Про проведення заходів та участь у Всеукраїнському щорічному просвітницькому заході «Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017»

Лист МОН № 1/9-562 від 24.10.17 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-562 від 24 жовтня 2017 року

Органи управління освітою обласних
та Київської міської державної адміністрації

Ректорам (директорам) обласних закладів
післядипломної освіти педагогічних працівників

Про проведення заходів та участь у
Всеукраїнському щорічному просвітницькому
заході «Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017»

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2016 № 1659 «План роботи Міністерства освіти і науки України», пункту 598 про Інформаційну та організаційну підтримку заходів до Всесвітнього дня заощаджень та з метою підвищення рівня фінансової грамотності населення, формування у дітей і молоді сучасних принципів ставлення до грошей, прийняття ними виважених фінансових рішень в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності.

Міністерство освіти і науки України підтримує ініціативу Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація нової економічної освіти» щодо впровадження щорічного святкування та популяризації Всеукраїнського просвітницького заходу «Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017». Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності, який з 2013 року і традиційно поєднується з ідеями Всесвітнього дня заощаджень.

Просимо забезпечити належне інформування адміністрації закладів освіти, методичні служби, педагогів, про святкування та відзначення Всесвітнього дня заощаджень 31 жовтня й участь у Всеукраїнському просвітницькому заході «Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017», який відбудеться з 06 до 15 листопада 2017 року. Детальніша інформація про Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності розміщено у додатку до листа МОН України та на вебсайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Заступник міністра            Павло Хобзей

Додаток
до листа МОН України
від 24.10.2017 № 1/9-562

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ
«АСОЦІАЦІЯ НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ»

ЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ
у всеукраїнському щорічному просвітницькому заході
«Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017»

Упроваджуючи ідею щорічного святкування та популяризації Всеукраїнського тижня фінансової грамотності, запрошуємо загальноосвітні заклади освіти взяти участь у просвітницьких заходах, спрямованих на формування у дітей та молоді сучасних принципів ставлення до грошей та прийняття ними виважених фінансових рішень.

Про Тиждень фінансової грамотності

Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності проводиться у листопаді, починаючи з 2013 року в партнерстві з закладами загальної середньої освіти, державними органами влади, профільними міністерствами, фінансовими та комерційними установами, громадськими об’єднаннями, іноземними та національними агенціями. Упродовж 2013-2016 рр. заходами Тижня фінансової грамотності в Україні було охоплено близько 40 000 українців різного віку та соціального статусу.

Цього року Тиждень фінансової грамотності в Україні» відбудеться з 6 до 15 листопада 2017 року і традиційно буде поєднаний з ідеями Всесвітнього дня заощаджень, що відзначається 31 жовтня.

Мета проекту

Стимулювання обачної та свідомої поведінки громадян при веденні особистих фінансів, виховання звички до заощаджень та економії, інформування про принципи економії та фінансового планування на всіх етапах життя.

Ключовими темами проекту є заощадження та виважена фінансова поведінка, планування свого життя.

Плановане охоплення проекту в 2017 році: понад 50 000 громадян різних вікових та соціальних верств населення України.

Цільова аудиторія проекту (за участі Міністерства освіти та науки та інших партнерів):

 • учні молодшого і старшого віку;
 • студенти;
 • працюючі громадяни, які потребують інформації про принципи управління
 • особистими фінансами та планування свого пенсійного забезпечення;
 • молоді родини;
 • підприємці;
 • пенсіонери.

Заняття проводяться викладачами та/чи тренерами:

 • вчителі навчальних закладів;
 • волонтери, які беруть участь у проекті за власною ініціативою;
 • представниками партнерських організацій, які беруть участь у проекті за власною
 • згодою та на підставі внутрішніх рішень їхніх організацій та компаній.

Методичні матеріали для навчання

Для ефективної реалізації проекту безкоштовно надаються електронні методичні матеріали, за допомогою яких викладачі та залучені тренери зможуть ефективно провести тематичні заняття для представників цільової аудиторії.

Матеріали містять інформацію про мету і завдання проекту, необхідні умови та засоби для проведення заняття, ключові повідомлення, особливості аудиторії та форматів роботи з ними, детальні сценарії інтерактивних тематичних занять, наочні матеріали.

Актуальні матеріали будуть розміщені на сайті www.moneyweek.com.ua в електронному вигляді і можуть бути роздруковані на будь-якому сучасному побутовому принтері.

Учасники просвітницьких заходів отримають базові знання та компетенції щодо:

 • раціонального обліку особистого чи сімейного бюджету;
 • захисту від кіберзлочинців;
 • правил співпраці з фінансовими установами/банками;
 • користування банкоматами та платіжними терміналами;

Такі знання сприятимуть як фінансовій безпеці наших громадян, так і додаватимуть їм упевненості в прийнятті рішень з керування заощадженнями.

Інформаційна підтримка заходу:

 • анонсування через центральні та регіональні друковані та електронні ЗМІ;
 • електронні розсилки активним учасникам просвітницьких проектів Асоціації нової економічної освіти (понад 1000 осіб), за базами контактів партнерських організацій (понад 10 000 осіб);
 • інформування за участі відомих осіб та лідерів думок;
 • рекламне просування через соціальні мережі;
 • розміщення анонсу на офіційному сайті Інституту модернізації змісту освіти та МОН України;
 • медіа підтримка проекту в ЗМІ, інформування про його зміст і практичну користь для громадян та запрошення бажаючих приєднатися до просвітницьких заходів Тижня фінансової грамотності;
 • розповсюдження інформації через акаунти Міністерства в соціальних мережах;
 • розсилки рекомендацій в підпорядковані структури (обласні та міські управління освіти, навчальні заклади, вищі навчальні заклади, центри та інститути підвищення кваліфікації) з пропозицією до співробітників розповсюдити інформацію та проект та взяти участь в організації та проведенні на їхній базі просвітницьких заходів.

Звіт про проведення заходів (фото, презентація, текстова інформація, тощо) та кількість залучених учасників необхідно надіслати на адресу: tantsuz@gmail.com та 2975027@ukr.net

Контактна особа: керівник проекту Тетяна Цуз
тел. (050) 189-08-98,
e-mail: tantsuz@gmail.com

Освіта.ua
24.10.2017

В 50 городах и районах школы будут закрыты до 8 ноября С 26 октября в Украине будет действовать новый раздел регионов по уровням эпидемической опасности
Ученики 5-11 классов перейдут на смешанное или дистанционное обучение В Минобразования сообщили, как будет происходить обучение школьников после завершения каникул
67% украинцев негативно относятся к дистанционному обучению Абсолютное большинство украинцев считает, что дистанционное обучение снижает уровень знаний детей
Интеграция школьных предметов не нарушит прав учителей, - МОН Выбор предметов и интеграция курсов не приведет к потере нагрузки или увольнениям
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!