Алена Парфенова: ДПА  – это не НМТ для поступления

Разбросанных по всему миру украинцев депутаты будто призывают: думайте о зарубежном образовании

Алена Парфенова: ДПА – это не НМТ для поступления

Автор: Алена Парфенова, соучредительница ОО «Родители SOS».

Вчора народні депутати рекомендували прийняти за основу проєкт закону про повернення ДПА у 2024 року. Вирішили про математику, історію України, українську мову й іноземну мову, окрім мови агресора. Проект 9046.

Те, що винесли на перше читання законопроєкт, який передбачає ДПА у 4 класі з історії України – це таке, ми посміялись, деякі батьки напружилися , а нардепи зрозуміли абсурдність щодо вимірювання знань з історії України у 4 класі, коли діти історії ще не вивчали. Але це ще квіточки.

Виходить так, що випускники за кордоном зможуть отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту лише після складання ДПА.

Здається, що народні депутати не зрозуміли, що пункти ДПА для отримання свідоцтва про повну загальну середню освіту відкрити у всьому світі (а вимушені емігранти реально по всьому світі, і серед них є майбутні випускники) –  це не те саме, що відкривати пункти НМТ для вступу тих, хто вже отримав свідоцтво.

Так і хочеться вигукнути: «Що ви робите?» Тобто діти за кордоном, цьогорічні десятикласники і їх батьки, вже цього року мають замислитись про те, що шанс залишитись без української освіти досягнув свого максимуму.

Розкиданих через вимушену еміграцію по всьому світу українців цим законопроєктом ніби закликають: думайте про закордонну освіту, бо української повної загальної середньої освіти вам не отримати.

Батьків, діти яких зараз у 8 класі, цим проектом закону ніби попереджають: і цього свідоцтва у 9 класі ви не отримаєте, якщо, наприклад, у Іспанії не складете ДПА, а ми ще не знаємо, чи відкриємо пунк у Аліканте для складання ДПА.

Про випускників 2024 року 9 та 11-их класів у прифронтових містах, чи, не дай Боже, на окупованих територіях з повною загальною середньою освітою чи хоча б зі свідоцтвом 9 класу можна взагалі забути – вони випадають з процесу.

І, звісно ж, про іноземні мови: думаю, що ДПА з суахілі – це те, що ми з вами всі чекали, бо нардепи забули визначити перелік іноземних мов, окрім мови країни агресора.

Як у нас так криворуко все виходить? Що з нами не так?

Оригинал

Освіта.ua
10.03.2023

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев