Екологічні наслідки природних стихій. Реферат

Аналіз історичного розвитку людства переконливо свідчить, що причиною багатьох будівель та загибелі людей була стихія

Землетруси й повені, посуха й пожежі, як чимало й інших несприятливих явищ природи, діяли на людину в минулому в значно більшій мірі, ніж сьогодні.

Стихійні лиха призводили до загибелі людей до руйнування осель.

Тропічні урагани - причина чисельності жертв і руйнувань. Їх зумовлюють циклонічні вітри величезної сили. Вони виникають в океані на периферії екватора. Основними районами їх руйнівного впливу є країни Південного та Південно-Східної Азії.

Найбільш спустошливий ефект, тропічні ураган приносять у прибережні зони, низинні райони, гирла та дельти річок. Зона затоплення морського узбережжя досягає десятки кілометрів., це пов'язане з випаданням великої кількості опадів, а також виходом річок з берегів у нижній течії та злитті зон річкових і морських повеней.

Землетруси. У ХХ ст. сталася велика кількість руйнівних землетрусів. Серед них більшість припадає на густонаселені райони світу Китай, Сер. Азія. Це привило до великих людських жертв. Чимало міст були майже повністю зруйновані. За даними ЮНЕСКО у період 1962 - 1950 роки., у світі загинуло від підземної стихії понад 460 тис. чоловік. Вчені стали ширше використовувати заходи біоіндикації землетрусів, засновані на високій чутливості деяких тварин до найменших коливань земної кори.

Вулкани. Від виверження вулканів гинуть, щорічно тисячі людей. Вони завдають великих збитків. Тільки за останні 500 років від виверження вулканів загинуло 200 тис. чоловік. На землі виділяють декілька густонаселених районів, розташованого у зоні вулканічного виверження. Найсамонебезпечніші із них - Індонезія (128 акт вулканів) другий - Японія.

Цунамі. Великого лиха людям завдають цунамі. Вони виникають внаслідок підводних землетрусів у вигляді величезних хвиль. (20 м), що насуваються на узбережжя і проникають у глибину суші на значну відстань. Сила їх величезна, вони руйнують все на своєму шляху. Серед великих цунамі особливо сильним було чилійське (22 травня 1960 р).


29.06.2011

Загрузка...