Игорь Ликарчук: смена министра будет только во вред

Министр образования должен иметь большой ресурс времени, чтобы довести дело до логического завершения

Игорь Ликарчук: смена министра будет только во вред

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Не покидають прикрі відчуття від оприлюдненої інформації про «плагіат» у двох статтях Л.М. Гриневич та цьоговечірні натяки «Інтера» на її можливу відставку.

Я не є серед тих, хто з оптимізмом дивиться на деякі дії МОН, яке зараз очолює Лілія Михайлівна. Й постійно про це пишу та кажу, хоч знаю, що така позиція не подобається дуже багатьом й, можливо, Лілії Михайлівні також.

Але я глибоко переконаний в тому, що зміна міністра освіти в цей час буде лише на ШКОДУ освіті й знову ВІДТЯГНЕ справжнє реформування системи на невизначений період. Я є прихильником того, що міністр освіти повинен мати достатньо великий ресурс часу для того, щоб довести розпочату справу до її логічного завершення.

У країнах, де функціонують успішні освітні системи і мають централізоване управління ними, міністри освіти не змінюються через рік, через два, через три... Україна має прикрий протилежний досвід - 10 міністрів за роки Незалежності.

І чи не в цьому одна з найголовніших причин відсутності реформ в системі освіти. Чи потрібно нам цю помилку повторювати іще раз? Чи нас до неї штовхають свідомо?

На лаві запасних гравців сидить дуже мало людей. І далеко не завжди запасний гравець є кращим від того, хто на полі в цю хвилину. Я щиро зичу Лілії Гриневич гідно пережити цей достатньо складний для неї період.

Оригинал

Освіта.ua
21.11.2016

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев