Собственное высказывание: Які чинники мають переважати у вихованні особистості?

Приклад написання власного висловлення тесту ЗНО з української мови та літератури 2014 року (1 сесія)

Собственное высказывание: Які чинники мають переважати у вихованні особистості?

Умова власного висловлення

На формування особистості впливає багато чинників. Дехто впевнений, що особистість формують передусім походження й родинне виховання, сильний вплив чинять на неї також освіта т а суспільство. Інші ж твердять, що визначальними в становленні особистості є зусилля самої людини, її здатність до самовдосконалення й повсякчасної внутрішньої роботи над собою. Викладіть Ваш погляд на проблему: Які чинники мають переважати у вихованні особистості?

Зразок написання власного висловлення

Глибоко переконана, що на формування особистості впливає, з одного боку, походження, сім’я, родинне виховання, а також школа, університет, різні державні установи. З іншого боку, рушійною силою для власного розвитку може виступати й сама людина, її бажання до самовдосконалення.

На підтвердження своєї думки наведу такі переконливі аргументи. По-перше, саме в родині кожна дитина, як губка, всотує традиції, ідеали, переконання, на основі яких починає формуватися її світогляд, а отже й особистість.

Наприклад, відомий музикант, науковець, громадський діяч Святослав Вакарчук в одному інтерв’ю зазначав, що саме родинне виховання й освіта допомагали йому приймати важливі рішення, що, як показував час, виявлялися правильними. Батько для співака був завжди втіленням близького друга й старшого порадника. Ціннісні орієнтири сім'ї в галузі мистецтва сформували музичний смак Святослава. Родина, школа, університет – це основні чинники, які сприяли становленню Вакарчука як особистості.

По-друге, здатність людини до самовдосконалення й повсякчасної внутрішньої роботи над собою допомагає формувати найкращі риси характеру, обирати правильний шлях, долати перешкоди й  упевнено йти до своєї мети.

Згадаймо Галю Ґудзь – героїню соціально-психологічного роману Панаса Мирного й Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». «Розбишацька дочка» вибрала інший, відмінний від батьків, шлях. Галя з самого народження зростала в достатку, але ненавиділа багатство, надбане грабунком. У її образі втілено прагнення до чесного життя, краси, ніжності й вірності. Благородство душі героїні почерпнуто явно не від батьків, це результат внутрішньої роботи дівчини над собою.

Таким чином, становлення особистості залежить від спадковості, середовища та виховання, значну роль відіграє також самовдосконалення, робота над собою й прагнення до саморозвитку.

Пример собственного высказывания создан авторами Освіта.ua согласно действующим требованиям к написанию собственного высказывания на внешнем независимом оценивании по украинскому языку и по украинскому языку и литературе. Копирование и размещение этого материала на других ресурсах запрещено.

ЯК НАПИСАТИ ВЛАСНЕ ВИСЛОВЛЕННЯ НА 200 БАЛІВ?

Освіта.ua
13.04.2020