибачайте, але нам, учням/батькам незалежної декомунізованої України, Ваші послуги застарілого штибу більше не потрібні».

Оригинал

Освіта.ua
04.09.2017

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!