А. Мирошниченко: хороший-плохой учитель - не лотерея

Если претензии у десятка родителей, можно поверить, что им не повезло с учителями, но если у большинства?

А. Мирошниченко: хороший-плохой учитель - не лотерея

Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.

Про фортуну

Хіт-парад найпопулярніших фраз від вчителів в дискусіях з батьками про реформу освіти. Знаєте, яка найпопулярніша фраза? Чуємо її ледь не щодня і з усіх приводів. Звучить так: « Вам просто не пощастило з вчителями, якщо ви їх так ненавидите».

Мається на увазі, що тисячі і тисячі фактів вчительської непрофесійності, некомпетентності, корупції – це не факти, а особисті комплекси батьків, яким не пощастило з вчителями.

Не заперечую факт, що є гарні вчителі. І комусь дійсно щастить вчитись самому чи вчити дітей у таких професіоналів. Але давайте чесно. Це винятки, а не правило. Якщо відсотків 70 батьків з усієї України жаліються на вчителів – варто погодитись, що нам всім дійсно не пощастило з вчителями. А точніше не пощастило з Системою, яка продукує таких вчителів.

Була колись така приказка: «Якщо троє кажуть тобі, що ти п’яний – іди додому і тихо лягай спати». Так і тут. Якщо претензії у десятка батьків – можна повірити, що дійсно Фортуна від них відвернулась і їм просто не пощастило з вчителями. А якщо абсолютній більшості не пощастило? Який тоді з цього висновок?

Шукати нових вчителів? Але ж великі шанси, що все повториться. Може, час зрозуміти, що хороший-поганий вчитель - це не лотерея. Ну хай буде не хороший, а бодай просто професійний. І не треба нам розповідати про те, що «нам просто не пощастило». Щастя – воно в наших власних руках. І це найголовніше!

Оригинал

Освіта.ua
07.08.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Почему актер, режиссер, драматург А Мирошниченко регулярно пишет о плохих учителях?Смахивает на личную детскую обиду. Успокойтесь уже, забудьте свои страхи и живите с покойно.
Костя
І до чого це? А може вчителям непощастило, що живуть від зарплати до зарплати?Непощастило ,бо держава болт забила на них .Школа загальноосвітня, то й і знання дають загальні, а хочуть батьки більші, то хай напрягають державу . Більша зарплата-більше якісних знань. Всім треба виживати. Як платять так і працюю, все прямопропорційно.