Загрузка...

УТР і "Культура" як національні культурологічні телеканали. Реферат

У рефераті подано відомості про такі національні культурологічні телеканали як УТР і "Культура"

Всесвітня служба "УТР"

Державну телерадіокомпанію "Всесвітня служба "УТР" створено згідно з Указом і дорученнями Президента України та рішеннями Ради Національної Безпеки і Оборони України. "Всесвітня служба "УТР" розпочала розміщувати в ефірі перші експериментальні передачі на супутниковому каналі "Експрес" 01.03. 2003 року (початковий обсяг - 4 години на добу). Здійснення технічної трансляції забезпечує Державне підприємство "Укркосмос" (Національне космічне агентство України). 22.10. 2003 року Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення про видачу УТР ліцензії на супутникове мовлення.

Головною метою створення Національного каналу супутникового телерадіомовлення є забезпечення входження України у світовий інформаційний простір та вирішення завдань входження національної інформаційної інфраструктури до європейської інформаційної інфраструктури та глобальної інформаційної інфраструктури; розповсюдження як в Україні, так і за кордоном технічними і технологічними засобами об'єктивної інформації про процеси, що відбуваються в нашій державі…, створення конкурентоспроможної інформаційної продукції та розповсюдження, обмін і продаж її в Україні і за кордоном.

З 01.07. 2007 року обсяг мовлення доведено до 24 годин на добу з титруванням програм англійською мовою. У планах є спеціальні програми англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською та арабською мовами. Цьому сприяє допомога ряду телеорганізацій в залученні кращих телепрограм провідних виробників телепродукції, зокрема, Національної телекомпанії України," Укртелефільму," "Культури", "Києва", 27 регіональних телерадіокомпаній та інших.

На сьогодні обсяг мовлення складає 72 години на добу - 24 годин на Євразію, 24 годин на Північну Америку, 24 годин Інтернет-мовлення [16, http://www. utr. ukrintell. com. ua/chan], станом на початок січня 2008 року сигнал УТР приймають 105 країн світу.

На УТР – виключно українська музична культура у широкому жанровому діапазоні:

  • музика українських композиторів,
  • світова класична музика у вітчизняному виконанні,
  • "академічна", народна, національна церковна музика,
  • мистецтво українських джазменів,
  • українська поп-музика ("Музичний вернісаж") і традиційна пісенна естрада ("Мелодія двох сердець"),
  • трансляція фестивалів дитячої піснетворчості,
  • документальні фільми про українських композиторів, співаків, музикантів-виконавців.

При цьому, крім телепередач власного виробництва, практикується й ретрансляція музичних передач інших українських телеканалів.

"Культура"

     

Аналогічний широкий діапазон музичних передач наявний і на телеканалі "Культура" (організація-оператор – ДТРК "Культура", засновник і власник - Державний комітет телебачення і радіомовлення України). Крім того, на цьому каналі здійснюється єдина на все українське телебачення інформаційно-пізнавальна передача про вітчизняних джазових музикантів "Полтарєв-джаз" (у формі "ріелиті"-інтерв’ю з головними героями передач з музичними інструментами в руках; автор і ведучий – відомий знавець джазового мистецтва П. В. Полтарєв).

До того ж, 2007 рік став для цього телеканалу переломним: він розпочав цілодобове мовлення на самостійному каналі (доти – здійснював лише епізодичне мовлення, та й то по кілька годин на добу, на каналі УТ-1).

Водночас, "ахіллесовою п’ятою" цього каналу є незадовільне інформаційне забезпечення його роботи. Так, ДТРК "Культура" досі не має власного Інтернет-ресурсу, а програма передач на каналі "Культура" іншими ЗМІ – як друкованими, так і в мережі Інтернет – подається лише вибірково (як правило, лише на вечірній час).

Джерела

  1. Культурна політика в Україні. Аналітичний огляд / Підготовлений в рамках участі України в програмі оглядів національних культурних політик Ради Європи / Ред. -упорядник, кер. Автор. колективу О. Гриценко. – С. 87-92 (Розділ 5.4. Телебачення).
  2. Офіційний сайт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення. - www. nrada. gov. ua.
  3. Державний реєстр телерадіоорганізацій України (станом на 1 січня 2008 року) / Офіційний сайт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення. - http://www. nrada. gov. ua/cgi-bin/go?page=932011-12-02


02.11.2011

Загрузка...