В. Громовой: кто должен готовить школу к работе

Надо прекратить гордиться тем, что директоров превратили в завхозов, и понять, что отпуск - только ваш

В. Громовой: кто должен готовить школу к работе

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Йшов другий тиждень відпустки... Дозволив собі прийти на роботу на годину пізніше.
Це з директорського гумору.

Не знаю, чого в цій фразі більше: гіркої самоіронії чи самозакоханості, яка густо замішана на Стокгольмському синдромі.

Так, більшість моїх колег не тільки по суті визнають таку ситуацію нормальною, а й глибоко в душі пишаються тим, що вони так працюють.

Як же без них? Хто ж підготує школу до нового навчального року, якщо директор проведе свою відпустку на морях-океанах?!

Відкрию одну страшну таємницю: ніхто ніде в світі школу до нового навчального року не готує! Взагалі… Тобто приміщення школи завжди готове, щоб у ньому велись заняття.

Звісно, наприклад, директор швейцарської школи здає ключі від школи в муніципалітет після закінчення навчальних занять і муніципальні служби можуть за період літніх канікул зробити там якісь ремонтні роботи. У серпні цей директор прийме школу й оцінить, як ці служби справились із поставленими ним завданнями.

Тобто директор школи там «приймає» будівлю напередодні нового навчального року, а не навпаки.

У нас же чиновники приймають будівлю невідомо за які гроші відремонтованої школи у директора, який ще не встиг «догуляти» власну відпустку.

Що робити, щоб ліквідувати цей маразм?

Перш за все, треба припинити пишатися тим, що нас перетворили на завгоспів. Треба зрозуміти, що твоя власна відпустка – це твоя відпустка, а не четверта трудова «чверть». Ти маєш за цей час вийти за межі шкільного ящика, відволіктись від освітянських проблем, відновити нервову систему…

У мене ніколи не викликав захоплення подвиг Матросова, який був одним із наріжних каменів радянської пропаганди. Якщо він змушений був грудьми затуляти амбразуру, це означало лише одне: відповідні інтендантські служби не подбали про те, щоб в його руках в потрібному місці й потрібний час була граната.

Зі свого багаторічного директорування знаю на 100%: ніхто ваш «подвиг Матросова» не оцінить і «дякую» не скаже.

Колись прорахував, що за півтора десятиліття, які я віддав розбудові гімназії в м. Кіровограді, мій особистий внесок у цей процес склав понад 1 мільйон дол.

Ви думаєте, хтось це помітив і зацінував мою жертовність? Усі сприймали, як належне...

Я перші п'ять років директорування безвилазно провів на «трудовому фронті» й тільки тоді, коли мав їхати в якості спікера від України на конференцію в США, спромігся купити собі нормальний костюм (виплатили піврічну заборгованість по заробітній платі).

Хтось це пам'ятає? Чи хтось в це зараз повірить?! А якщо і повірить, то лише зітхне: ну і дурень!

Тому замість того, щоб кидатись на амбразуру у вільний від роботи канікулярний час, давайте вимагати створення центрів сервісного обслуговування закладів освіти, які працюватимуть на школу.

Вимагати належного фінансування цих робіт. Адже це ми привчили горе-керівників місцевих управлінь освітою, що будемо жебрати у батьків чи спонсорів, а зробимо все "своїми силами".

З чого почати?

Почніть з того: у випадку, якщо хтось із начальників вам зараз зателефонує із будь-якого питання, скажіть йому одну чарівну фразу: пішов у дупу, я зараз у відпустці!

Оригинал

Освіта.ua
10.07.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев