![]() |
Если претензии у десятка родителей, можно поверить, что им не повезло с учителями, но если у большинства? |
А. Мирошниченко: хороший-плохой учитель - не лотерея
Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.
Про фортуну
Хіт-парад найпопулярніших фраз від вчителів в дискусіях з батьками про реформу освіти. Знаєте, яка найпопулярніша фраза? Чуємо її ледь не щодня і з усіх приводів. Звучить так: « Вам просто не пощастило з вчителями, якщо ви їх так ненавидите».
Мається на увазі, що тисячі і тисячі фактів вчительської непрофесійності, некомпетентності, корупції – це не факти, а особисті комплекси батьків, яким не пощастило з вчителями.
Не заперечую факт, що є гарні вчителі. І комусь дійсно щастить вчитись самому чи вчити дітей у таких професіоналів. Але давайте чесно. Це винятки, а не правило. Якщо відсотків 70 батьків з усієї України жаліються на вчителів – варто погодитись, що нам всім дійсно не пощастило з вчителями. А точніше не пощастило з Системою, яка продукує таких вчителів.
Була колись така приказка: «Якщо троє кажуть тобі, що ти п’яний – іди додому і тихо лягай спати». Так і тут. Якщо претензії у десятка батьків – можна повірити, що дійсно Фортуна від них відвернулась і їм просто не пощастило з вчителями. А якщо абсолютній більшості не пощастило? Який тоді з цього висновок?
Шукати нових вчителів? Але ж великі шанси, що все повториться. Може, час зрозуміти, що хороший-поганий вчитель - це не лотерея. Ну хай буде не хороший, а бодай просто професійний. І не треба нам розповідати про те, що «нам просто не пощастило». Щастя – воно в наших власних руках. І це найголовніше!
Освіта.ua
07.08.2017