Музичні телеканали в Україні. Реферат

Музичні телеканали в Україні є суто пострадянським дітищем, продуктом "ринкової доби". Всі вони засновані недержавними власниками

Нині в телепросторі України реально присутні 8 вітчизняних музичних каналів, ще один – одержав ліцензію на мовлення наприкінці 2007 року.

Перед тим, як розглядати діяльність кожного каналу зокрема, варто вирізнити їхні основні спільні риси:

Всі ці канали мають цілодобове мовлення.

Основний тип телепередач – нон-стоп марафони поп-музичних відеокліпів.

Наявність випусків музичних новин у манері VJ, з неодмінною "світською хронікою", жартами, чутками (навіть побрехеньками) з життя "зірок" шоу-бізнесу. Прикметне, що між каналами навіть розпочалося своєрідне змагання за залучення в якості ведучих... гарненьких мулаток, які розмовляють вишуканою українською мовою (почин цей розпочав телеканал М1, запросивши до ефіру темношкіру ведучу музичних новин Кароліну Шафіон; нещодавно цей почин підхопив канал RU-Music. Хто наступний?).

Наявність короткотривалих "немузичних" передач в жанрі ріелиті-шоу, мультфільмів тощо, які фактично відіграють роль інтермедій між хіт-марафонами.

При майже цілковитому україномовному текстовому забезпеченні програм українська мова в піснях – поки що рідкість.

Найстаріший український музичний канал – O-TV (подекуди фігурує під кирилічною абревіатурою ОТВ), який здійснює мовлення з 1998 р. Його оператором є ТОВ "Музичний канал "О-ТВ", серед власників-засновників – відомий український поет і підприємець Олександр Бригинець (який на час заснування цього каналу був президентом Території "А").

     

Основний принцип подачі матеріалу – хіти нон-стоп с паралельним чатовим текстовим рядком (своєрідний "Інтернет-стриптиз" спілкування глядачів, здебільшого на усілякі побутові теми, не пов’язані з демонстрованою музикою); основний принцип організації матеріалу – хіт-парад типу "топ".

Останнім часом канал значно допрацював і урізноманітнив дизайн, в основі якого – поділ екрану на три частини: для показу відео кліпів, для демонстрації чатових текстів, для демонстрації рейтингів пісень з поточного хіт-параду, почергованої рекламою. Основні програми – т. зв. "Национальный хіт-парад Украины", "ОТВ-чат", "Кліпоманія", "OTV-Interactive".

Є також власна новинна програма - "Music News" (за змістом витримана в кращих традиціях поп-музичних новин, що ґрунтуються передусім на "світській хроніці" з життя поп-зірок). Основу музичного матеріалу складають відеокліпи українських (з них близько половини російськомовних) і західних, менше - російських виконавців.

Водночас, даним телеканалом досі не налагоджений Інтернет-зв’язок з глядачем (заснований раніше Інтернет-сайт каналу вже понад рік не працює).

У 2001 році в національному телеефірі розпочали мовлення одразу два музичних канали - М1 та Enter Music.

Канал М1, який позиціонує себе також як Перший національний музичний канал, на сьогодні є лідером щодо кількості й різноманітності власних телепрограм (понад 20!).

Кліп-марафони нон-стоп:

М20 (хіт-парад з 20 кліпів-учасників. Переможців визначають телеглядачі SMS-голосуванням), Хіти (нон-стоп марафони відеокліпів переважно зарубіжних виконавців).

Музично-інформаційні програми:

"eMOneNews" (головна інформаційна програма на М1, "це новини музичного каналу, які рідко говорять про музику. Нас більше цікавлять популярні люди і те, що у них всередині. Можна згадати тут дев’ять випусків щодоби. Або ексклюзивне відео від Associated Press Television News... Але eMOneNews легше описати через просте порівняння. eMOneNews – як театр, тільки можна дивитися вдома. Як інтернет, тільки безкоштовно. Як радіо, тільки з картинками. як газета, тільки зі звуком. eMOneNews – як життя, тільки трохи цікавіше..."), Music Post ("Усе про шоу-бізнес. Думаєш, це звичайна програма новин? Ні! Це - щось особливе").

Програми-інтермедії (ток-шоу, спогади, "світська хроніка" тощо):

"Всі кліпи" ("Ретроспектива усіх кліпів найпопулярніших українських артистів. У студії М1 зірка особисто коментує кожне відео, згадує обставини, за яких воно знімалося, і свої враження від готового кліпу...").

"Ласкаво ходимо" ("Відкривати двері до помешкань зірок та проникати в найпотаємніші кутки їхнього приватного життя вас запрошує ведуча Валентина Хамайко…, вона розкриє найбільші таємниці ваших кумирів, а також покаже як вони виглядають без освітлення софітів"), "Дай покататися!" ("Ви можете не бути впливовим продюсером, багатим спонсором чи особистим другом українських знаменитостей, але можете покататися в розкішних авто, що їм належать"), Хроніки української моди", M1cipe ("знайомить глядача з життям найяскравіших жінок сучасності - зірок світу моди, кіно та естради"), Web. cam ("всевидюче око в світі зірок, і це око – твоє! Це як найсмачніший у світі шоколад – спробуєш один раз, і він "заволодіє" тобою..."), "Карооке" ("Напочатку були пісні. Пісні ці були у співаків. Інші співати цих пісень не могли... В день певний заповзятливі корейці вигадали караоке. Купили собі чудо-машину не всі і не одразу. Люди поділились на тих, хто співав і тих, хто мовчав"), Хіт Готов ("Відтепер стати зіркою може кожен, до того ж, за рекордно короткий термін!.. Майбутніх знаменитостей знаходять просто на вулиці та записують з ними стовідсотковий хіт. Виробництво композиції триває всього шістдесят хвилин, а керує ним один з відомих продюсерів українського шоу-бізу"), "Maxtreme" (репортажі про спортивні події як в Україні, так і з усього світу"), "Козирний people" ("дослідження красивого відпочинку"), "Tviй формат" (програма для тих, хто готується відвідати концерт), "SHAKEанемо, бейбі" ("відверті запитання, пікантні подробиці, гострі жарти... Пентхаус регулярно надається в оренду виключно красивим і Дуже Важливим Персонам, що приводять із собою всіх своїх друзів. В програмі вечірки – перегляд їхнього домашнього відео (такими ви ще не бачили зірок!), знайомство з їхнім оточенням і показовий виступ з демонстрацією таланту!"), Guten Morgen!" (ранкова розважальна передача, що включає вікторини, кулінарні оповіді й відеокліпи), "Вольности Вольновой" (ток-шоу Світлани Вольнової із "зірками" шоу-бізнесу про їхнє особисте життя. Нині це єдина програма на М1, що ведеться російською мовою).

"Enter Music". Переважно пропагує зарубіжну поп-музику (передусім російську).

Маючи досить ординарне ефірне змістове наповнення, цей канал, водночас відрізняється неабиякою дотепністю й фрондуватістю інформаційного самозабезпечення, про що свідчить хоча б стиль анонсів на офіційному сайті телеканалу (зауважмо, що сайт російськомовний).

Наприклад, ось так викладаються тут наріжні засади мовлення на каналі: "Программинг выстроен по блочно-модульному принципу + интерактив // целевая аудитория 12 - 45 лет. Male-female поровну. Акцент на категориях зрителей со средним и высоким достатком + интеллектом // музыкальная ориентация:

 • Украина;
 • Европа – мир;
 • СНГ \\ политическая ориентация - [отсутствует] // остальные ориентации: [---etc---] абсолютно в согласии с разумом и здоровьем [health & ] \\ ++ развитие ++ укрепление ++ движение ++ //: всегда есть место" [20/http://www. enter. ua/about].

Розмаїття програм на цьому каналі на порядок менше, ніж на М1, але ефектність та художність їх анонсування, мабуть, найколоритніша з усіх анонсів українських музичних каналів. Часом це – самодостатні художні есеї:

"В детстве меня считали слегка ненормальным. дело в том, что я обожал похороны. нет, мне было так же, как и всем жаль усопших. Но в том месте, где я жил, на похоронах частенько играл один коллективчик. и каждый раз они играли так, будто на тот свет провожают их, а не кого-то. Ни одной одинаковой партии: не праздный джоук иного столпа раннего американского блюза - bo diddley. Контрастный душ из мандража, пофигизма, готовности к внутреннему опустошению и глобальному банкету в конце. Голова еще курит за кулисами, а ноги уже идут к микрофону [барабну, гитаре, контрабасу, etc]. Все, что будет происходить дальше - не ты. И не с тобой. Коллекция чувств, эмоций, слов и звуков - словно сжимаются в маленькую шаровую молнию. с разрядом на всю программу. а ты – громоотвод" (це лише фрагмент анонсу програми ріелиті-шоу "Performance") [20, http://www. enter. ua/performance].

Основні програми - Enter top 20, Alternative top 20 (хіт-парад альтернативної музики), Dance top 20, europe top 20 (хіт-парад відеокліпів країн Західної та Центральної Європи), нарешті - ua top 20, яку на сайті телеканалу охарактеризовано наступним чином:

 • UA= для патриотов и не только,
 • UA= только украинские исполнители,
 • UA= национальный колорит,
 • UA= никаких компромиссов,
 • UA= 20 лучших из лучших,
 • UA= сливки украинского андеграунда и не только,
 • UA= знай своих героев в лицо".

MTV-Україна. Розпочав мовлення 24 серпня 2007 року – в річницю Незалежності України.

Є складовою частиною міжнародного проекту MTV. Ідея останнього виникла в 1977 році. Суть концепції полягала в створенні музичного каналу на місцевій кабельній телемережі в Коламбусі, штат Огайо, США. Вже 1 серпня 1981 року MTV розпочав загальнонаціональне мовлення. Першим відеокліпом, показаним в ефірі, став "Video Killed the Radio Star" групи Buggles. Досить скоро звукозаписуючі компанії побачили в MTV потужний маркетинговий інструмент, і майже всі нові сінгли стали супроводжуватися відеокліпами.

У 1984 році на каналі з'являється свій перший хіт-парад. З того ж року проводяться церемонії нагородження найпопулярніших кліпів каналу ("MTV Video Music Awards").

1 серпня 1987 року - дата створення європейської філії MTV - MTV Europe. У подальші роки саме вона ліцензує велику кількість національних каналів MTV по всій Європі.

Спочатку глядачі могли бачити в ефірі MTV тільки музичні відеокліпи. Пізніше з'явилися тематичні музичні програми. А в 1993 році в ефір вийшов перший мультиплікаційний серіал "Beavis and Butthead", який випередив за рейтингом багато популярних американських телешоу. В кінці 90-х років MTV значно змінив свій формат і, крім музичних відеокліпів, надав ефірний час різноманітним шоу, серіалам та іншим розважальним телепрограмам. Сучасні шоу - такі, як Pimp My Ride та Laguna Beach наслідують успіх перших розважальних експериментів MTV та отримують найвищі рейтинги серед глядачів усього світу. Телевізійна мережа MTV - одна з найбільших у світі. Її дивляться близько 500 мільйонів родин, в 161 країні світу. Програми MTV максимально відображають культурні інтереси молоді саме тієї країни, де транслюється канал.

"MТV - це не просто музичний канал, а стиль життя молоді багатьох країн". Як заявляють автори й організатори проекту "MTV-Україна", його метою є піднесення української музичної культури на якісно новий щабель та долучення української молоді до європейської та світової культурних спільнот.

Шляхом досягнення цієї мети є надання молодим українцям можливості перегляду всесвітньовідомих програм та новітніх відеокліпів, які віддзеркалюватимуть смаки та інтереси сучасної молоді. Серед найважливіших завдань проекту - пошук та підтримка молодих українських виконавців, надання їм можливості просування своїх творів не тільки в межах України, а й за її межами через мережу MTV Networks.

Основними програмами каналу, на думку його організаторів, мають стати (і вже частково реалізовуються):

 • "MTV News" – щоденні та розширені випуски (Weekend Edition) міжнародних та місцевих новин музики та шоу-бізнесу.
 • "MTV день" – щоденне 4-годинне шоу, яке транслюватиме передачі та музичні відео-кліпи з коментарями ("підводками") VJ-їв.
 • "Rock Ukraine" – щоденне одногодинне шоу, яке забезпечить українські гурти платформою для презентації себе небаченим досі шляхом. Для першого сезону було обрано дванадцять гуртів, як знаних, так і поки що маловідомих широкому загалу.
 • "MTV Ukraine Top 20" – флагманське шоу, що складається з вітчизняних та міжнародних музичних кліпів, які презентуються одним з віджеїв MTV-Україна. Ця програма підкреслюватиме зобов’язання, телеканалу щодо показу музичних відеокліпів не на підставі плати за ротацію (розповсюдженої на наших теренах практики), а на підставі якості музичного та творчого продукту.

Міжнародними програмами, які транслюватимуться на каналі, стануть, зокрема, такі популярні телесеріали та шоу, як-от "South Park", "Beavis & Butthead", "Pimp My Ride", "Punk’d", "MTV Unplugged" та інші. (http://www. mtv. ua/_attachs/615. doc)

MTV Україна є 50-м національним каналом всесвітньої мережі MTV Networks, який було запущено за межами США. Його передачі містять як міжнародні MTV-формати, дубльовані українською мовою, так і шоу власного виробництва (http://www. mtv. ua/_attachs/42871. doc).

Незважаючи на досить потужну піар-підготовку, інтригу з "дворічною тяганиною" щодо видачі ліцензії на мовлення (що часто надає присмак "солодкості забороненого плоду") і впевнений дебют, MTV-Україна ще перебуває на стадії становлення. На сьогодні в ньому виразно домінує продукція західноєвропейського виробництва (імовірно, саме з такою місією "вікна на музичний Захід" і позиціонує себе нині творчий склада телеканалу). Реально основними музичними програмами MTV-Україна поки що є "Топ-20 MTV-Україна", "Європейська 20-ка".

Наступний дебют 2007 року - цілодобовий музичний канал М2 (вперше вийшов в ефір 27 червня), який має тих самих засновників і власників, що й канал М1.

Водночас, цей канал важко назвати "клоном" М1, оскільки він суттєво відрізняється від нього як за структурою програм (фактично являючи собою цілодобовий "хіт-нон-стоп"), так і за змістом, оскільки в його основу покладені не пісенні дебюти й поп-музичні новачки, а популярні хіти минулого, випробувані часом, класика світової поп-музики. Як зазначено в одній з рецензій у пресі, на М2 "нарешті взято до уваги музичні смаки тих, "кому за 30". Ностальгуючі за "старими добрими часами" мають змогу вгамувати свою музичну спрагу.

Ru Music. Ліцензію на телемовлення одержав у 2005 році. Цілодобовий канал, спрямований передусім на популяризацію російськомовної поп-музичної творчості українських авторів. Навіть сама його назва, за задумом авторів проекту, має символізувати єдність трьох пісенних культур: R – російська пісня, U – українська пісня, латинський шрифт – глобальний світовий шоу-простір.

Канал пропонує глядачеві новітні відеокліпи українських і російських виконавців, різноманітність розважальних програм, ріелиті-шоу, концерти, - зазначено в інтернет-сайті каналу.

"RU MUSIC володіє передовою технологією - interacTV - першого всесвітнього, по-справжньому інтерактивного телебачення. Крім прекрасної якості зображення і звуку, interacTV забезпечує повну інтерактивність каналу на стороні глядача, підтримує SMS і e-mail чати, дозволяє голосувати за кліп, який сподобався, будь-яким, зручним для глядача способом, замовляти мелодії (рінгтони), або повністю кліпи, на свої мобільні телефони.

Користувачі Інтернету можуть бачити який кліп в даний час в ефірі, які кліпи або програми будуть далі, і звичайно ж голосувати за вподобаний кліп в режимі on-line. Помітна відмінність RU MUSIC від інших музичних телеканалів - відсутність відеозаставок, що часто повторюються, і тривалих рекламних блоків (рекламні блоки передбачені тільки спочатку і вкінці кожної години). У телеефірі лише якісна музика і ніяких сторонніх подразників" [22].

Основні програми телеканалу RU-Music:

Хіти нон-стоп – складають левову частку ефіру RU-Music. Включає "найкращі хіти російських (R) та українських (U) виконавців від першого в світі музичного редактора - робота. Плей-ліст оновлюється кожні чотири години. Мінімум повторів - максимум задоволення!"

Новини RUпор Ньюз (головний інформаційний випуск новин шоу-бізнесу на RU-Music.

"Все найцікавіше: сенсації, скандали, кіно та музичні новинки, мода й світські вечірки – у випусках "Рупор ньюз" щодня. Найважливіші події світового, українського та російського шоу-бізнесі, життя та кар'єра популярних голлівудських і вітчизняних знаменитостей – все відверто гаряче в ефірі RU MUSIC 6 разів на день").

Музичний Транслятор (ексклюзив від "RU MUSIC" - світові музичні хіти найпопулярніших виконавців з перекладом на українську оригінальних текстів композицій).

Музичний ПатRUль ("Жодна поява нового відеокліпа не залишається поза увагою умовно правоохоронної програми "Музичний патруль". Адже ведуча програми офіцер Міліца - це справжній борець за права телеглядачів RU MUSIC! Вона полює на музичних виконавців і проводить експертизу відповідності їхніх відеокліпів Кримінальному кодексу "Музичного патруля". Саме Міліца організовує чинність і порядок дотримання законів вітчизняного шоу-бізнесу. Вона затримує, висуває обвинувачення, порушує кримінальні справи проти музичних виконавців і виголошує їм вироки! Програма виходить двічі на тиждень щосереди і щосуботи о 22.15 з повтором наступного дня").

Програмами-інтермедіями, базованими на ріелиті-шоу та "світській хроніці", на RU-Music є: "Дівчата, які живуть поруч" ("Кожному цікаво, що відбувається за воротами легендарного маєтку "Playboy". Приєднуйся до компанії трьох розкішних подружок самого Х'ю Хефнера та вчись жити на повну. Їх будні сповнені веселощів та гламуру"), "Просте життя" (ріелиті-шоу з володарками мільйонних статків Періс Хілтон та Ніколь Річчі у головних ролях), "Сінеманія" (щотижневий рейтинг найкращих кінострічок світу у програмі щотижня на каналі "RU-music"), Папараці (подробиці життя поп-зірок, подобні в манері й традиціях телепередач з "прихованою камерою").

Star TV. Цей канал має виразне "радіопоходження", оскільки він виріс із радіостанції Star FM. Розпочав своє життя в телеефірі 29 травня 2007 року.

Позиціонує себе як іноваційний молодіжний музично-розважальний інтерактивний цілодобовий телеканал. Його формат зорієнтований на т. зв. "просунуту" молодь від 14 до 30 років, на представників "нової інтелігенції", яка відрізняється "індивідуальним підходом до продуктів мистецтва, креативно мисляча та мисляча в принципі". Більше того, у презентаційному прес-релізі каналу аудиторію телеканалу позначено терміном "Тотальна субкультура".

Як зазначив в інтерв’ю Інтернет-виданню ReclaMaster. com гендиректор каналу Юрій Лященко, "сначала было радио … Star TV фактически является "расширенным" видео-продолжением культовой молодежной радиостанции Star FM. Канал создает команда Star FM с привлечением профессионалов в области телевещания из разных регионов Украины.

Важнейшее отличие Star TV - музыкальный формат… Вся музыка на Star TV соответствует жестким критериям формата dance hit, актуальном для молодежной аудитории крупных городов, и является единым музыкальным потоком танцевальных версий популярных среди молодежи хитов.

Star TV реализует абсолютно новаторскую идею максимального вовлечения аудитории в процесс создания канала — т. н. "креативное вовлечение" (Creative involving). Мы задались целью привлечь внимание ЦА, установить с ней контакт и вовлечь ее в процесс сотворчества по поводу всех циклов продукта. Зрители будут не просто присылать SMS-ки, а делать телевидение: снимать собственные видеоматериалы, присылать сюжеты, репортажи, аматорские ролики, вести видеоблоги".

Якщо Star-TV "виріс" із радіостанції, то Biz-TV, як самостійний цілодобовий музичний телеканал (і також дебютант 2007 року), витворився з відомої в Україні однойменної продакшн-студії, яка була створена ще у 1995 р. й відтоді реалізовувала свою музичну продукцію на телеканалах "Гравіс" (зокрема, на колишньому 7-му каналі мала 10-20 хвилинні ефірні "врізки" по декілька разів на день під назвою "Biz-TV"), "Інтер" (популярна ранкова розважальна програма "Проснись и пой!" за участю відомих акторів естрадно-гумористичного жанру В. Данильця і В. Мойсеєнка) і "Тет", для якого до 2006 року включно Biz-TV готувала масштабні нічні хіт-нон-стопові марафони з розвиненою жанровою рубрикацією ("Денс-хіти", "Кавер-хіти", "Не-хіти" тощо).

Biz-TV – канал "нон-стопового" типу, в основі якого – демонстрація кліпів американського та західноєвропейського виробництва.

Нарешті, наприкінці 2007 року одержав ліцензію на мовлення новий музичний канал "Мьюзік бокс Україна", що так само, як і MTV, є міжнародним проектом. Створений у 1996 р. в Угорщині. Невдовзі мережа цих каналів поширилася на Румунію, Ізраїль, Словаччину, Великобританію, Італію, а з 2004 року власний "Box" почав мовлення у Росії ("MUSIC BOX RU"). Прикметно, що у наших північно-східних сусідів цей канал узяв курс на популяризацію виключно російської популярної музики. Яким буде телеканал "Мьюзік бокс Україна" стане зрозумілим, коли він розпочне мовлення.

Джерела

 1. Культурна політика в Україні. Аналітичний огляд / Підготовлений в рамках участі України в програмі оглядів національних культурних політик Ради Європи / Ред. -упорядник, кер. Автор. колективу О. Гриценко. – С. 87-92 (Розділ 5.4. Телебачення).
 2. Офіційний сайт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення. - www. nrada. gov. ua.
 3. Державний реєстр телерадіоорганізацій України (станом на 1 січня 2008 року) / Офіційний сайт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення. - http://www. nrada. gov. ua/cgi-bin/go?page=93
 4. Звіт представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у м. Києві за 2006 рік / Офіційний сайт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення. - http://www. nrada. gov. ua/documents/Kyiv_pr. doc
 5. Офіційний сайт телеканалу "Інтер". - http://www. inter. ua
 6. Офіційний сайт телеканалу "1+1". – http://www. 1plus1. tv
 7. Офіційний сайт Першого Національного телеканалу. - http://www. 1tv. com. ua
 8. Офіційний сайт ТРК "Новий канал". - http://novy. tv
 9. Офіційний сайт телеканалу "Тет". - http://tet. tv (сторінка з інформацією про музичні проекти - http://tet. tv/tetmusik)
 10. Офіційний сайт телеканалу ICTV. - http://www. ictv. ua
 11. Офіційний сайт телеканалу СТБ. - http://www. stb. ua
 12. Офіційний сайт телеканалу НТН. - http://ntn. tv
 13. Офіційний сайт ТРК "Україна". - http://kanalukraina. tv
 14. Офіційний сайт телеканалу КРТ ("Київська Русь"). - http://www. kievrus. tv
 15. Офіційний сайт телеканалу "Глас". - http://glas. org. ua
 16. Офіційний сайт телеканалу УТР. - http://www. utr. ukrintell. com. ua
 17. Офіційний сайт ТРК "Київ". – http://www. kievtv. com. ua (на реконструкції).
 18. Офіційний сайт телеканалу М1. - http://www. m1. tv
 19. Офіційний сайт телеканалу М2. - http://www. m2. tv
 20. Офіційний сайт телеканалу Enter-Music. - http://www. enter. ua
 21. Офіційний сайт телеканалу MTV-Україна. - http://www. mtv. ua
 22. Офіційний сайт телеканалу RU-Music. - http://www. rumusic. tv
 23. Офіційний сайт телеканалу Star-TV. - http://www. startv. com. ua
 24. Офіційний сайт телеканалу MUSIC BOX (Російська Федерація). - http://musicboxtv. ru
 25. Офіційний сайт телепроекту "Шанс". - http://shans-ua. com
 26. Офіційний сайт телепроекту "Перша українська Фабрика зірок". - http://fabrikazirok. novy. tv
 27. Неофіційний сайт телепроекту "Перша українська Фабрика зірок". - http://www. fabrykazirok. org. ua
 28. Персональний сайт Михайла Поплавського. - http://www. poplavskiy. com
 29. ТВ-панель ГФК-Юкрейн: Дослідження ТВ-аудиторії. - http://www. media. gfk. ua
 30. "В нашу гавань заходили корабли". Сайт радіотелевізійного пісенного проекту. - http://www. ngavan. ru
 31. Гришко Оксана. Star TV: если звезды зажигают, значит это кому-нибудь нужно? – Інтернет-издание ReklaMaster. com. - http://www. reklamaster. com/epic_sobi/publ_ 22_216. html
 32. Гришко Оксана. Аутентичность MTV Ukraine: американский "come on" заменят на наше "а ну-ка". - Інтернет-издание ReklaMaster. com. - http://reklamaster. com/epic_events/year/2007/id/457/index. html
 33. Коротич Ирина, Корнелюк Инна. Еще меньше прямой рекламы, еще больше алкогольного спонсорства. – Телекритика. - http://telekritika. kiev. ua/articles/171/0/8903.
 34. Новикова Л., Тримбач С.. Телебачення // Нариси української популярної культури. За редакцією О. Гриценка. – К., УЦКД, 1998. – С. 667-685.
 35. Портна Ксенія. Багаті теж плачуть [про рейтинги телепрограм на Українському телебаченні]. – Контракти. - 2007. - №12. - http://www. kontrakty. com. ua/show/ukr/article/34/1220078684. html
 36. Рыбачук Юрий. Лицо украинского телезрителя [підсумки телесезону 2006/2007 в Україні]. – Комментарии. - http://comments. com. ua/?spec=1185464578&sart=1185464974.
 37. Что смотреть в Новый год? – Новости: Политика. Жизнь. Бизнес. – 30.12. 2007. – http://slawa. ho. com. ua/base_files/blog_mq/index. php?p=1199035216#post.
 38. Дискотека 80-х теперь будет сниматься в Киеве. - "Star Journal". Інтернет-видання. - http://starjournal. com. ua/view/371.


02.11.2011

Загрузка...