Собственное высказывание: Чи потрібно людині шукати відповідь на питання про доцільність підкорення природи й володарювання над нею?

Приклад написання власного висловлення ЗНО з української мови та літератури 2012 року (друга сесія)

Собственное высказывание: Чи потрібно людині шукати відповідь на питання про доцільність підкорення природи й володарювання над нею?

Умова власного висловлення

Людина щосекунди змінює свою планету, утверджується на ній. Прагнучи підкорити природу, ми не маємо часу замислитися про доцільність володарювання над нею. Викладіть ваш погляд на проблему: Чи потрібно людині шукати відповідь на питання про доцільність підкорення природи й володарювання над нею?

Зразок написання власного висловлення

Природа є середовищем життєдіяльності людини, джерелом, із якого вона черпає все необхідне для свого існування. Думаю, що в суспільства мають бути рівноправні, партнерські стосунки з навколишнім середовищем. З одного боку, людина полює на тварин, вирубує ліси, забруднює воду. З іншого боку, ми можемо будувати очисні споруди, відмовлятися від пластику, переробляти сміття, зберігати ті види рослин і тварин, які перебувають на межі зникнення.

Ніхто не заперечує, що технічний прогрес приносить користь суспільству. Саме тому природні ресурси є основою всіх матеріальних багатств людини та її комфортного існування. Наша діяльність, на жаль, завдає великої шкоди навколишньому середовищу. Усе менше стає прозорої води в річках, чистого повітря тощо.

Трагічна тема відносин людини з природою відображена в драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Головні герої твору – це представники людства та природи. Мавка – лісова дівчина, яка, закохавшись у Лукаша, залишає ліс, у якому минало її життя, хоч Лісовик попереджає героїню, що люди жорстокі й погано ставляться до природи. Проте Мавка – дитина волі, її зрада самої себе не є довговічною. У творі Леся Українка показує велику прірву між реальним життям людини та її високим призначенням.

Також зазначу, що майбутнє природного середовища залежить навіть від «маленьких кроків» кожного з нас. Наразі все більше людей щодня захищає гектари лісів від вирубування, парки і сквери – від забудови й сміття.

Естонський підприємець, захисник природи, спортсмен Райнер Нилвак на своєму прикладі довів: світ навколо можна зробити кращим. Проблема навколишнього середовища хвилювала чоловіка завжди. Райнер вирішив очистити Естонію від сміття за один день. Божевільний, здавалось би, план був утілений у життя завдяки однодумцям Нилвака, волонтерам та просто небайдужим громадянам. І вже в травні 2008 року на акцію «Зробимо!» прийшло близько п’ятдесяти тисяч осіб, які зібрали десять тисяч тонн сміття.

Отже, тільки правильний підхід до природи, розумне використання її багатств дає змогу людству отримати від неї сили й не бідніти духовно.

ЯК НАПИСАТИ ВЛАСНЕ ВИСЛОВЛЕННЯ НА 200 БАЛІВ?

Освіта.ua
13.04.2020