И. Ликарчук: а где реформа? Вопрос шестой

Кто и на каких основаниях будет принимать решения о ликвидации учебных заведений

И. Ликарчук: а где реформа? Вопрос шестой

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Дуже цікаво знати, чи задумаються наші народні депутати, готуючись голосувати за проект Закону України «Про освіту», про долю сотень і сотень шкіл, для яких питання «бути чи не бути» залежить від волі одного або кількох чиновників.

Це я про пошуки в проекті закону норми, котра б визначала, ХТО і на ЯКИХ підставах може приймати рішення про ліквідацію загальноосвітніх навчальних закладів, насамперед, комунальної форми власності.

Адже не секрет, що сьогодні це питання у багатьох регіонах є дуже болючим, а люди позбавлені можливості відстояти можливість існування в конкретному населеному пункті закладу освіти. Бо кілька чиновників, шукаючи не там, де потрібно, шляхи економії бюджетних коштів, як правило, зупиняють свій погляд на невеликих закладах освіти. Й знаходять, образно кажучи, сокирку під лавкою. Потім імітують (або й того не роблять) так зване громадське «обговорення» проблеми, вносять питання на розгляд сесії відповідної ради через кишенькових депутатів – і все: закладу освіти немає.

А що там з цього приводу думають ті, хто користується його освітніми послугами, то не так важливо.

Чи є в законопроекті норма, котра могла б зупинити чиновницьке свавілля у питанні закриття загальноосвітніх навчальних закладів й вирішальне слово у цьому залишити за споживачами освітніх послуг? Адже у нас освіта, начебто, - для народу.

Довго таку норму шукав і не знайшов. Знайшов лише одне. Прикінцевими положеннями законопроекту, в яких йде мова про внесення змін до Закону України «Про загальну середню освіту» його статтю 11 пропонується викласти в такій редакції «1. Рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зокрема зміну типу) закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності приймає його засновник (засновники)».

Ви бачите тут норму типу «приймає його засновник за погодженням із жителями.., представниками територіальної громади.., після громадського обговорення…»? Я не бачу. Як і отієї довгоочікуваної «громадсько-державної системи управління освітою». ТО ДЕ РЕФОРМА?

Оригинал

Освіта.ua
22.08.2017

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!