И. Ликарчук: заболевший учитель - преступление?

Учитель должен обладать чувством ответственности и элементарной культуры поведения в социуме

И. Ликарчук: заболевший учитель - преступление?

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Дуже цікава дискусія розгорнулася в коментарях до цього посту.

Одні педагоги вважають, що вони, маючи гострий перебіг хвороби чи перші ознаки того ж грипу, мають бути в класі з учнями аж до того часу, поки їх (не дай Бог, звичайно), не винесуть звідти на медичних носилках.

Інші вважають, що можуть хворими прийти в клас і попросити учнів, щоб ті зважили на хворобу й тихесенько сиділи. Ще інші переконані в тому, що вони стануть ворогом для дирекції школи, якщо захворіють. І т.д. й т.п. Я також розмістив кілька коментарів до цього посту, але хочу їх дещо узагальнити.

1. У випадку поганого самопочуття та наявності відкритих ознак захворювання, особливо інфекційного характеру, педагог не повинен йти до учнів. Бо може стати джерелом інфекції для всіх, хто сидить у класі. Цю вимогу, навряд чи знайдете в чинних нормативних документах, але ж у вчителя має бути почуття відповідальності та елементарної культури поведінки у соціумі.

2. Якщо директор школи примушує/умовляє хворого педагога йти в клас до дітей - він скоює службовий злочин. Педагог має повне право не виконувати таку вимогу, оформивши це належним чином документально.

3. Не потрібно вважати, що буде «всьо пропало», якщо ви через хворобу не прийдете на роботу. Більше буде збитків та неприємностей, якщо зробите навпаки. Крім того, повірте моєму багаторічному досвіду: ваш «подвиг» ніколи і ніким оцінений не буде. Тож думайте про власне здоров’я та здоров’я тих, кого навчаєте.

4. У нас майже при всіх школах створені благодійні фонди. Якби директори шкіл дійсно думали про педагогів та турбувалися про те, щоб вони не хворіли, то можна було б за рахунок цих коштів зробити щеплення проти того ж грипу всім працівникам школи. На це могли б дати кошти і профспілки, які не соромляться з ваших зарплат щомісяця забирати свої внески. Оце буде турбота про вчителя.

Оригинал

Освіта.ua
06.12.2016

Популярные блоги
Я. Абрамейцева: в чем цель обязательной математики? Выпускники 2023 важнейшие годы почти не имеют возможности овладевать предметами вообще
Игорь Ликарчук: хайп вокруг оценивания учеников Оценка давно утратила дидактическую значимость и превратилась в холодную формальность для отчета
Е. Козолуп: почему учитель должен работать на 150%? «Менеджеры» довели образование до такого состояния, что учитель должен делать свою работу на 150% при любых условиях
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Евгения
Я учитель младших классов. В 2015 году вот так вот доработалась до воспаления легкого. Слаба богу толького одного))))) но этого хватило с головой. Настал такой момент , что муж приехал на машине прямо под крыльцо школы и на руках вынес меня, повез в больницу. А все из-за того что директор не отпустила меня на больничный. Сказала , что с детьми некому будет сидеть. И что я должна работать. А теперь вопрос, как обстоят дела с заменой учителей начальной школы. Как вообще происходит подобная процедура, и есть ли вообще у нас такое понятие как учитель по заменам. Насколько я знаю что замены у нас в стране не оплачиваются.