Игорь Ликарчук: смена министра будет только во вред

Министр образования должен иметь большой ресурс времени, чтобы довести дело до логического завершения

Игорь Ликарчук: смена министра будет только во вред

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Не покидають прикрі відчуття від оприлюдненої інформації про «плагіат» у двох статтях Л.М. Гриневич та цьоговечірні натяки «Інтера» на її можливу відставку.

Я не є серед тих, хто з оптимізмом дивиться на деякі дії МОН, яке зараз очолює Лілія Михайлівна. Й постійно про це пишу та кажу, хоч знаю, що така позиція не подобається дуже багатьом й, можливо, Лілії Михайлівні також.

Але я глибоко переконаний в тому, що зміна міністра освіти в цей час буде лише на ШКОДУ освіті й знову ВІДТЯГНЕ справжнє реформування системи на невизначений період. Я є прихильником того, що міністр освіти повинен мати достатньо великий ресурс часу для того, щоб довести розпочату справу до її логічного завершення.

У країнах, де функціонують успішні освітні системи і мають централізоване управління ними, міністри освіти не змінюються через рік, через два, через три... Україна має прикрий протилежний досвід - 10 міністрів за роки Незалежності.

І чи не в цьому одна з найголовніших причин відсутності реформ в системі освіти. Чи потрібно нам цю помилку повторювати іще раз? Чи нас до неї штовхають свідомо?

На лаві запасних гравців сидить дуже мало людей. І далеко не завжди запасний гравець є кращим від того, хто на полі в цю хвилину. Я щиро зичу Лілії Гриневич гідно пережити цей достатньо складний для неї період.

Оригинал

Освіта.ua
21.11.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев