Виктор Громовой: будет школьный майдан!

Образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины В. Громовой о возможном взрыве недовольства школами

Виктор Громовой: будет школьный майдан!

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины

В сотий раз повторюю: нас просто будуть бити, можливо ногами... Назріває масовий вибух невдоволення ситуацією в школах і масовий спротив батьків та учнівські антишкільні бунти. Причому не скільки викликаний поганими умовами навчання, стільки дебільними програмами, скотським ставленням, пострадянськими маразмами...

Повірте моєму передчуттю: буде шкільний майдан! Якщо пан Квіт вважає, що його можна відвернути методом видаленням із своїх френдів у ФБ збурювачів спокою, його чекає глибоке розчарування. Засунута в пісок голова, не врятує дупу на поверхні. Цитую типовий "крик души" батька:

"Від шкільної освіти плакати хочу. Стріляти теж. Робимо домашню роботу, дитина, яка від книжки не відходить, не хоче ходити в школу. Квіт має піти у відставку тільки за це.

Не буде нормальної школи, не буде вищої освіти. Зробіть школу. Поставте її на місце. Не виші, а школи. Підручники гівно, викладання гівно. Виші залежні від шкіл. Будуть школи - будуть виші.

Все просто - школа має перестати бути базаром купівлі оцінок. Ця корупція набагато небезпечніша, чим в прокуратурі й суді. Бо тепер діти на свята дарують вчителям не тільки квіти, а й гроші в конверті. Не батьки, а діти!!!

Тимур Нагалевський".

Оригинал

Освіта.ua
02.12.2015

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
мама
Давление на школьников слишком велико.Сколько самоубийств подростков еще нужно,чтоб избавить детей от чрезмерного прессинга системы образования в стране
тоже мама
Для мама: Это СИСТЕМА ЖИЗНИ в стране - пустые головы, неуравновешеннойсть,неустроенность. А прессинг? Это прессинг межличностынх отношений в детской среде+родительская невнимательность . . .
Комментировать
Вчитель
Корупцію в середній освіті можна легко вивести. По-перше зробити, щоб вчитель не йшов до батьків з протягнутою рукою (крейда, лампочка, ремонт у класі, проектор, підручники.......). По-друге, закрити школи в яких по 10-20 дітей, а ці кошти направити в школи де 25-30 учнів у класах (підняти заробітну плату). По-третє, зробити зміни у штатному розписі (робочий день вчителя із 8.00 до 17.00), що дозволить проводити індивідуальні заняття та консультації з учнями, готуватися до уроків, перевіряти зошити, підвищувати педагогічну майстерність. По-четверте, ввести освітній ваучер для учня і дати фінансову автономію для шкіл. Зарплата вчителя у кожній школі буде залежати від кількості учнів. З’ЯВИТЬСЯ КОНКУРЕНТНЕ СЕРЕДОВИЩЕ (працюєш краще отримуєш більше). Це будуть реальні кроки в середній освіті, які поведуть її вперед. Прохання жадним і ледачим вчителям мене не коментувати.
григорий
Для Вчитель: Вы не учитель-практик! Сколько стоит проверка одной тетради в средней и старшей школе у математиков и филологов? Пачка тетрадей занимает по- вашему сколько времени? ПОДГОТОВКА К УРОКУ МАТЕМАТИКИ И ФИЗКУЛЬТУРЫ , ПЕНИЯ ОДИНАКОВА? КАК поется во многих песнях об учительницах с тетрадками и их личной жизни?! Главное - сколько уроков в день? Учить убирать класс- тоже функция учителя?Сколько отводиться на беседы с родителем? Распишите рабочий день по часам ,обед и туалет положены? Сколько уроков- спектаклей мы хотим у филологов?....
по-перше - "працюєш краще,отримуєш більше" - яким попитом Ви пропонуєте визначити,
Для Вчитель: ХТО працює краще. От вчитель школи у передмісті великого центру,повірте, працює ЗНАЧНО КРАЩЕ ЗА ВАС, оскільки Ви навіть не спроможний ТАМ працювати, бо робота із ТИМИ дітьми вимагає значно більшого розумового-психічного-фізичного навантаження, аніж робота із вибраними дітьми.По-друге - з якого переляку Ви прагнете посадити вчителя від і до? Вчитель повинен знайти можливість ЗАРОБИТИ для власної родини гроші. В школі для збільшення надходжень вчитель повинен займатися здирством.По-третє-прийшла нова вчителька і дітям,які НЕ встигають,почала проводити В ШКОЛІ ДОДАТКОВІ ПЛАТНІ уроки.ДІтки почали "встигати".Тобто-ЯКІ додаткові уроки?
Комментировать
наташа
учителеві не потрібні подарунки і квіти - дайте можливість спокійно проводити уроки, навчати дітей, тому що бюрократія заїла.
ИВАННА
інколи буває і квіти не дарують :)))))))) і не потрібно!!!!!!!!!!!! Багато вчителів не сумують з цього приводу!