Телеканал "Інтер" як поліфункціональний телеканал. Реферат

Створений попервах як ретранслятор і, певною мірою, "український замінник" провідного російського телеканалу ОРТ (раніше – "Останкіно", Перший канал ЦТ СРСР), "Інтер" успадкував і значну частку його рейтингу, використовуючи ще сильні на той час ностальгійні мотиви чималої частини наших співгромадян, передусім російськомовних

Вперше вийшов в ефір 20 жовтня 1996 року. Від 30 грудня 2002 року веде цілодобове мовлення.

Як зазначено на офіційному Інтернет-сайті "Інтера", "загальнонаціональним канал є не лише за формою й технології поширення сигналу, але й за структурою, маючи представництва в багатьох обласних центрах України. В зоні впевненого прийому сигналу "Інтера" від традиційних аналогових передавачів проживає понад 40 млн. населення". Щодо змісту діяльності, "телеканал інформаційно підтримує розвиток українського шоу-бізнесу, проводить широкомасштабні соціальні акції".

Український продукт у сітці мовлення "Інтеру" складається з двох сегментів - програм власного виробництва і програм українських продакшн-студій. Так, найрейтинговіші музичні програми виробляються студіями-виробниками ЧП "Кондратюк" ("Карооке на Майдані"), "В. И. К." ("Шанс"), а виробником найавторитетнішої й найвипробуванішої часом музично-інформаційної програми "Мелорама" є студія "Мелорама-продакшн". Цікаво й те, що "музичні" продакшн-студії часом розширюють діапазон діяльності, беручись за виробництво телепрограм іншої тематики.

Найбільшу активність в цьому плані виявляє "Мелорама-продакшн", виробляючи також культурологічну програму "Перша експедиція", розважальну "С бодрым утром", гумористичну "Комедійний клуб", документальні фільми "Зона росту" і "Кохання проти правил" (обидва вийшли в ефір у 2007 році). Прикметне також співробітництво з "Інтером" студії-виробника музичних програм "Biz-TV" (про неї йтиметься далі), що для цього телеканалу готує популярну щонедільну розважальну телепрограму "Проснись и пой!".

Телеканал "Інтер" до 2007 року включно був лідером музичного мовлення серед загальнонаціональних поліфункціональних каналів. До його найбільших музичних здобутків у зазначеній царині слід віднести:

1. Виробництво новорічних мюзиклів. Послідовно втілюючи засади своєї редакційної політики щодо наведення містків між шоу-бізнесом України та Росії, виробники "інтерівських" мюзиклів залучають до зйомок найвідоміших поп-співаків з обох країн. Зрозуміло, що мова цих мюзиклів російська, але не без використання українського етнічного колориту.

Партнерами "Інтера" у виробленні фільмової продукції є кінокомпанії Film UA, Аurorа, та компанія Inter Media Production, яка входить до складу групи компаній "Інтер".

Спеціально для новорічних свят були зняті й показані на телеканалі "Інтер" наступні музичні фільми:

  • "Вечори на хуторі біля Диканьки",
  • "Попелюшка" (2002),
  • "За двома зайцями", за одноіменною п'єсою Михайла Старицького (режисер М. Паперник, у головних ролях: А. Пугачова, М. Галкін, А. Данилко).
     

Рейтинг мюзиклу - 30,65%, частка - 58,39% (2003).  У 2004 році "За двома зайцями" був визнаний одним з трьох найкращих ТВ-програм на російському телебаченні поруч з Новорічним зверненням президента Путина до російського народу.

"Снігова королева", за мотивами одноіменної казки Г. -Х. Андерсена, спільно з телеканалом "РТР" (режисер М. Паперник, композитор І. Крутой, у головних ролях: К. Орбакайте, М. Басков, Г. Хазанов, С. Ротару). Рейтинг - 17,65%, частка - 35,04% (2003).

"Божевільний день, або Одруження Фігаро" за мотивами одноіменної п'єси П. -О. Бомарше (спільно з російським телеканалом "НТВ", режисер С. Горов, у головній ролі російська поп-зірка Ф. Кіркоров). Рейтинг - 16,75%, частка - 39,34%.

"Їсти подано, або Обережно, кохання" (режисер М. Паперник, в головних ролях Юлія Рутберг, Олександр Балуєв)

"Зоряні канікули" (режисер С. Горов, у головних ролях зірки Євробачення Тіна Кароль та Діма Білан).

"Карнавальная ночь: спустя 50 лет" – римейк культового радянського кінофільму 50-х років "Карнавальна ніч". Фактично являє собою музично-розважальне шоу за участю зірок української та російської естради – С. Ротару, Т. Кароль, В. Зеленського, "Віа Гри", В. Леонтьєва, Глюкози та ін.

"Дуже новорічне кіно, або Ніч в музеї". Знімала його на замовлення телеканалу компанія Фільм Плюс Продакшн. Сценарій написали учасники Студії Квартал 95. В ролях – відомий український співак В. Гришко, естрадні виконавці Н. Могилевська, Вєрка Сердючка, актори.

2. Вироблення музично-ігрових, фестивальних та музично-інформаційних телепроектів.

"Карооке на Майдані" - "Шанс". Це своєрідний музично-ігровий конвейер, що поєднує в собі пісенний конкурс (змагання), масове ігрове дійство, хітпарад інтерактиву, ріелиті-шоу та "світську хроніку" з життя поп-зірок.

"Караоке на майдані" – музично-ігрова програма, т. зв. "вуличне шоу", що слугує першим етапом згаданого "конвейєра". Його завдання – знайти "талант з народу", "звичайного хлопця чи дівчину з вулиці", яку досі мало хто знав, але який (яка) ось тут, на очах усієї вулиці стає "зіркою". Але це відбувається не одразу, а опісля трьох турів змагання, причім переможців визначають самі глядачі: в другому турі – оплесками (на чию користь оплески гучніші), а в третьому – у цілком "комерційний" спосіб (на чию користь вкинуть більше грошей до пущеного по колу капелюха). Переможець оголошується "кращим народним співцем Майдану", а далі – й зовсім неначе в казці: переможець від’їжджає з Майдану на білім лімузині.

Телепрограма "Шанс" – наступна серія шоу-конвейєра, що попервах також розгортається "ніби казка": переможець "Карооке на Майдані" прямо в білому лімузині потрапляє до рук… зірок української естради Наталі Могилевської та Андрія Кузьменка.

Далі впродовж 8 годин його/її інтенсивно занурюють у повсякдення "справжнього" шоу-бізнесу: над ним/нею працюють іміджмейкери й професійні музиканти, в студії звукозапису негайно записується з кимось із відомих українських саунд-продюсеров пісня, що її новопостала "зірка" того ж дня увечері виконуватиме в нічному клубі (продюсери – теж люди досить відомі: Володимир Бебешко, Костянтин Меладзе, Євген Ступка абощо). За тим – створення іміджу майбутньої "зірки" й добір концертного костюму в одній з модних крамниць за допомогою стилістів (А. Лисиця, А. Посохова, О. Навроцька, С. Ларюкова). Далі - репетиція з хореографом. Останній штрих - грим та макіяж в одному із салонів краси Києва. Зрештою (овва!) - виступ новоспеченої "зірки" в нічному клубі.

Далі – фестивально-"топові" будні. Закінчується програма голосуванням телеглядачів по телефону або SMS, при цьому знов підключається "комерційна складова" проекту: дзвінки не є безкоштовними, а гроші надходять на "розкрутку" героя. Результати голосування оголошуються на початку наступної програми. Якщо гравець одержує принаймні 3698 телеглядацьких голосів (тобто аншлагову кількість глядачів для Національного палацу "Україна"), він має шанс стати учасником фінального концерту року, в якому зможуть показати себе лише 5-7, які здобули найбільшу кількість глядацьких голосів.

Прагнучи надати проектові рис ріелиті-шоу, його автори періодично передають в ефір телесюжети щодо просування "народного співця" на олімп шоу-бізнесу, сцени накладання віражу, примірювання одягу, неймовірних хвилювань перед черговим виступом, ніяковіння під час бесід з відомими митцями й продюсерами…

Зрештою, фінальна програма року телепроекту "Шанс" виходить в ефір у переддень Новорічних свят, являючи собою яскраве шоу, що має засвідчити влиття новопосталих "зірок" у велику й осяйну "зіркову родину" українського шоу-бізнесу. Більше того, переможець "Шансу" одержує титул "Народної зірки України" (назва умовна).

Щоправда, у 2007 р., наприкінці дев’ятого року існування проекту "Карооке – Шанс" відбулася… його передислокація на інший канал: з осені 2007 р. новим місцем "прописки" проекту став інший телеканал-лідер України – "1+1". Безболісність такої передислокації для подальшої якості втілення проекту стала можливою передусім завдяки достатній потужності продакшн-студій, що його виробляють.

Впродовж червня 2007 року на "Інтері" втілювався ще один, щоправда менш масштабний інтерактивно-ігровий проект "Живий звук". Як заявили його організатори, "Живий звук" спрямований саме на те, щоб задовольнити музичні смаки й потреби не лише й не так меломанів, як пересічних громадян, які "просто люблять гарну музику всіх стилів від року до хіп-хопу". "Родзинкою" проекту стала SMS-вікторина про життя і творчість героїв усіх п’яти випусків "ЖЗ".

Мелорама, щонедільна програма. Як зазначено на сайті "Інтера", "Мелорама" - "головна музична інформаційно-аналітична програма в країні". Свіжі новини шоу-бізнесу, музика різноманітних стилів та напрямків, аналіз сучасних тенденцій у світі музики, максимально неупереджене й оперативне висвітлення подій останнього тижня, найвідоміші (навіть скандальні й одіозні) персони зі світу шоу-бізнесу. Особлива увага надається ексклюзивній інформації, інтерв’ю й прем’єрам останніх робіт відомих артистів. Програма пропонує найрізноманітніші форми подачі інформації, починаючи від тематичних сюжетів та новинних добірок, й закінчуючи інтерв'ю в студії та прем’єрами нових пісень у студійному виконанні.

Понад 70% програми (за оцінками її витворювачів) приділено локальним подіям та популяризації українських поп-музикантів. "Програма не спрямована на вузький прошарок музичних фанів, а передусім створюються для пересічного громадянина. Отже, головним принципом у доборі програмного продукту завжди залишається принцип упізнаваності й популярності серед телеглядачів. Основне завдання програми – донести до глядача необхідну інформацію в невимушеній, позитивній і, водночас, авторитетній формі".

Крім того, "Мелорама-продакшн" пропонує й комерційну послугу для абонентів мобільного зв’язку, а саме – закачування рінгтонних мелодій у мобільні телефони (для абонентів UMC-МТС, Джинса, KyivStar та DJuice).

Нарешті, вагоме місце в музичному ефірі "Інтера" посідають ретрансляції іноземних телепроектів, передусім російських. Серед них – проекти російського телеканалу ОРТ "Пісня року" (спадкоємець радянського новорічного пісенного шоу "Песня года" на ЦТ), "Нові пісні про головне" ("Новые песни о главном"), що є альтернативним проектом щодо "Пісні року". Щоправда, в останньому випуску "Пісні.." (2 січня 2008 р.) "Інтер" вдався до певної "українізації" проекту, беручі інтерв’ю в кожного з учасників концерту на тлі масштабного плакату із символікою "Інтера", а кожний з інтерв’юйованих неодмінно передавав вітання Україні та згадав про своїх друзів та родичів "у цій чудовій співучій країні".

З нового 2008 року на "Інтері" стартує новий ретрансльований російський телепродукт "Дві зірки" - шоу, в якому співають усі, навіть ті, кого складно уявити собі на великій сцені з мікрофоном в руках та оркестром у ложі. Лише живий звук, імпровізації та найнесподіваніші дуети. Цей проект став першим шоу, у якому зірки вчаться співати у зірок.

До улюблених всіма співаків приєднуються відомі люди, які досі на професійній сцені не співали. Конкурсантів об'єднують в пари за принципом "професіонал + дилетант". Щосуботи на "Інтері" пари виходять на сцену "Двох зірок", щоб довести глядачам та журі, що саме їхній дует - найкращий! Судді проекту - Ілля Рєзнік, Барбара Брильська, Гарік Мартіросян та Володимир Матецький. А ведучими - Алла Пугачова і Максим Галкін". Як свідчить план найближчих заходів у рамках цього телепроекту, з українських виконавців у ньому планується лише участь Насті Каменських.

А в новорічну ніч 2008 року "музична росіяда" телеканалу "Інтер" поповнилася ще й музичним шоу "Мелодии и ритмы зарубежной эстрады по-русски".

Серед досить нечисленних "західних" музичних проектів, ретрансльованих "Інтером", найбільш розголошеним є процедура нагородження однією з головних музичних нагород світу MTV Europe Music Awards 2006 (нічний ефір).


02.11.2011

Загрузка...