Украина неудачно скопировала Болонскую систему – Табачник

Министр образования и науки Дмитрий Табачник считает, что в Украине Болонская система образования была введена неудачно

Украина неудачно скопировала Болонскую систему – Табачник

"Нами неудачно на начальном этапе была скопирована Болонская система, когда мы пытались выставить все ориентиры не только на минимально необходимую планку, но и на самую высокую", - сказал Табачник во время форума "Постсоветский мир 2020: риски, вызовы, сценарии" в Харькове, сообщает Укринформ.

По мнению министра, из-за этого научная среда страны могла потерять специалистов, в частности, в математике и астрофизике.

"Уже потом через несколько лет имплементации Болонского опыта стало понятно, что не надо причесывать всех под одну гребенку. Необходимо выставить только нижнюю планку", - добавил он.

Освіта.ua
15.05.2013

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Ivan
Взагалі, не зрозміло про що говорить, міністр, По-перше Україна не повинна нічого копіювати, не має потреби в уніфікації змісту вищої освіти, це загальновідомо. В Європі, і інших регіонах цього не вимагається. Потрібно зробити прозорою підготовку фахівців з вищою освітою. По-друге в нашу вищу освіту не потрібно запроваджувати Болонську систему, як це представлено міністром, а основні рекомендації і тільки деякі рамкові стандари Європейського простору вищої освіти (ЄПВО). По-третє, в Україні не запроваджено 99,9 відстока положень Болонського процесу, 2012 році Україна отримує 2 за запровадження положень Болонського процесу, 47місце і з 47 країн учасниць Болонського процесу, так що аж ніяк останні роки Болонський процес вищій освіті не заважав. Міністру спочатку варто ознайомитися зі документами ЄПВО, а потім іти до людей і розказувати про якість копіювання, невстигання тощо, Болонські системи, які відсутні у системі вищої освіти України. Приклад, який наводить Наталія, нічого спільно Процесом...
Доцент
Для Ivan: Шановні, Ви не можете, чи не хочете зрозуміти, що в Україні НІКОМУ не потрібна якісна освіта. Не потрібна роботодавцям (крім ІТ). не потрібна студентам, тому що майже 60% (ЗНО до 165 балів) не можуть навчатися в Університетах.
Комментировать
Наталія
Хочу навести конкретний типовий приклад "невдалого початку". 2 студенти навчались в педагогічному університеті на бюджеті. По закінченні, один зі студентів з дипломом спеціаліста пішов працювати в школу. Другий вирішив отримати кваліфікацію магістра та ще рік провчився в цьому ж университеті. але вже на контрактній основі, витративши за рік певну суму власних коштів. Отримавши диплом магістра, він прийшов у ту ж школу, що й його одногрупник. Зарплата у них однакова, права-однакові, лише є одна відмінність: у випускника-спеціаліста вже на 1 рік педагогічного стажу більше, ніж у магістра, отже надбавки за вислугу років він почне отримувати раніше. Де ж логіка?
Володимир
Для Наталія: Ви шукаєте логіку у тому, що відбувається в освіті?
Ирина Шульгина
А образование никак не связано с дальнейшей работой. По большому счету, что такое звание магистра? И чем плоха была советская система, когда ты четко понимал, что у тебя есть высшее образование, будет работа, а то приняли болонскую систему, а потом через 10 лет оняли, что мы в ней ни фига не разобрались
Виталий Бабенко
ну то что образование не связано с профессией - факт! из нашей группы если человек пять работает по специальности и то хорошо! а если бы соблюдались элементарные законы, то праффессор никогда бы не был президентом, как и многие министры, "доктора наук"! сейчас любую научную степень получить не проблема, были бы деньги, знания не важны! да и к тому же их скоро и получать негде будет, вон на Закарпатье половину ПТУ сократят! а они про неудачное внедрение болонской системы, зубы заговаривают!
Комментировать