Osvita.ua Высшее образование Рефераты Всемирная история Внутрішня політика США після другої світової війни. Реферат

Внутрішня політика США після другої світової війни. Реферат

У підсумку другої світової війни монополістичний капітал, що нажився на військових постачаннях і збільшив свою питому вагу в економіці США, ще більше підсилив свій вплив на політичне життя в країні

Особиста участь керівників монополій у керуванні державою прийняла небувалі раніше розміри.

Монополії взагалі служать рушійною силою реакції. Їхнє збагачення і посилення активізували реакцію в США.

У виборній кампанії 1944 р. уряд США, що очолювався Рузвельтом, обіцяв трудящим Америки "економічний білль прав", не тільки зберегти, але і розширити демократичні волі. Менш чим за місяць до закінчення війни в Європі, 12 квітня 1945 р. Франклін Рузвельт раптово вмер. Віце-президент Гаррі Трумен зайняв посаду президента США. Ця подія полегшила задачі реакції. Великий монополістичний капітал, вимагаючи реставрації "добрих" старих дорузвельтовських часів, став за допомогою Трумена повертати державний корабель США вправо. Через два дні після смерті Рузвельта реакційна нью-йоркська печатка, радіючи, затверджувала, що "уряд Трумена буде поступово, але неухильно змінювати внутрішню політику для того, щоб покінчити з радикальними принципами "нового курсу".

З дня закінчення війни на заводах і фабриках США спостерігалося падіння заробітної плати. Заробітна плата скорочувалася номінально і реально. Вона падала номінально через припинення понад визначену роботу, за рости цін на предмети першої необхідності, зокрема на продукти харчування.

Після закінчення війни деякі профспілки вимагали підвищення заробітної плати на 30%, для того щоб компенсувати ріст вартості життя. Капіталісти заперечували, посилаючись на те що ріст заробітної плати спричинить за собою підвищення цін на промислову продукцію, у результаті чого буде інфляція, чревата небезпеками для економіки країни. Офіційні обстеження і звіти доводили, що положення в промисловості таке, що заробітна плата може бути підвищена на 25% без підвищення цін на промислові вироби. Монополії, ставили своєю метою розгром профспілок, ігнорували ці доводи, провокували страйки.

Багато капіталістів були упевнені, що компенсацію втрат підприємств у результаті страйків візьме на себе держава на основі акта конгресу 1942 р., що передбачав компенсацію у виді скорочення податків за військові і післявоєнні витрати і збитки, зв'язані з реконверсією промисловості. Така впевненість ще більше збільшувала завзятість монополії в боротьбі з робітниками.

Наприкінці 1945 р. на нараді представників 12 найбільших корпорацій з капіталом у 1 млрд. кожна було вирішено спільно боротись проти якого б то ні було підвищення заробітної плати.

Уряд Трумена зайняв спочатку офіційно примирливу позицію. У листопаді 1945 р. президент США скликав конференцію представників великого капіталу і лідерів профспілок. Трумен бажав продемонструвати, що в конфліктах між працею і капіталом він за прикладом Франкліна Рузвельта виступає посередником. Однак до цього часу страйкуючі робітники вже мали випадок бачити дійсні наміри президента Трумена.

     

30 січня 1946 р. конгресмен з Південної Дакоти К. Кейз уніс драконівський білль проти страйків. Наприкінці травня обидві палати конгресу схвалили цей білль. "Білль Кейза" не тільки урізав права робітників на страйки, але фактично скасував багаторічні завоювання трудящих США. Пункт, що містився в ньому, про покарання страйкуючих робітників за те, що вони "заважають торгівлі між штатами", означав скасування закону Клейтона 1914 р., означав, що існуючий з 1890 р. антитрестовський "акт Шермана" буде надалі цілком спрямований проти робітників і їхніх союзів. Відповідно до цього закону "кожне об'єднання у формі чи тресту в іншій формі, що обмежує торгівлю між окремими штатами, вважається незаконним.

25 травня 1946 р. палата представників поспішно схвалила антиробочий законопроект, запропонований Труменом. Вона обговорювала його менш 40 хв. Голова Конгресу продуктивних союзів у телеграмі, розісланій членам сенату, охарактеризував цей законопроект як "спробу протягти через конгрес США закон, єдиною метою якого є знищення робочого руху в країні". Колишній міністр фінансів Генрі Моргенау заявив, що "Трумен вирішив відкрито й остаточно відмовитися від спадщини Рузвельта".

Рішення палати представників викликало таке збурювання у всіх профспілкових організаціях, а також в інших прогресивних колах, що навіть сенат змушений був зм'якшити цей законопроект-вилучити з нього параграф про примусову мобілізацію страйкуючих робітників у збройні сили.

Страйки служили тільки приводом для відкритого походу реакції. Дискусія в сенаті підтвердила, що справа не стільки в страйках, скільки в загальній політиці монополістичного капіталу США, обраної ним при рішенні проблем внутрішнього і міжнародного становища, що склалося в підсумку другої світової війни.

Похід реакції за ліквідацію так називаної рузвельтовської спадщини далеко не обмежувався кампанією за заборону страйків. Сюди додалася, як побачимо далі, і антикомуністична істерія, і скажена активність комісії з розслідування антиамериканської діяльності, і перевірка лояльності, і багато чого іншого. Але, повідомляючи похід за повернення до дорузвельтовських порядків, монополістичний капітал США по досвіду реакції в інших країнах в епоху імперіалізму направив насамперед головний вогонь проти вирослих і зміцнілих у роки президентства Франкліна Рузвельта профспілок, проти організованих робітників.


06.07.2012

Загрузка...

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!