А. Мирошниченко: о «травле учителей родителями»

Надеяться, что со старыми взглядами реально создать что-то новое в образовании - врать себе

А. Мирошниченко: о «травле учителей родителями»

Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.

Про змову

Дуже популярний мем. Це вже перетворилось ледь не в сталу форму. Причому начебто абсолютно реально існуючу. З дописа в допис, з дискусії в дискусію, з комента в комент перекочовує поняття «цькування вчителів батьками». Для більшої достовірності посилаються на наявність чиїхось «темних» інтересів. Та маніпулювання батьками якимось «зловісними» силами.

Що тут скажеш? Можемо, звичайно посміятись. Але ж величезна кількість вчителів вірять в існування оцієї «всеукраїнської змови проти вчителів». У кожному слові, вчинку, думці вони вбачають підтвердження існування змови.

Я далекий від думки сприймати всіх батьків тотально як янголів з крилами, а всіх вчителів тотально як ледь не дияволів. Світ має відтінки і не розділений на чорне та біле.

Але ж мова тут зовсім про інше. Не про те, хто кращий чи гірший. Навіть не про те, хто виграє в цій війні. Бо війни як такої не існує. Є рух і відсутність руху. Є спроба виправдати відсутність руху оцим славнозвісним «цькуванням».

Це зручно. Бо батьки створюють контраст. Показують, що рух багатьох вчителів є імітацією, топтанням на місці. Якщо не ставити дзеркало перед такими вчителями – вони щиро будуть переконані в тому, що вони кудись рухаються, щось змінюють, реформують. У чому ж полягає «змова батьків»? От у цьому намаганні примусити вчителів подивитись в дзеркало. Всього-на-всього.

Цікаво, що в це от «цькування» вірять далеко не всі. Радує, що багато педагогів вбачають в батьках партнерів, однодумців. На жаль – відсоток таких людей замалий. У мене враження, що в педагогічних університетах спеціально проводять лекції на тему «всеукраїнської батьківської змови проти вчителів» і вчать з нею боротись. Ну приблизно як при СРСР боролись проти «світового імперіалізму».

Якщо поглянути ширше, не лише в сферу педагогіки, скрізь реальні зміни починаються зі змін, перш за все, мислення. Сподіватись, що із старими поглядами реально створити щось нове – брехати собі. А от ця свята віра в «змову батьків» - це якраз реакція людей, вперто не бажаючих дивитись на світ по-новому.

Хоча є і зворотні приклади. Існує і інерція мислення деяких батьків, які переконані, що реальні шкільні новації – це «змова педагогів». І в тому, і в іншому випадку модель однакова. Одні не хочуть нічого міняти – інші не хочуть жити без перемін.

Ніхто нікого не цькує. Не існує змови. Ніхто нікого не використовує. Аксіоматичні речі для адекватних людей. Якщо вони дійсно адекватні…

Оригинал

Освіта.ua
24.04.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Господин А.Мирошниченко имеет ""большой" опыт работы в школе, ежедневно общается с родителями и поэтому имеет полное право писать подобные размышления. Это ведь не просто так, это его педагогический опыт. Браво актеру, драматургу, режиссеру А. Мирошниченко.
Олександр
Адміністрація гімназії разом з батьками синка-мажора, № 1 в м. Херсоні зацькували вчителя Мамренко Н.В. до інсульту, смерті. Після двох діб проведених у реанімації клінічної лікарні Мамренко Наталія Василівна померла не прийшовши у свідомість 18 березня 2017 року о 10 годині ранку. Вчитель математики Мамренко Наталія Василівна пропрацювала 26 років у Херсонській загальноосвітній школі № 1 Херсонської міської ради (нині Херсонська гімназія № 1)
Валентина
Для Олександр: І після таких фактів всі, хто немає відношення до праці безпосередньо у школі, будуть стверджувати, що не існує тиску з боку батьків, адміністрації школи, відділу освіти. Тиск був і є. Нині він переходить усі рамки допустимого.
Терплячий
У нас в закладі працює конвейєр : травля, хвороби, лікарня, звільнення за власним бажанням.
Комментировать