И. Примаченко: автоматизация оставит лишь творческий труд

Вызов ближайших десятилетий - это старое образование, которое готовит к рутинной работе в новом мире

И. Примаченко: автоматизация оставит лишь творческий труд

Автор: Иван Примаченко, основатель платформы Prometheus.

Чи не найсерйозніший виклик найближчих десятиліть - це стара освіта, що готує людей до рутинної роботи в новому світі, де автоматизація і роботизація залишають місце лише для творчої праці. Індустріальна школа забиває в голови учнів факти та жорсткі алгоритми вирішення заздалегідь відомих проблем. Трагедія, що починає розгортатися на наших очах, полягає в тому, що саме з такими видами роботи чудово справляється нове покоління розумних машин.

До того, що машини поступово автоматизують рутинну фізичну працю, ми звикли давно. Тепер, завдяки технологіям машинного навчання, вони починають стрімко замінювати собою і рутинну інтелектуальну працю. Більше того, межа між «рутинною» і «не рутинною» роботою теж розмивається.

Ще десять років тому ніхто б і не подумав назвати керування автомобілем рутинною працею в контексті автоматизації. На сьогодні вже очевидно, що більшість робочих місць для водіїв може зникнути вже за два десятиліття. Навіть в таких максимально не рутинних інтелектуальних галузях як освіта чи медицина IBM Watson в останні роки демонструє фантастичний потенціал для автоматизації значної кількості одноманітних аспектів роботи.

Я скептично ставлюся до думки, що в осяжному майбутньому машини повністю замінять людей у всіх галузях. Автоматизація старих рутинних робіт дозволить вивільнити людські ресурси і створити потребу в нових професіях, де буде необхідна творча інтелектуальна праця.

Оригинал

Освіта.ua
06.02.2017

Популярные блоги
О. Калинич: выводы о дистанционном обучении Из понятия «дистанционное обучение» надо убрать слово «обучение», заменив на «имитация»
И. Ликарчук: образовательный процесс теряет смысл Результаты экзаменов не должны быть основанием для оценки работы учителя, это оценка работы учеников
Н. Глюз: снова старые схемы и двойные стандарты На ЗНО живет страшный вирус, его не берут ни маска, ни антисептик, а выпускной будут гулять без масок
А. Мирошниченко: советы учителям от киноактера Даже примитивная камера увеличивает все эмоции и раскрывает большие и маленькие секреты
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев