Облік імпортних та реекспортних товарів. Реферат
Облік імпортних товарів. Облік реекспортних товарів
Облік імпортних товарів
На рахунках цього підрозділу обліковуються імпортні товари, придбані в результаті імпортних та бартерних угод.
Товари, які поступають по імпорту, підлягають обліку зовнішньоекономічної організації як імпортні товари з моменту оформлення імпортної вантажної митної декларації, та на підставі відповідних розрахункових і комерційних документів, які оформляють придбання товарів, до моменту їх продажу українським покупцям або витрачання у власному виробництві.
Імпортні товари обліковуються за митною вартістю (фактурна імпортній вартості, під якою розуміють вартість самого товару і вартість тари та упаковки, які оплачуються іноземному постачальнику по його рахунку в відповідності з контрактом.) Витрати по транспортуванню, перевалці, зберіганню чи інші накладні витрати, які зв'язані з імпортом товарів до митного кордону України, мито та акциз включаються до імпортної вартості товарів:
При імпорті машин та устаткування за облікову партію, як правило, приймаються:
- при морських перевезеннях - замовлення, транс, пароплав, коносамент;
- при залізничних перевезеннях - замовлення, транс, вагон, міжнародна залізнична накладна.
При імпорті сировини, продовольчих виробів і товарів масового вжитку за облікову партію приймається:
- при морських перевезеннях - пароплав, товар, а в тих випадках, коли в порту організовано поконосаментне зберігання вантажів, то і коносамент;
- при залізничних перевезеннях - вагон, а коли вантажі поступають ешелонами, які формує іноземний постачальник, то ешелон.
В останньому випадку повинен бути організований облік вагонів, які відстали від ешелону в приєднались до ешелону по дорозі.
У всіх випадках вибір ознак облікової партії повинен забезпечити ув'язку партії, оприбуткованої на товарний рахунок, з відфактуруванням товарів підприємству і можливість контролю за рухом і залишками товарів в дорозі, в місцях зберігання і перевалки вантажів.
В бухгалтерському обліку рух імпортних товарів відображається на рахунку "Товари" по наступних субрахунках:
- "Товари імпортні в дорозі за кордоном";
- "Товари імпортні на складах і в переробці за кордоном".
Підставою для оприбуткування товарів на ці субрахунки є перехід права власності на зазначені товари до українського резидента до перетину митного кордону України. Фактично данні субрахунки використовуються тільки для реекспортних товарів які не підлягають подальшому ввезенню на митну територію України.
- "Товари імпортні в портах і на складах в Україні";
- "Товари імпортні в дорозі в Україну".
Імпортні товари прибуткуються в дебет рахунку з кредиту рахунку "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками" незалежно від того, коли вони надійшли ѕ до чи після отримання зовнішньоекономічною організацією розрахункових і товаросупроводжувальних документів іноземних постачальників.
По субрахунку "Товари імпортні в дорозі за кордон" обліковуються імпортні товари, передані за кордоном у переробку (у тому числі давальницька сировина). Як правило, товари прибуткуються в тому звітному періоді, в якому, згідно умов контракту, право власності на товар перейшло зовнішньоекономічній організації на основі документів, які підтверджують надходження товарів на склад чи в переробку за кордон. В якості таких приймаються складські свідоцтва чи розписки.
Аналітичний облік ведеться по країнам, товарам, партіям і місцям зберігання (відповідальним особам).
По субрахунку "Товари імпортні в портах і на складах в Україні" обліковуються імпортні товари, які прибули в порти України, на прикордонні бази і склади.
Товари прибуткуються на цей субрахунок в тому звітному періоді, в якому вони прибули в порт, на склади і бази на основі рахунків, отриманих від портів, станцій, складів, баз і які підтверджують надходження товарів.
Аналітичний облік ведеться за місцями зберігання, товарам і обліковим партіям товарів, а по товарах, які зберігаються на власних складах, також і по матеріально-відповідальним особам.
По субрахунку "Товари імпортні в дорозі в Україну" відображаються товари, які надійшли на прикордонні станції та в порти і не були відправлені до кінця звітного періоду замовникам. Товари оприбутковуються на цей рахунок датою їх надходження на станцію. По цьому ж субрахунку обліковуються товари, що надійшли в український порт чи на прикордонну станцію і направлені на склади зовнішньоекономічних організацій, а також імпортні товари, призначені для реекспорту в інші країни, які направляються з території України в вихідні порти чи прикордонну станцію для послідуючого відправлення.
Аналітичний облік по даному субрахунку ведеться по країнам, товарам та обліковим партіям.
Облік реекспортних товарів
Під реекспортними товарами розуміють товари, придбані по імпорту для подальшого продажу іноземним покупцям.
Реекспортні товари обліковуються за їх купівельною вартістю, тобто за вартістю, що вказана у рахунках іноземних постачальників.
Передача імпортних товарів на реекспорт, для подальшого їх продажу за кордон, відображається по субрахунках реекспортних товарів.
Вартість товарів, призначених для реекспорту без завезення в Україну, списується з рахунку імпортних товарів на рахунок реекспортних товарів по даті відвантаження їх на адресу іноземного покупця.
У випадку, коли імпортні товари завозяться в Україну, то вони зараховуються на субрахунки реекспортних товарів датою видачі доручення на відвантаження імпортних товарів іноземному покупцеві.
Після передачі імпортних товарів для реекспорту облік їх ведеться аналогічно обліку експортних товарів за товарними партіями. Бухгалтерський облік реекспортних товарів по всім етапам їх руху ведеться по таких субрахунках:
- "Товари реекспортні в дорозі в Україні";
- "Товари реекспортні в портах, на складах і в переробці в Україні";
- "Товари реекспорті в портах, на складах і в переробці за кордоном";
- "Товари реекспортні в дорозі за кордоном".
На субрахунку "Товари реекспортні в дорозі в Україні" обліковуються реекспортні товари в дорозі на українській території.
Аналітичний облік ведеться на основі транспортних документів за напрямками і товарними партіями.
На субрахунках "Товари реекспортні в портах, на складах і в переробці в Україні" і "Товари реекспортні в портах, на складах і в переробці за кордоном" відображаються реекспортні товари, які тимчасово знаходяться в портах і на складах в Україні та за кордоном до їх подальшого відправлення за призначенням.
Аналітичний облік ведеться окремо в Україні та за кордоном по місцям зберігання, матеріально-відповідальним організаціям і особам, по товарам і обліковим партіям.
На субрахунку "Товари реекспортні в дорозі за кордоном" обліковуються реекспортні товари, які знаходяться в дорозі за кордоном як з числа товарів, які були завезені в Україну, так і товарів, відвантажених на місце призначення без завозу в Україну.
Аналітичний облік ведеться по країнам, товарам і товарним партіям.
18.06.2011