Елена Панич: вузы остаются изолированными

Наши высшие учебные заведения так и не вышли за пределы той изолированности, которая была и раньше

Елена Панич: вузы остаются изолированными

Автор: Олена Панич, кандидат історичних наук, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова.

Почитала про The World's Largest Language Lesson, який планується провести в Україні, і подумала: щось постійно спонукає нас жити в паралельному світі. Уявну, конструйовану реальність нам вперто хочуть подати як щось справжнє, відволікаючи від вирішення дійсно важливих завдань.

За два роки реформ ми маємо не мало бюрократичних перешкод на шляху того, щоб університети могли запрошувати до себе іноземних викладачів. Зокрема, вони так і не можуть це зробити за власні гроші (навіть якщо їх мають), тому що контролюючими органами це тлумачиться як нецільове використання коштів.

Цей приклад (один і багатьох) ілюструє, що наші ВНЗ так і не вийшли за межі тієї ізольованості, яка була і раніше. Ніяких реальних спроб інтернаціоналізувати вищу освіту, полегшити їй шлях до міжнародних контактів так і не було зроблено. Зате «в руслі реформ» у нас з'явилася дотепна вимога до здобувачів вчених звань — сертифікат з англійської мови рівня В2.

Звичайно, англійська мова потрібна. Але вона вивчається від потреби, і підтримується так само. Здобуття сертифікату лише для звітності, в умовах, коли практичне використання англійської мови зводиться до спорадичного читання закачаних піратським способом статей, виглядає як злий жарт. Всього лише ще один спосіб познущатися над людьми з мізерними зарплатами. Можна очікувати, що невдовзі ми будемо мати багато сертифікатів В2, надрукованих на офсетному папері.

Оригінал

Освіта.ua
28.05.2016

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев