Игорь Ликарчук: учитель остался беззащитным

Сегодняшний официальный профсоюз бесполезен для педагогов и выполняет лишь ритуальную функцию

Игорь Ликарчук: учитель остался беззащитным

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Сьогодні в освіті маємо дві профспілки: офіційна (пострадянська) та незалежна.

Із офіційної профспілки я вийшов іще у 2004 році. Ніколи про те не жалкував. На мою думку, сьогоднішня офіційна профспілка ніякої користі для освітньої системи не несе.

Ритуальні функції, котрі вона виконує, давно стали дисфункціональними. Якби наші вчителі, у котрих централізовано (!!!!) відраховують членські внески на утримання профспілкових чиновників, відмовилися б від їхньої сплати, то уже давно цієї профспілки не було б.

Більше того, знаю величезну кількість випадків, коли офіційні профспілки на місцях стають кишеньковими профспілками для місцевих чиновників і захищають їхні інтереси, а не інтереси рядових учителів.

Щодо незалежної профспілки, то на перших порах її існування я був достатньо оптимістично налаштований до неї. Але кілька днів тому спробував знайти хоча б її сайт. Не знайшов. Жодної інформації про її реальні дії не маю.

Тож вести мову про якісь справжні реалії профспілкової діяльності в освіті сьогодні - це переливати із пустого в порожнє, або славити профспілкових чиновників офіційної профспілки.

Учитель залишився беззахисним.

Оригинал

Освіта.ua
01.02.2017

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
Повністю згоден.38 років був головою профспіки у навчальному закладі.Прийшов новий директор,який грубо порушує права працівників,колективний договір,профком склав повноваження.Тоді директор через деякий час звинуватила мене у незаконному підписі документів,коли профком склав повноваження.Написав заяву про вихід із профспілки,але директор зібрала профспілкові збори і виключили з профспілки.Ось Вам сучасна профспілка